Dalintis „Lietuvos sportą į naujas aukštumas iškėlęs E. Stanionis žada sugrįžti“

Lietuvos sportą į naujas aukštumas iškėlęs E. Stanionis žada sugrįžti

Sekmadienį Lietuvos vardas visame pasaulyje suskambėjo itin garsiai. Pilnutėlėje „Boardwalk Hall“ arenoje Atlantik Sityje (JAV) buvo sugrotas Lietuvos himnas, o 30-metis kaunietis Eimantas Stanionis stojo į kovą dėl trijų profesionalų pasaulio čempionų diržų.

Tokio lygio renginyje dėl tokių titulų iki šio turnyro nebuvo dalyvavęs nė vienas Lietuvos boksininkas.

Visas 15 kovų iki tol laimėjęs lietuvis nusipelnė savo istorinio šanso – jis kantriai laukdavo savo kovų, net jeigu dėl įvairių derybų, nesutarimų, traumų ar kitų priežasčių tas laukimas trukdavo metus. Treniruotėms, o ne skandalingoms antraštėms atsidavęs E. Stanionis galiausiai iškovojo Pasaulio bokso asociacijos (WBA) pusvidutinio svorio kategorijos čempiono diržą ir taip įsirašė į Lietuvos sporto istoriją.

Po ilgų derybų pagaliau pavyko susitarti dėl kovos su amerikiečiu Jaronu Ennisu – Tarptautinės bokso federacijos (IBF) čempiono diržo savininku. Pridėjus tuo metu laisvą „The Ring“ žurnalo čempiono diržą, kovos laimėtojas pelnė teisę vadintis vieningu šios svorio kategorijos pasaulio čempionu.

Šią kovą matė daugelis – E. Stanionis aktyviai atakavo varžovą, tačiau puikią formą demonstravęs J. Ennisas atsakydavo savo tiksliais smūgiais. Teisėjai įžvelgė amerikiečio pranašumą visuose šešiuose raunduose. Šeštojo raundo pabaigoje po kelių J. Enniso smūgių į korpusą, E. Stanionis kluptelėjo ir patyrė pirmąjį karjeroje nokdauną.

Eimanto Stanionio ir Jarono Enniso kovos akimirka. Scanpix nuotr.

Nors lietuvis greitai atsistojo ir užbaigė raundą, per pertraukėlę E. Stanionio treneris Martinas Somodio ištarė lietuviui, kad nebeleis kovoti, nes sveikata yra svarbiau. Nesulaukęs lietuvio prieštaravimo, jis pranešė apie sprendimą teisėjų ir J. Ennisas paskelbtas kovos laimėtoju.

Bokso pasaulyje užvirė diskusija dėl šio sprendimo – vieni sako, kad tai buvo vienintelė tokia proga karjeroje ir reikėjo kautis iki paskutinio kraujo lašo, kiti gyrė trenerį ir pabrėžė, kad lietuviui grėsė ne tik nokautas, bet ir ilgalaikė žala sveikatai. Bet būtent treneris iš arčiausiai matė ir jautė kovotoją, todėl šiuo sprendimu verta pasitikėti.

Po kovos surengtoje spaudos konferencijoje J. Ennisas pasidžiaugė, kad jo kovos planas pavyko, o E. Stanionio taktika buvo nuspėjama. Nepaisant to, jis vėliau atidavė pagarbą lietuviui bei padėkojo visiems sirgaliams, tarp jų ir būriui arenoje buvusių E. Stanionio gerbėjų iš Lietuvos.

„Mano nuomonė apie E. Stanionį nepasikeitė. Svorio kategorijoje aš esu numeris vienas, jis – numeris du. Nugalėjau kiečiausią varžovą šioje kategorijoje. Noriu atiduoti pagarbą Eimantui. Žinau, kad jis laukia kūdikio gimimo, o tai – palaima“, – sakė J. Ennisas.

Užkulisiuose po kovos J. Ennisas dar sykį susitiko E. Stanionį ir grąžino jam WBA čempiono diržą. Tai – graži tradicija, leidžianti išsaugoti istorinį trofėjų atminimui, nors jo statusas nebe oficialus.

J. Ennisas grąžino E. Stanioniui WBA čempiono diržą. Matchroom nuotr.

E. Stanionis padėkojo savo varžovui ir palinkėjo jam tapti absoliučiu pasaulio čempionu, o amerikietis palinkėjo lietuviui geros kelionės namo pas savo šeimą.

Kas toliau? Milijoninį honorarą už kovą gavęs E. Stanionis iškart skrido į Lietuvą, kur jo laukė svarbesnis gyvenimo laimėjimas – vaiko gimimas. Jo žmona Emilija laukiasi ir turėjo gimdyti būtent E. Stanionio kovos dieną. Panašu, kad kūdikis nusprendė palaukti tėčio sugrįžimo ir į pasaulį žengti visos šeimos apsuptyje.

Apie savo kovą bei tolimesnius planus jis žada papasakoti specialioje spaudos konferencijoje, bet dar prieš skrydį namo jis pasidalino žinute: „Pralaimėjimas – laikina, charakteris – amžina. Aš grįšiu“.

Tai leidžia spręsti, kad paskutinis pralaimėjimas jo nepalaužė ir jis toliau garsins Lietuvos vardą bokso pasaulyje.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

75 m 56 cm: Mykolas Alekna Ramonoje pagerino pasaulio rekordą

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį