Dalintis „Mankštos fiziologė ir mitybos mokslininkė: „Moterys turi sportuoti ir maitintis kitaip nei vyrai““

Mankštos fiziologė ir mitybos mokslininkė: „Moterys turi sportuoti ir maitintis kitaip nei vyrai“

Dr. Stacy Sims, mankštos fiziologė ir mitybos mokslininkė iš Naujosios Zelandijos, paskyrė savo karjerą tam, kad nustatytų, kaip turėtų maitintis ir sportuoti moterys, norinčios gyventi sveikai. Anot jos, daugybė sveikatingumo testų atliekami tyrinėjant vyrus ir pritaikant gautus rezultatus abiem lytims, mat „moterys yra tiesiog mažesnės vyrų kopijos“, tačiau tai netiesa. Pateikiame sutrumpintą „CNN“ žurnalistės Melanie Radzicki McManus pokalbį su mokslų daktare.

Kokius pagrindinius pratimus turėtų atlikti įvairaus amžiaus moterys?

Bet koks judėjimas yra sveikintinas, bet jei norime pasiekti geriausių rezultatų, naudingiausi yra jėgos, vadinamieji pasipriešinimo, pratimai. Būtent pasipriešinimo pratimai smegenyse sukuria nervines sąsajas, kurios užkerta kelią demencijai ir Alzheimerio ligai. Taip susiklostė, kad jėgos pratimai dažniau praktikuojami vyrų, bet šį požiūrį reikia keisti.

Stacy Sims

Ar jėgos treniruotės turi poveikį menopauzės sukeliamiems pakitimams moterų organizme?

Tarp maždaug 40-ies ir 50-ies moterų hormonai pradeda keistis ir tai daro didžiulį poveikį mūsų kūno sudėčiai. Mes imame prarasti vis daugiau raumenų ir priaugti daugiau riebalų. Šį spartų pokyčių tempą efektyviai lėtina jėgos treniruotės. Jėgos treniruotės taip pat stiprina kaulus ir padeda išlaikyti pusiausvyrą bei propriocepciją (suvokimą, kur yra mūsų kūnas erdvėje).

Ar turite patarimų, jei norime stiprinti širdies ir kraujagyslių sistemą?

Pasikartosiu, nes tai svarbu – moterys privalo atlikti didelio intensyvumo pratimus, jei nori būti sveikos. Didelio intensyvumo pratimų, trunkančių nuo 30 s iki vienos min. intervalais, atlikimas padeda moterims pagreitinti medžiagų apykaitą, sumažinti vidinius pilvo riebalus ir, svarbiausia, padeda išlaikyti įvairią žarnyno mikrobiomą bei pagerinti širdies ir kraujagyslių sveikatą.

O ar yra mitybos skirtumų tarp lyčių?

Vyksta intensyvios diskusijos apie tai, kad specialistų rekomenduojama baltymų suvartojimo paros norma moterims yra per maža. Nors baltymų vartojimas yra svarbus abiem lytims, juos būtinai turi vartoti moterys – ypač senstant, nes jos tampa atsparesnės baltymų sintezei, kas reiškia, kad jų organizmas sunkiau augina raumenis. Norint susintetinti daugiau baltymų, jų tiesiog reikia suvartoti daugiau, ypač po treniruotės.

Paprastai moterys turėtų suvartoti nuo 1 iki 1,1 g baltymų vienam savo kūno kilogramui per dieną. Jei atliekate jėgos treniruotes, prieš treniruotę suvartokite 15 g baltymų, o po treniruotės – 30-35 g, kas jums suteiks daugiau jėgų ir palengvins atsigavimą.

Jei planuojate atlikti kardiotreniruotę, prieš tai suvartokite 15 g baltymų ir 30 g angliavandenių – angliavandeniai padeda padidinti cukraus kiekį kraujyje, nes moterų organizmas greitai jį pašalina. Po treniruotės suvartokite 30-40 g baltymų.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: edition.cnn.com 
Nuotraukos: edition.cnn.com , pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Euro 2024 pusiaukelė: austrų siurprizas ir buksuojantys prancūzai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį