Jėgos aitvarai, vandenlentės, šuoliai į vandenį – tai keletas mėgstamiausių ilgamečio Lietuvos ledo ritulio rinktinės žaidėjo, Vilniaus „Hockey Punks“ komandos trenerio Mindaugo Kiero hobių.
Profesionalaus ledo ritulininko karjerą jau baigęs sportininkas vasaras mėgsta leisti aktyviai, todėl ir pasikinkė lentų sportą. Pirmoji aistra – jėgos aitvarai, o vėliau juos pakeitė vandenlentės. M. Kieras prisipažįsta, kad nors pagal zodiaką jis nėra žuvis, jį traukia vanduo. Net ir žiemą jis randa laiko vandens sportui – šuoliams į vandenį, kurių treniruotes lanko jau trečius metus.
„Visą laiką, net kai profesionaliai dar žaidžiau ledo ritulį, vasaromis norėjosi įlįsti į kitus sportus. Ieškojau hobio, kuris ir patiktų, ir padėtų išlaikyti sportinę formą. Prieš daugelį metų tas ieškojimas prasidėjo jėgos aitvarais. Jie man labai patikdavo, bet ten reikėdavo ieškoti vėjo, skubėti, nebuvo pastovumo. Tuomet ieškojau kažko panašaus ir taip visai netikėtai atradau sparčiai šiuo metu populiarėjančias vandenlentes“, – sakė M. Kieras.
Kadangi tiek jėgos aitvarai, tiek vandenlentės susijusios su lenta, tai persiorientuoti jam nebuvo sudėtinga. Tiek triukai, tiek technika yra labai panašūs.
„Buvo lengva pamilti vandenlentes ir dabar visada laukiu kiekvieno pavasario, kad galėčiau stotis ant lentos. Tik ledai ištirpsta ir iškart šoku ant lentos. Vandenlentės labai gerai apkrauna fiziškai. Čia dirba visi kūno raumenys, tiek rankos, tiek kojos. Galima labai greitai – per mėnesį – smarkiai sutvirtėti. O taip pat galima tiesiog mėgautis pačiu sportu, nes jis yra kupinas adrenalino“, – kalbėjo M. Kieras.
Iš smagaus užsiėmimo vandenlentės virto rimtu sportu. Pradėjęs gilintis į sporto subtilybes, M. Kieras pradėjo dalyvauti oficialiose varžybose. O su kiekvienu startu lūkesčiai ir tikslai tik auga.
„Pirmiausiai man vandenlentės buvo geras laiko praleidimas. Vėliau supratau, kad norėčiau daugiau. Pradėjau labiau gilintis į techninę sporto pusę, domėjausi pradiniais žingsneliais, kaip prieiti prie aukštesnio lygio. Tam skyriau ne vieną vasarą ir taip atsirado tikslas kažkada kuriame nors etape prisiliesti prie pačių geriausių“, – pasakojo M. Kieras.
Kai yra norai, atsiranda ir galimybės. Savo tikslą dalyvauti Lietuvos čempionate M. Kieras pasiekė jau antrus metus iš eilės.
„Žinoma, pasiekimų aukštų nėra, bet iš grupės pavyksta išeiti. Praėjusiame etape iš 38 dalyvių patekau tarp 12 geriausių. Tai jau šioks toks pasiekimas. Mano amžiaus labai aukštai jau turbūt neužlipsi, nes ateina daug jaunų, stiprių sportininkų, kurie tam skiria daugiau laiko, bet pasistumdyti su geriausiais kažkiek pavyksta. Tai džiaugiuosi, kad šį tikslą pavyksta įgyvendinti. Smagu, kad tai, nors ir hobis, bet priverčia rimtai sportuoti“, – sakė sportininkas.
Vandenlenčių sportas nėra lengvas. Nors jį gali išbandyti bet kas, norint tvirčiau stovėti ant lentos arba atlikti kokį triuką, reikia nemažo pasiruošimo. Ne vieną dešimtmetį ledo ritulį žaidžiantis M. Kieras prisipažįsta, kad per ilgą karjerą įgytos savybės jam leido greičiau adaptuotis prie naujo sporto.
„Siekiant aukštesnių rezultatų, geras fizinis pasiruošimas yra reikalingas. Man labai padėjo tai, kad daug metų sportavau ir mano koordinacija bei bendras fizinis išsilavinimas leido greičiau pasiekti dabartinius rezultatus. Vandenlenčių sporte apkrovos yra nemažos. Reikia labai daug dirbti su savo kūnu. Norint sportuoti reguliariai ir dažnai, turi būti stipri nugara, stiprūs pečiai. Tai praktiškai tas pats, kas visą laiką prisitraukinėti prie skersinio. Rankos visą laiką įtemptos ir dar reikia suktis posūkiuose. Krūvis tikrai didelis“, – aiškino M. Kieras.
Lietuvoje vandenlenčių parkų skaičius per pastaruosius keletą metų padidėjo ne vienetais, o kartais. Patys pirmi ir primityvūs parkai jau net tampa nebeaktualūs, nes daugėja modernių ir universalesnių vandenlenčių sporto oazių.
„Lietuvoje sąlygos yra puikios. Pas mus atsirado profesionalūs vandenlenčių parkai, kurie sportininkus plukdo ratu. Ten yra visokiausių figūrų ir juose renkasi profesionalai iš viso pasaulio. Turime tokius 4-5 labai aukšto lygio parkus. Figūrų sudėtingumas yra tikrai įspūdingas ir net užsieniečiai negaili pagyrų. Tokio lygio trasos reikalauja atletiškumo ir didelio meistriškumo“, – pridūrė M. Kieras.
Ledo ritulio treneriu dirbantis M. Kieras prieš vasaros atostogas nepamiršo paraginti savo auklėtinių prasmingai ir aktyviai leisti laiką.
„Visą laiką vaikams prieš atostogas sakau, kad sportininkas negali atostogauti. Jis neturi gulėti lovoje ar ant sofos. Vasarą atsiranda niša kitoms sporto šakoms. Galima žaisti futbolą, krepšinį, bet kurią kitą sporto šaką. Netinginiaukite, judėkite ir tada bus daug lengviau rudenį grįžti ant ledo“, – šypsojosi M. Kieras.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: asmeninio archyvo ir Active Vilnius