Dalintis „Lietuvos hiphopo čempionato dalyvių skaičiui turi įtakos ir laukiantis prizas“

Lietuvos hiphopo čempionato dalyvių skaičiui turi įtakos ir laukiantis prizas

Gegužės 19 dieną Vilniuje įvyks jau penktasis Lietuvos breiko čempionatas, o kartu – ir ketvirtasis Lietuvos hiphopo čempionatas.

Breikui tapus olimpine sporto šaka, o Dominikai Banevič-Bgirl Nickai dominuojant svarbiausiose pasaulinėse varžybose, šio šokio populiarumas ir žinomumas Lietuvos pasiekė naujas aukštumas. Visgi ne mažiau įdomios turėtų būti ir hiphopo pirmenybės.

Hiphopas yra ne tik populiariausias gatvės šokių stilius, tačiau ir visas kultūrinis judėjimas, prasidėjęs 1969 metais Niujorke, Bronkso rajone. Ši kultūra susidėjo iš muzikos, meno (graffiti) ir šokio elementų.

Lietuvos hiphopo čempionate vyks solo kovos. Sportininkai varžysis vaikų, jaunimo ir suaugusių amžiaus grupėse, pradedančiųjų bei pažengusiųjų kategorijose. Iš pradžių vyksta atrankos, o vėliau prasidės atkrintamosios kovos.

„Teisėjai iš pradžių įvertina šokėjų pasirodymus atrankose, surašo balus, o vėliau atkrintamosiose rodo rankomis, kuriam šokėjui skiria pergalę. Tas šokėjas, kuris „surenka daugiausiai rankų“, keliauja toliau“, – aiškino vienas iš renginio organizatorių, gatvės šokių entuziastas Dainius Žebrauskas.

Panašiai kaip breiko varžybose, pasirodymo metu yra vertinami šokėjų originalumas, muzikalumas ir techniškumas. Taip pat atkreipiamas dėmesys į charizmą.

„Dabar daug ką lemia ir kūrybiškumas, kuomet šokėjai demonstruoja išmoktą techniką. Tų kriterijų yra ir daugiau, bet pagrindiniai yra trys – originalumas, muzikalumas ir techniškumas. Visais laikais tai buvo ir yra svarbiausi kriterijai. Papildomos detalės suteikia papildomų balų“, – pasakojo D. Žebrauskas.

Hiphopo varžybose Lietuvoje dalyviai neskirstomi pagal lytį, o tai reiškia, kad tiek merginos, tiek vaikinai varžosi kartu. D. Žebrausko teigimu, kiek didesnę dalyvių dalį šiuo metu sudaro merginos. Iš viso Vilniuje hiphopą šoks beveik 100 sportininkų.

„Kol kas daugiausiai dalyvių turime vaikų kategorijoje, kas mus labai džiugina. Ypač daug yra pradedančiųjų. Suaugusių yra šiek tiek mažiau, bet tai turbūt yra normalu. Be to, pamačius pagrindinį prizą, tai galėjo kažką lengvai atbaidyti. Kai žmonės pamato rimtą prizą, visi supranta, kad reikia pasirodyti labai gerai, norint tą prizą iškovoti. Kol kas pas mus nemažai šokėjų į varžybas neretai atvyksta dėl prizų, o ne dėl galimybės gerai praleisti laiką bei savęs pasitikrinimo. Neretai supratę, kad neturi šansų nugalėti, žmonės apskritai nedalyvauja renginyje. Reikia suprasti, kad kiekviena įgyta patirtis ir priartina tave prie laimėjimo. Tokio požiūrio mums dar trūksta. Dėl to suaugusių tarpe dalyvių skaičiaus tikėjomės didesnio, tačiau bendra dalyvių suma mus tenkina. Rinktis tikrai bus iš ko“, – mintimis dalinosi D. Žebrauskas.

Geriausio Lietuvos hiphopo šokėjo ar šokėjos laukia išties puikus prizas – kelionė ir dalyvavimas tarptautiniame hiphopo turnyre ir festivalyje Nyderlanduose.

„Kalbant apie lietuvių lygį europiniu mastu, tai esame gana aukštai. Labiausiai mus stabdo tai, kad ne visada geriausi Lietuvos hiphopo šokėjai gali išvažiuoti į užsienį. Bilietai ir pragyvenimas, pavyzdžiui, Nyderlanduose, yra gana brangus, o norint, kad tave pastebėtų, keliauti reikia kuo dažniau. Kartais atvykus į varžybas, teisėjai iškart tave atpažįsta, o tokios smulkios detalės taip pat suteikia papildomų pliusų. Bendrai vertinant, Lietuvoje tikrai turime pakankamai aukšto lygio šokėjų“, – teigė gatvės šokių entuziastas.

D. Žebrauskas neslepia – solo šokėjų kovų judėjimą smarkiai suaktyvino Lietuvos sportinių šokių federacija bei breiko pasiekimai. Bendri renginiai tapo gerokai patrauklesni ir patiems šokėjams. Nors hiphopas ir breikas turi panašius vertinimo kriterijus, patys šokių stiliai yra labai skirtingi.

„Tai yra visiškai skirtingi stiliai. Tiesa, verta pažymėti, kad yra vaikų, kurie lanko tiek hiphopą, tiek breiką. Hiphopo ar net house šokėjai naudoja tam tikras breiko technikas. Tuo tarpu breiko šokėjams house ar hiphopo užsiėmimai leidžia tapti originalesniems ir įdomesniems, nes visur muzikalumas vertinamas yra vienodai. O įvairovė visada suteikia papildomų balų“, – aiškino D. Žebrauskas.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LSŠF

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kaip turėti tvirtą pilvo presą?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį