Dalintis „Lietuvos rinktinės narys S. Mačinskas: „Padelis mane patraukė savo dinamiškumu““

Lietuvos rinktinės narys S. Mačinskas: „Padelis mane patraukė savo dinamiškumu“

Vienas geriausių Lietuvos padelio žaidėjų Skirmantas Mačinskas su savo partneriu Luidži Pakula yra daugkartiniai Lietuvos čempionai bei atstovauja savo šaliai svarbiausiose tarptautinėse varžybose.

Anksčiau tiek tenisą, tiek paplūdimio tenisą žaidęs S. Mačinskas papasakojo apie atsiradusią aistrą padelio sportui ir šios sporto šakos ypatybes.

Kaip susidomėjai padelio sportu?

Pirmą kartą padelio tenisą pabandžiau, kai buvo atidaryti pirmieji padelio kortai Kauno „Ecotennis“ aikštyne. Tuo metu bandžiau daug skirtingų sportų, tad sužinojęs apie padelį ir galimybę jį išbandyti, taip ir padariau. Padelis patiko, bet iš pradžių žaidžiau jį labai mėgėjiškai. Gal dėl to, kad tuo metu dar buvau labai susidomėjęs paplūdimio tenisu, dalyvaudavau įvairiose šio sporto varžybose tiek Lietuvoje, tiek ir kitose šalyse.

Padelis iškart mane patraukė savo dinamiškumu. Tai yra greitas sportas, jį žaisdamas turi nuolatos galvoti ir yra daug dalykų, kuriuos visada gali tobulinti treniruojantis. Padelio tenisas yra toks sportas, kurį lengva pradėti žaisti, bet kai pradedi gilintis į jį atidžiau, supranti, kad yra labai daug dalykų, kurių gali mokytis ir vis tiek atrasti kažką naujo. Dėl to nuolatos gali tobulėti. Taip pat man visada patikdavo dvejetų žaidimas tenise, kai žaidžiama poromis du prieš du. Mėgstu komandinį sportą, todėl padelis labai tiko.

Skirmantas Mačinskas

Kas sunkiausia šiame sporte? Kaip tobulini savo įgūdžius?

Sunkiausia yra atrasti tiek valandų dienoje žaisti padelį, kiek norėtųsi (šypsosi). Kažkodėl jų tiesiog visada yra per mažai. Tai labai dažnai girdžiu ir iš kitų žaidėjų.

Kalbant apie techninę žaidimo dalį, man asmeniškai buvo sunku persiorientuoti, kad kamuoliuką galima žaisti nuo stiklo. Tenise, jeigu praleidi kamuoliuką, taškas iškart baigiasi, o padelyje šis dalykas, priešingai, yra privalumas. Gebėjimas išnaudoti stiklus ir leisti kamuoliukui praeiti pro šoną labai keičia visą žaidimą. Vieni dalykai, kurie tenise leidžia laimėti, čia gali tapti pralošto taško priežastimi, kaip, pavyzdžiui, stiprus „smešas“, kuriuo tenise žaidėjas dažniausiai užbaigia tašką. Tuo tarpu padelyje kamuoliukas, atsimušęs nuo stiklo, gali labai patogiai atšokti varžovui, ir taip jis gali lengvai laimėti tašką kitu smūgiu.

Pats, kiek pavyksta, stengiuosi važiuoti tobulintis į Ispaniją, kuri yra stipriausia šalis padelio pasaulyje, joje dirba ir stipriausi treneriai. Taip pat kartu su žaidimo partneriu treniruojamės Kaune esančiame „Tennis Space“ aikštyne, čia mums suteiktos geros sąlygos tobulinti savo įgūdžius. Žinoma, važinėju į įvairius turnyrus užsienyje, neseniai dalyvavau turnyre Varšuvoje, kur pavyko laimėti antrą vietą ir finale nusileidome tik stipriausiai Lenkijos porai. Taip pat stengiuosi domėtis naujienomis ir kitais su padeliu susijusiais dalykais, kuriuos galėčiau įtraukti į treniruotes bei savo žaidimą.

Žiūrint į fizines savybes, reikia gero balanso, greičio ir ištvermės, taip pat koordinacijos. Padelis, taip pat kaip ir tenisas ar skvošas, yra dinamiškas sportas, todėl žaidėjui ypač svarbus gebėjimas būti universaliu.

Kalbant apie patį žaidimą, padelyje labai daug lemia psichologija ir dažniausiai būtent tai vaidina pagrindinį vaidmenį. Žinoma, svarbu ir technika, bet man asmeniškai pagrindis dalykas yra psichologija, nes tu žaidi prieš kitą žmogų.

Skirmantas Mačinskas

Kur gali būti žaidžiamas padelis? Kokia turi būti danga? Esi turbūt nemažai žaidęs ir užsienyje – gal gali papasakoti, kur labiausiai yra patikę?

Yra specializuotos padelio aikštelės, taip pat ir skirtingos dangos. Kiek žinau, danga yra dirbtinė žolė, kuri užpilama smėliu, ir ji gali būti skirtingų spalvų: žalios, raudonos bei mėlynos. Šios spalvos populiariausios pasaulyje, bet žinoma, yra ir kitokių. Pagrindinis skirtumas tarp dangų yra žolės ilgis bei smėlio, pilamo į ją, kiekis.

Pagalvojus, taip, tikrai nemažai dangų jau esu išbandęs, bet dar daugiau ir liko. Man labai patinka padelio klubas Madride, į kurį važiuoju treniruotis, tai labai jaukus klubas įrengtas golfo laukuose, šalia kalnų, tiesiog nuostabi vieta žaisti.

Taip pat turiu labai gerą atsiminimą iš turnyro Nyderlanduose, kuriame buvo įrengtas centrinis kortas, talpinantis 1000 žiūrovų. Čia teko žaisti parodomąjį mačą prieš 18-ą pasaulio raketę Javi Garrido ir futbolininką Wesley Sneijderį. Nors tai buvo trumpas ir draugiškas žaidimas, bet liko labai geras atsiminimas.

Taip pat 2021 metais su Lietuvos rinktine dalyvavome Europos čempionate Marbeloje, kas irgi kelia gerus prisiminimus — juk teko garbė atstovauti savo šaliai.

Turime tikrai labai gražių ir modernių padelio aikštynų ir Lietuvoje. Kaune turime puikias aikšteles, įrengtas naujai pastatytame „Tennis Space“ aikštyne. Labai gražūs kortai, įrengti gamtos apsuptyje, yra ir Dubingiuose.

Skirmantas Mačinskas su parneriu

Jeigu neklystu, padelis žaidžiamas tik poromis – kaip svarbu yra geras ryšys su partneriu? Kas būna sunkiausia ieškant savo partnerio arba ką reikia labiausiai šlifuoti siekiant geresnio susižaidimo?

Yra specialios vienetų aikšteles, kuriose žaidžiama vienas prieš vieną, jos naudojamos treniruotėms, o visi turnyrai vyksta tik žaidžiant poromis.

Geras ryšys su partneriu yra labai svarbus — svarbiausia tai, kad komandiniame sporte laimi arba pralaimi būtent komanda, todėl geras ryšys su partneriu yra vienas esminių dalykų.

Su žaidimo partneriu turi ne tik kartu žaisti, bet taip pat ir važiuoti į turnyrus, treniruotis, tad kartu su šiuo žmogumi praleidžiama ganėtinai daug laiko. O ir aikštelėje turi jausti pasitikėjimą vienas kitu. Padelyje svarbu žaisti kaip komandai, svarbus bendras mąstymas aikštelėje.

Manau, reikia kuo daugiau kartu treniruotis ir žaisti kuo daugiau mačų bei varžybų — taip atsiranda tarpusavio ryšys aikštelėje, kuris svarbus ne tik vertinant situacijas, bet ir priimant greitus žaidybinius sprendimus.

Esi žaidęs tenisą, paplūdimio tenisą, gal dar kažką. Gal gali palyginti savo išbandytus sportus ir išvadinti padelio skirtumus nuo jų?

Taip, esu žaidęs ir tenisą, ir paplūdimio tenisą. Iš visų trijų, lauko tenisui reikalingas didžiausias fizinis pasiruošimas ir daugiausiai technikos. Tad padelio tenisą yra lengviau pradėti žaisti ir šis sportas nereikalauja tiek fizinio pasiruošimo. Taip pat padelio teniso aikštelė yra mažesnė negu teniso, todėl yra mažesni bėgimo atstumai.

Paplūdimio tenisas yra labai greitas sportas, kuriame daug lemia servas ir servo priėmimas, šie dalykai padaro žaidimą greitą, o taškus trumpesnius. Manau, kad padelio tenisas yra įdomesnis tiek žaisti, tiek ir žiūrėti, taškai ilgesni ir daugiau variacijos žaidime.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Unikaliame bėgimo renginyje Vilniuje varžėsi planetos rekordininkas ir olimpiečiai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį