Dalintis „Lietuvio svajonė – olimpinės žaidynės“

Lietuvio svajonė – olimpinės žaidynės

Ilgą laiką visuomenėje vyravo stereotipas, kad golfas – tik vyresnio amžiaus verslininkų laisvalaikio pramoga, kur sprendžiami ir darbo klausimai. Ši nuostata traukiasi į užmarštį. Praėjusiais metais golfas grįžo į Olimpines žaidynes, o juo domisi vis daugiau jaunų žaidėjų. Vienas tokių – dvejus metus geriausio šalies žaidėjo titulą pelnęs Gediminas Markevičius.

G. Markevičiui – vos septyniolika. Vaikinas golfą žaisti pradėjo prieš dešimtmetį ir užkrėtė visą šeimą.

„Kai man buvo vos septyneri, tėtį pakvietė į automobilių parodą, kuri vyko golfo klube. Jis kartu pasiėmė mane. Būtent ten ir pabandžiau golfą pirmą kartą. Pamenu, labai patiko, o tai pastebėjęs tėtis mane užrašė į stovyklą.

Dabar visa šeima žaidžia golfą, visus įtraukiau (juokiasi). Nors mūsų šeima labai sportiška, itin mėgsta tenisą, bet golfas dabar užima ypatingą vietą“, – pasakojo golfo žaidėjas.

Markevičių šeima ne tik žaidžia. Brolis Mindaugas pernai pradėjo eiti Lietuvos golfo federacijos (LGF) generalinio sekretoriaus pareigas.

Lietuva nenusileidžia

Pernai gruodį, atsiimdamas geriausio šalies golfo žaidėjo apdovanojimą, G. Markevičius tik kukliai šypsojosi ir sakė, jog ateityje tikisi sulaukti daugiau konkurencijos.

„Keletą turnyrų sužaidžiau labai prastai, bet tai nesutrukdė likti lyderiu reitinge. Tikrai daug darbo įdėjau, daug keliavau, žaidžiau užsienyje, įgijau patirties. Kuo daugiau įvairovės, tuo geriau, nes pas mus kol kas tikrai nėra didelės konkurencijos“, – tuomet sakė jis.

Šį titulą jaunasis golfo žaidėjas iškovojo antrus metus iš eilės. Ambicingas vaikinas šiemet nori žaisti kuo daugiau suaugusiųjų mėgėjų turnyruose užsienyje ir siekti prizinių vietų.

Skirtingos aikštės padeda tobulėti, būtent todėl sportinių rezultatų siekiantiems golfo žaidėjams patariama neužsisėdėti viename aikštyne.

„Čekija, Slovakija, Lenkija, Estija, Latvija, Škotija, JAV, Izraelis, Turkija“, – vardijo vaikinas šalis, kuriose jam yra tekę varžytis. Pažinęs įvairius Europos golfo aikštynus G. Markevičius patikina – Lietuvos aikštynai niekuo nenusileidžia.

„Žinoma, visi aikštynai skiriasi duobučių išdėstymu ir reljefu. Pavyzdžiui, Škotijoje, ten kur aš buvau, aikštynas buvo lygesnis, be medžių. Tačiau Lietuvos vietovės nė kiek nenusileidžia.

Kuris aikštynas man mieliausias? Žinoma, Lietuvos! Europos centro golfo klubo aikštynas, kurį pažįstu geriausiai“, – nusišypsojo sportininkas.

Nori keltis į JAV

Šią vasarą G. Markevičiui teks spręsti dilemą. Vienuoliktą klasę baigęs vaikinas planuoja pasinaudoti dažnai sportininkams suteikiama galimybe ir baigęs dvylika klasių išvykti studijuoti ir žaisti JAV.

Talentingiems sportininkams įvairūs JAV universitetai siūlo stipendijas ir galimybę mokytis bei atstovauti universitetui aukšto lygio studentų varžybose.

Tokia galimybe Lietuvoje dažnai pasinaudoja ne tik komandinių sporto šakų atstovai. Dažnai už Atlanto išvyksta plaukikai, tenisininkai, lengvaatlečiai. Aktyviai šią galimybę svarsto ir G. Markevičius.

„Apsispręsti ketinu vasarą. Žiūrėsiu, kaip seksis mokslai ir sportas. Žinoma, išvažiuojant būtų labai sunku palikti šeimą ir draugus, bet vis tiek tokios patirties labai norėčiau“, – sakė jis.

Praėjusią vasarą jis jau lankėsi JAV ir treniravosi Floridoje esančioje mokykloje. Iš rytinėje pakrantėje esančios valstijos vaikinas parsivežė geriausius prisiminimus. Nors žino, kad žaidimo ir žaidėjų lygis už Atlanto yra aukštesnis nei Lietuvoje, iššūkiai lietuvio negąsdina.

„Manau, ten būčiau tarp vidutiniokų. Jie žaidžia tikrai gerai. Žinoma, viskas priklauso nuo universiteto ir to, kiek dėmesio skiriama golfui“, – įsitikinęs jis.

Nors ateitį vaikinas norėtų sieti su sportu, paklaustas, ką norėtų studijuoti, nustebina: verslo vadybą arba fotografiją.

Olimpinių žaidynių teks palaukti

G. Markevičius skaičiuoja, kad golfas jo gyvenime šiuo metu užima apie 35 proc. laiko. Sezono metu jis treniruojasi šešis kartus per savaitę, žiemą rečiau – du tris. Ne sezono metu jis, kaip ir visi žaidėjai, treniruojasi su golfo simuliatoriumi.

„Kuo golfas mane sužavėjo? Net neatsimenu (juokiasi). Esu ramus žmogus, kuriam patinka kovoti su savimi, strateguoti. Labai mėgstu galvosūkius spręsti. Esu individualistas, galbūt todėl man tai ir patinka.

Be to, smagu būti gamtoje, taip pat žmonės labai malonūs“, – tikino sportininkas.

2009-aisiais Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) sesijos Danijoje metu buvo nuspręsta sugrąžinti golfą į Olimpinių žaidynių programą. Būtent praėjusiais metais, po 112 metų pertraukos šis sportas sugrįžo į olimpinę šeimą.

G. Markevičius pastebi, kad golfo populiarumas Lietuvoje auga, tačiau nėra tikras, ar tam turėjo įtakos olimpinis pripažinimas, ar federacijos darbas.

„Visi pastebėjo, kad tai yra sporto šaka, o ne šiaip koks žaidimas. Federacijos indėlis populiarinant golfą taip pat buvo didžiulis. Manau, abu šie veiksniai turėjo įtakos populiarumo augimui“, – įsitikinęs jis.

Jis neslepia – širdyje kirba olimpinė svajonė, tačiau neabejoja, kad Lietuvai išsiųsti savo atstovą į Olimpines žaidynes prireiks laiko.

„Jeigu įdėsime daug darbo ir pastangų, gal po kokių trijų olimpiadų tai taps realybe“, – svarstė G.Markevičius.

Įdomūs sezono faktai

– Per sezoną Lietuvoje iš viso surengiama 120 turnyrų.

– Iš viso per sezoną žaidėjai nužingsniuoja 44 190 km.

– Per sezoną atliekami 389 907 smūgiai.

– Daugiausia dalyvių turnyruose per sezoną sulaukia Europos centro golfo klubas – 1708.

– Iš viso turnyruose Lietuvoje dalyvavo 4981 dalyvis, iš jų 225 iš užsienio.

– Vienas žaidėjas per sezoną vidutiniškai dalyvavo aštuoniuose turnyruose.

Tekstas – Linos Motužytės
Nuotraukos – Pauliaus Barono

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Paulius Paukštis: dviratininkas turi niekada nepasiduoti

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį