Dalintis „Lietuvos vandenlenčių čempionė G. S. Malinauskaitė: „Norėčiau atrasti savitą plaukimo stilių““

Lietuvos vandenlenčių čempionė G. S. Malinauskaitė: „Norėčiau atrasti savitą plaukimo stilių“

Vandenlenčių sportas Lietuvoje populiarėja kasmet, o Palangoje esantį „313 Cable Park“ žino jau ir daugelis pajėgiausių planetos sportininkų. Būtent čia vasaros pradžioje jau septintą kartą surengtos prestižinės „Red Bull Wakeduel 2022“ varžybos, kuriose triumfavo tituluotas amerikietis Trentas Stuckey, o jo atliekami triukai nepaliko abejingų.

Tarp pasaulio vandenlenčių sporto žvaigždžių buvo ir lietuvės Guoda Saulė Malinauskaitė ir Kamilė Cickevičiūtė. Joms pagyrų negailėjo ir renginio Palangoje komentatorius Clintas Liddy‘is.

„Matau, kaip progresuoja  lietuvės. Geriausioms pasaulio sportininkėms vertėtų suklusti, nes šios merginos – tikras iššūkis. Apskritai, esu labai sužavėtas varžybų lygiu, šie metai parodo, kiek daug sportininkai patobulėjo“, – įspūdžiais dalinosi C. Liddy‘is.

Daugkartinė Lietuvos čempionė G. S. Malinauskaitė prisimena, kad vandenlentes ji išbandė dar 2013 metais, kai šis sportas neseniai buvo įžengęs į Lietuvos rinką.

„Kadangi nuo 2009 metų užsiėmiau snieglenčių sportu, norėjau panašios veiklos ir vasaromis. Visi draugai iš snieglenčių sporto vasaromis kaituodavo Svencelėje ir plaukdavo vandenlentėmis – taip aš susipažinau su šiais sportais. Pradėjo buvo visiškai nebaisu, nes lentų sportas man buvo nesvetimas“, – pasakojo sportininkė.

Guoda Saulė Malinauskaitė. Justine Zonne nuotr.

Jau pirmajame savo vandenlenčių sezone G. S. Malinauskaitė atliko pirmuosius triukus ir figūras.

„Kadangi nebuvo nei rimtų trenerių, nei pilnų matmenų parkų, nei treniruočių programų, tai visus triukus bandydavau pati atkartoti iš snieglenčių sporto. Vėliau jau pradėjau važinėti į stovyklas bei treniruotis nuosekliau“, – teigė ji.

Noras varžytis – viena iš lietuvės charakterio savybių. Pasak jos, šis įprotis išlikęs nuo šokių būrelio bei snieglenčių varžybų. Dėl to ji iškart ėmė dalyvauti vandenlenčių varžybose.

Pirmasis jos startas buvo 2015 metų Lietuvos čempionate. Nors tuo metu iki podiumo buvo toloka, nuo 2018 metų ji Lietuvoje yra nenugalima.

„Su kiekvienais metais stengiuosi vis labiau kelti savo lygį bei dalyvauti sudėtingesnėse „Pro“ varžybose ir siekti pro atletės karjeros“, – sakė G. S. Malinauskaitė.

Guoda Saulė Malinauskaitė. Justine Zonne nuotr.

Šiais metais G. S. Malinauskaitė dalyvavo vienose iš rimčiausių varžybų pasaulyje – „Langenfeld Open“ Vokietijoje. Būtent šį startą lietuvė laiko kol kas įsimintiniausiu savo karjeroje. Varžybose dalyvavo vandenlenčių žvaigždės iš JAV, Australijos, Brazilijos bei didžiausių Europos valstyvių.

„Šios varžybos išsiskiria sudėtingomis figūromis, jų „hack’ais“, kurios būna apstatytos bangolaužiais su augalais viduje, todėl kristi negalima. Tačiau atletų tai neatbaido rizikuoti ir parodyti geriausius savo triukus. Varžybose likau 10-a, vos per dvi vietas nuo finalo“, – įspūdžiais dalinosi G. S. Malinauskaitė.

Sportininkė savo įgūdžius nuolat tobulina dalyvaudama tarptautinėse varžybose. Ji jau spėjo aplankyti daugelį Baltijos šalių vandenlenčių parkų, taip pat yra viešėjusi ir kovojusi varžybose Lenkijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Turkijoje.

Grįžkime prie „Red Bull Wakeduel“ varžybų Palangoje. G. S. Malinauskaitė džiaugiasi, kad tokio lygio varžybos Lietuvoje rengiamos kasmet, bet apgailestavo, jog šiemet jai teko kovoti ne tik su varžovais, bet ir su sveikatos problemomis.

„Tai yra labiausiai laukiamos varžybos, nes vyksta Lietuvoje ir nerealiai smagu sulaukti draugų iš užsienio. Šiais metais buvo gana sudėtinga plaukti ne tik dėl aukšto lygio, tačiau ir dėl patirtos traumos. Kvalifikacijos metu patyriau peties traumą, kuri sustabdė mane iki kitų metų ir šiuo metu laukiu rimtos sąnario operacijos. Tačiau kitais metais tikiuosi sugrįžti pilnu pajėgumu ir kovoti su stipriausiomis atletėmis finale“, – pasakojo sportininkė.

Varžybų dalyvės. Jonas Speck nuotr.

Lietuvos vandenlenčių sporto lyderė atskleidžia, kad siekiant gerų rezultatų labiausiai reikia noro ir ryžto.

„Kartais triukai nėra tokie sudėtingi kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Svarbiausia išdrįsti išlipti iš komforto zonos ir nugalėti baimę, – kalbėjo G. S. Malinauskaitė. – Pati labiausiai norėčiau išmokti rotacijas su dvigubu perėmimu arba per dvi ašis (flipas+laipsniai), nes Lietuvoje merginos tokių triukų dar nedaro, o aš jau esu bandžiusi ir itin mažai trūksta iki nusileidimo. Taip pat itin norėčiau atrasti savitą plaukimo stilių.“

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Iš JAV į Lietuvą atkeliaujantis „marinuoto kamuoliuko“ sportas žavi savo paprastumu ir dinamiškumu

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį