Televizijos laidų ir renginių vedėjas ir aktorius Mantas Stonkus, kaip ir daugelis iš mūsų, jau nekantriai laukia pavasario. Viena iš priežasčių – vyras ir vėl galės sėsti ant dviračio ir pasileisti bekele. Tačiau šaltuoju metų laiku prekės ženklo „Nike“ ambasadorius renkasi treniruotes sporto klube. Apie tai, kokį treniruočių pobūdį renkasi ir kas gelbsti, siekiant rezultatų, aktorius atskleidžia šiame interviu.
Kokį sportą šiuo metu propaguojate?
Šiuo metu aktyviai užsiimu fitnesu (kūno rengyba – red. p.), todėl daugiausiai laiko praleidžiu treniruoklių salėje. Tačiau labai laukiu, kada atšils oras ir galėsiu sėsti ant dviračio. Praėjusią vasarą pradėjau intensyviai juo važinėti ir patyriau daug malonių akimirkų.
Kaip atrodo Jūsų treniruotė?
Daugiausiai dirbu su svoriais, tačiau kartas nuo karto vis pabandau naujų pratimų, dažniausiai – vidiniams raumenims stiprinti ar su savo kūno svoriu, o taip pat bandau prisijaukinti TRX. Žodžiu, bandau kažką keisti, nes salėje kilnoti svarmenis pakankamai greitai nusibosta.Taip pat po treniruotės mėgstu praplaukti atsipalaidavimui kokį kilometrą.
Kaip dažnai apsilankote sporto salėje?
Minimaliai – tris kartus per savaitę, o maksimaliai – penkis. Vis tik jau nesu dvidešimtmetis ir reikėtų atsižvelgti į kūno poreikius, vienas iš kurių – poilsis. Taip pat kreipiu dėmesį į sveiką mitybą ir kokybišką miegą. Taigi, mano žinutė – reikia ne tik sportuoti, bet ir sugebėti tinkamai atsistatyti po sporto.
Ar sportuojate vienas, o gal kartu su treneriu?
Su pertraukomis sportuoju jau apie 7 m., tad trenerio man nereikia – technikas jau daugiau mažiau esu išmokęs. Kartais pasportuojam su treneriu Pauliumi Ratkevičiumi, bet kaip su bičiuliu, tačiau paprastai sportuoju vienas. Sportas – tai yra laikas su savim, laikas pamąstyti, paklausyti mėgstamos muzikos ar tinklalaidžių.
Kokias technologijas ir aksesuarus naudojate sportuodamas?
Salėje mano aksesuarai yra ausinės ir laikrodis, skirtas sportininkams. Jis matuoja širdies pulsą ir ritmą, po treniruotės parodo širdies darbą, įveiktus atstumus, rezultatus ir t.t. – man patinka nagrinėti visus šiuos rodiklius. O išvažiavęs su dviračiu dar naudoju ir telefoną, nes jis tarnauja kaip navigacijos priemonė.
Kokias pasiteisinusias aprangos ar avalynės technologijas išskirtumėte?
„Nike“ treniruočių bateliai lygiu padu, skirti CrossFitt. Man jie labai tinka treniruočių salėje, mat darant pratimus, tokius, kaip mirties trauka, keliant sunkesnius svorius ar stumiant juos kojomis, padas patogiai sukimba su paviršiumi. Apskritai, man „Nike“ yra stilingiausias ir patogiausias avalynės ir aprangos prekės ženklas, todėl mėgstu dėvėti šiuos drabužius tiek sporto salėje, tiek laisvalaikiu.
Ar turite išsikėlęs savo sportinius tikslus?
Ne. Pagrindinis dalykas, kurio sportuodamas siekiu, yra būti sveikam ir gerai jaustis.
Kokią sporto rūšį dar norėtumėte pabandyti ar skirti daugiau laiko?
Norėčiau išmokti techniškai plaukti, gal net pabandyti padirbėti su plaukimo instruktoriumi. O šiaip mane traukia įvairios ekstremalios sporto rūšys, tad norėčiau skirti daugiau laiko vandenlenčių sportui, kuriuo ne taip seniai susidomėjau.
Gal turite patarimų pradedantiesiems, kurie bando prisijaukinti sportą?
Mano patarimas bus skirtas tiems, kurie neturi motyvacijos sportuoti, bet nori gražaus kūno. Nepabijokite ir įsigykite klasikinių maisto papildų: kreatino, baltymų ir amino rūgščių. Kreatinas suteikia jėgų, baltymai yra pagrindinė raumenų statybinė medžiaga, o amino rūgštys atstato organizmą po treniruotės. Šie papildai padės greičiau pasiekti pirmųjų akivaizdžių rezultatų jau po 2-3 sporto mėnesių ir kilstels motyvaciją.
Kalbino Karina Sėrikova
Nuotraukos: iš asmeninio M. Stonkaus albumo; Sportland