Tokijo olimpinių žaidynių vicečempionė, „Sportland“ kampanijos „Mano sportas“ ir „Nike“ prekės ženklo ambasadorė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė dažniausiai po sezono laiką turi skirti ne sau, o visuomenei. Visgi sportininkė tuo nesiskundžia, o priešingai – atostogos nuo šiuolaikinės penkiakovės yra palankus laikas spręsti įsisenėjusias viso šalies sporto problemas.
„Kai baigėsi paskutinės mano sezono varžybos – olimpinės žaidynės – žinojau, kas manęs laukia ir kad apie poilsį galiu pamiršti. Esu jau patyrusi. Po sėkmingo starto visuomet laukia darbas su visuomene. Dar ir dabar, jau praėjus nemažai laiko po Tokijo olimpinių žaidynių, turiu daug ką veikti, laukia daug susitikimų. Galima sakyti, atiduodu duoklę visuomenei ir apie tikrą poilsį galima tik pasvajoti“, – sakė penkiakovininkė.
L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė aktyviai įsitraukia į sporto bendruomenės veiklą ir noriai bendrauja su politikais ar kitais įtakingais žmonėmis, siekdama pagerinti sąlygas šalies sportui.
Tituluota sportininkė, net ir atostogų metu, stengiasi šiek tiek pajudėti, bet savo penkių sporto šakų stengiasi neliesti.
„Pajudėti spėju, bet šiaip ar taip pilnos penkiakovės tokiu metu jau nesitreniruočiau. Spalio mėnesis paprastai būna tik įvadinis prieš naują sezoną“, – teigė ji.
Paprastai šiuolaikinės penkiakovės atstovams ruduo būna įžanga į naują sezoną. Žiemą treniruotės intensyvėja, bet vis dar būna pusiau bazinės. Didžiausi krūviai prasideda pavasarį, kurio pabaigoje startuoja ir varžybų sezonas. Tuomet jau reikia būti geriausios formos.
„Nėra sunku sugrįžti į bet kurią rungtį. Apskritai galbūt būna nelengva grįžti į ritmą, bet viską darome palaipsniui, stačia galva į milžiniškus krūvius neneriame. Turime sustyguotą programą ir palaipsniui sugrįžtu prie įprastinio ir kasdieniniu režimo. Dėl to organizmui ir pačiai sau nėra didelio streso“, – pasakojo L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.
Varžybų, stovyklų metu ji yra aplankiusi nemažai pasaulio šalių. Pasak penkiakovininkės, nors tokios galimybės būna retos, prie progos ji su komandos draugais ar kolegomis stengiasi kažką pamatyti, aplankyti žymesnes vietas. Tuo tarpu įsimintiniausia jos aplankyta šalis – tolimasis Tailandas.
„Labiausiai patikusi kelionė – išvyka su šeima į Tailandą. Tikrai norėčiau sugrįžti. Ši šalis man patiko viskuo – maistu, gamta. Ten galima nemažai pakeliauti, daug ką pamatyti. Įspūdį man paliko tikrai didelį“, – kalbėjo sportininkė.
Patyrusi L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė – užsispyrimo ir kovingumo pavyzdys. Ji prisipažįsta, kad sunkiausi karjeros etapai susiję su traumomis. Vis tik noras nepasiduoti ir optimizmas nugalėjo visas problemas ir Lietuvos sporto sirgaliai vėl gali penkiakovininkę matyti pasaulio elite.
2019 metais L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė turėjo ištverti Achilo sausgyslės operaciją, bet po ilgos reabilitacijos sugrįžo įspūdingai ir laimėjo Europos čempionatą bei pasaulio taurę. Tais pačiais metais ji buvo trečią kartą pripažinta geriausia Lietuvos sportininke.
„Sunkiausi momentai būna kai tenka sugrįžti po traumų. Man sugrįžimas po traumos buvo nelengvas tuo, kad psichologiškai nebuvau tikra, ar sugrįšiu. Nėra šimtaprocentinio užtikrintumo, nes kiekviena trauma ar operacija negarantuoja, kad galėsi pasiekti tai, ką galėjai anksčiau, ar išvis tęsti karjerą. Mano trauma buvo tokia, po kurios kai kurie sportininkai net negrįžta į sportą“, – sakė penkiakovininkė.
Beje, traumą L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė buvo patyrusi ir prieš Tokijo olimpines žaidynes. Nepaisant to, dabar visi pamename jos sidabrinį finišą Tokijuje.
„Nors psichologiškai būna sunku, bet tuomet bandai apgauti save ir negalvoti apie neigiamus dalykus. Visada tikėjau, kad sugrįšiu ir viskas bus gerai. Ačiū Dievui, kad viskas pasisekė. Gal tas pozityvus mąstymas ir padeda sugrįžti. Galbūt net su dar didesne jėga“, – pridūrė L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland