Dalintis „Lietuvoje golfas vis dar kovoja su mitais“

Lietuvoje golfas vis dar kovoja su mitais

Į Lietuvą žaisti golfo kasmet atvyksta vis daugiau turistų. Tuo tarpu mūsų šalyje dar tenka kovoti su šį sportą gaubiančiais mitais.

Lietuvos golfo federacijos (LGF) duomenimis, mūsų šalyje yra apie 750 golfo žaidėjų, iš kurių 500 žaidžia aktyviai. Klaipėdos „National Golf Resort“ narių skaičius siekia beveik du šimtus. Tačiau uostamiestis sulaukia gausaus būrio lankytojų iš užsienio.

Neoficialiais duomenimis, Švedijoje golfą žaidžia apie 75 proc. gyventojų. Sakoma, kad norint tobulėti negalima užsisėdėti viename aikštyne. Todėl golfo turistai iš Skandinavijos užklysta ir į Lietuvą.

Praėjusiais metais Klaipėdoje žaidė pusė tūkstančio švedų. Šiemet prieš sezoną jau buvo užsiregistravę beveik tūkstantis.

„Net latviai iš, pavyzdžiui, Liepojos ir jos apylinkių, atvažiuoja pas mus, nes ten žaisti golfą gerokai brangiau“, – pasakojo „National Golf Resort“ direktorė Rima Žerlauskytė.

Lietuvoje golfo propaguotojai priversti kovoti su įsišaknijusiais stereotipais. Pavyzdžiui, vis dar vyrauja nuomonė, kad golfo klubai – turtingųjų laisvalaikio leidimo vieta, kurioje pašaliniai nėra pageidaujami.

„Su šiuo stereotipu tenka nuolatos kovoti. Šalia mūsų aikštyno veikia restoranas, o žmones nuolat tenka įtikinėti, kad tikrai visi jame gali lankytis“, – apie kuriozišką situaciją pasakojo R. Žerlauskytė.

Dar vienas mitas  – esą golfas tik pagyvenusių verslininkų pramoga. Šį stereotipą laužo geriausi Lietuvos žaidėjai. Dvejus metus juo tapusiam Gediminui Markevičiui – septyniolika. Pernai trečiąją vietą moterų grupėje užėmusiai Gilei Bitei Starkutei – vos 16 metų.

„Galbūt jaunimas neužsikabina dėl to, kad sužaisti 18 duobučių apytiksliai užtrunka 4 valandas. Kadangi šiais laikais tempas greitas, jauni žmonės visko nori čia ir dabar.

Galbūt iš pradžių tai gąsdina, bet paskui supranta, kad golfas – tai mėgavimasis išpuoselėta gamta, geras laiko leidimas, koordinacijos tobulinimas ir kantrybės ugdymas“, – sakė R. Žerlauskytė.

Tiesa, norint pradėti žaisti golfą būtina išklausyti įvadinį 10 valandų trukmės kursą. Jo metu būsimas žaidėjas supažindinamas su pagrindinėmis taisyklėmis, etiketu, smūgiavimo technika, aprangos kodu, lazdos paskirtimi, atsižvelgiant į jos rūšį. Įgytas žinias privalu įtvirtinti egzamine.

„Aikštynas yra gana jautrus, jį lengva pažeisti. Todėl neišklausęs įvadinio kurso žmogus nebus įleistas ne tik pas mus, bet ir į jokį kitą aikštyną“, – patikino klubo vadovė.

Tačiau, jeigu nesate tikri, ar golfas jums patiks, „National Golf Resort“ siūlo šį žaidimą išbandyti treniruočių aikštėje. Tam nereikia specialaus pasiruošimo ar įvadinio kurso. Jums tereikės išsinuomoti lazdą ir kamuoliukus, o už tai sumokėsite vos 5 eurus.

„Čia yra specialūs nameliai, iš kurių galima praktikuotis smūgiuoti į tolį, taip pat ridenimo aikštelė, trumpasis laukas. Vieta, kur galima įgyti bendrą supratimą apie golfą“, – pasakojo klubo vadovė.

Klubas siūlo ir pažintinę ekskursiją po aikštyną, jos metu pasakojama apie techninius elementus, aikštyno architektūrą, galiausiai treniruočių aikštėje leidžiama šį sportą išbandyti.

Geriausių smūgių, atliktų pasaulio čempionatuose, dešimtukas

Geriausių Tigerio Woodso smūgių dešimtukas

Tekstas – Linos Motužytės
Nuotraukos – „National Golf Resort“ archyvo ir Mato Baranausko nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Fotoreportažas iš MTB maratonų taurės finalinio etapo Anykščiuose

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį