Dalintis „Lietuvos funkcinio sporto čempionė K. Dūdaitė: „Gražus žmogus matuojamas ne centimetrais ar kilogramais““

Lietuvos funkcinio sporto čempionė K. Dūdaitė: „Gražus žmogus matuojamas ne centimetrais ar kilogramais“

Vilniaus sporto festivalio metu buvo surengtas pirmasis Lietuvos funkcinio sporto komandinis čempionatas. Pirmaisiais Lietuvos čempionais mišrių porų varžybose tapo Kornelija Dūdaitė ir Mantas Dumašius („Dysfunctional Fitness“), vyrų – Julius Jaloveckas ir Gediminas Simanavičius, moterų –  Milė Zefaitė ir Natalija Rekelytė („Freedomfighters Ladies“).

Įprastai funkcinio sporto varžybos trunka vieną ar net kelias dienas. Sportininkams varžybose reikia dalyvauti jėgos, ištvermės, galios ir kitose rungtyse. Tuo tarpu komandinės varžybos yra gerokai dinamiškesnės, jos trunka vos dvi valandas.

Praėjusiais metais K. Dūdaitė tapo Lietuvos čempione individualiose varžybose. Nedaug trūko, kad ji nedalyvautų komandiniame čempionate, bet galiausiai viskas baigėsi puikiu pasirodymu.

„Komandiniame čempionate dalyvauti neplanavau, nes gydžiausi Lietuvos čempionate gautą traumą. Visgi kolega iš salės įkalbėjo atlikti atrankos rungtį ir paskutinę dieną įšokome į dalyvių traukinį. Visgi net tada sėkmė buvo ne mūsų pusėje, nes likus mažiau nei savaitei mano partneris patyrė traumą. Priėmiau tai kaip ženklą, kad dar nereikia skubėti, bet paskutinę akimirką atsiliepė M. Dumašius ir surizikavome. Visa kita – jau istorija“, – šypsojosi K. Dūdaitė.

Kornelija Dūdaitė ir Mantas Dumašius

Ji neslepia, kad pagrindinis skirtumas tarp individualių ir komandinių varžybų yra susijęs su atsakomybe. Jeigu individualiose varžybose ji nešama tik už savo veiksmus ir klaidas, tai komandose jau tenka ja dalintis.

„Tai ir lengviau, ir sunkiau tuo pačiu – galima pasidalinti dalį krūvio, ypač psichologinio, bet labai nesmagu būtų nuvilti partnerį. Dėl to abu sportininkai turi būti arba labai panašaus pajėgumo, arba gerai vienas kito silpnąsias vietas papildyti. Ir aišku, bendros treniruotės būtinos – tiek dėl judesių sinchroniškumo, tiek dėl bendro savo partnerio pažinimo. Šį kartą nespėjome bendrai padirbėti, bet gelbėjo tai, kad su partneriu sportuojam toje pačioje „Amber CrossFit“ salėje ir gana gerai esam pažįstami“, – pasakojo K. Dūdaitė.

Sportininkė prisipažįsta, kad komandinių varžybų formatas yra tikrai nelengvas. Dvi valandos yra neilgas laiko tarpas ir tarp penkių rungčių beveik nėra poilsio.

Kornelija Dūdaitė ir Mantas Dumašius

„Pačios varžybos pasidaro kaip viena ilga rungtis, kur reikia labai protingai skaičiuoti įdedamas jėgas. Konkurencija dėl prizinių vietų virė iki paskutinės minutės, net neturėjome laiko pasitikrinti rezultatų eigoje ar kažko labai daug strateguoti. Ėjome su mintimi laimėti kuo daugiau ir akivaizdu, jog pavyko. Rungtys tikrai nebuvo standartinės, atsirado ir naujų judesių, tad tikrai buvo smagu“, – džiaugėsi K. Dūdaitė.

Funkcinis sportas sparčiai populiarėja ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Vis daugiau žmonių lankosi sporto salėse ir nusprendžia sportuoti ne tik savo malonumui, bet ir siekti tam tikrų laimėjimų.

Mantas Dumašius ir Kornelija Dūdaitė

K. Dūdaitė su šiuo sportu susipažino prieš porą metų. Ji tiesiog nusprendė sudalyvauti varžybose, net nežinodama, kas jos laukia. „Užkabino taip, kad nepaleidžia iki šio“, – atskleidė ji.

Labiausiai ją žavi šio sporto unikalumas – čia nebūna dviejų vienodų treniruočių. Pasak K. Dūdaitės, šis sportas vienodai tinka tiek vyrams, tiek moterims.

„Tai yra labai įdomu ir visapusiškai naudinga, nes reikia tobulinti savo jėgą, ištvermę, gimnastiką, plaukimą, bėgimą, o svarbiausia – psichologinį atsparumą. Nemėgstu sporto aktualumo skirstytu pagal lytį, nes stiprybė, kurią ugdo funkcinis sportas, būtina kiekvienam žmogui. Merginoms palinkėčiau ateiti į treniruotes vien tam, kad pažintumėte savo kūno galimybes, išmoktumėte sveiko santykio su mityba bei suvokimo apie tai, kad gražus žmogus matuojamas ne centimetrais ar kilogramais“, – patarė K. Dūdaitė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: LF3

Komentarai

  1. Kk

    Praeitu metu cempione Ramune Miliauskaite! Viena ir vienintele!
    K. Dudaite buvo antra.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

D. Karalienė ir D. Rimkutė – pasaulio vicečempionės

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį