Dalintis „Kryžkelėje pasuko tinklinio keliu“

Kryžkelėje pasuko tinklinio keliu

Prieš kone 20 metų aukštas ir sportiškas šiaulietis Arvydas Mišeikis iškart krito į akį sporto mokyklų treneriams. Dar vienas perspektyvus krepšininkas? Šįkart ne. Nors sukti į krepšinį pagundų buvo, A. Mišeikis pasirinko ne tokią populiarią sporto šaką Lietuvoje – tinklinį. Ir ne tik pasirinko, bet tapo vienu geriausių šio šimtmečio Lietuvos salės tinklininkų.

„Nieko nežinojau apie tinklinį, bet kai lankiau Šiaulių Gytarių vidurinės mokyklos penktą klasę, bendraklasio draugas, kuris treniravosi tinklinį ir žaidė pas trenerį Valerijų Gundajevą, pasiūlė man prisijungti prie „chebros“ ir pažiūrėti, kaip seksis. Taip viskas ir prasidėjo“, – savo pirmąją pažintį su tinkliniu prisiminė A. Mišeikis.

Lietuvoje populiarumu išsiskiria krepšinis ir futbolas, bet A. Mišeikio jie nesudomino.

„Kitų sporto šakų nelabai teko išbandyti. Futbolo nelankiau, o su krepšiniu buvo tokia įdomi istorija: ateinu į pirmą treniruotę, pasižiūriu, kad žaidžia penki prieš penkis, o dar 50 žmonių sėdi ant suolo ir laukia savo eilės. Man tai pasirodė labai keista. Galbūt išgąsdino konkurencija ir nusprendžiau, kad tai ne man”, – prisipažino 30-metis tinklininkas.

Profesionalo karjerą A. Mišeikis pradėjo gana anksti. Vos baigęs 12 klasių jis pasirašė sutartį su Kipro klubu. „Kad iš tinklinio valgysiu duoną, supratau po pirmųjų dvejų profesionaliame tinklinyje praleistų metų. Supratau, kad nesu toks blogas tinklininkas. Nors dar buvau gana jaunas, pamačiau, kaip žaidžia kiti, ir supratau, jog turiu didelį potencialą. Susiradau gerą agentą ir mano karjera pradėjo eiti į priekį. Tuomet jau buvo aišku, kad tinklinis bus mano pragyvenimo šaltinis“, – pasakojo žaidėjas.

A. Mišeikis yra išbandęs ir Lietuvoje sparčiai išpopuliarėjusį paplūdimio tinklinį. Jis su Arūnu Kirsniu 2004 m. tapo pasaulio jaunių (iki 18 m.) paplūdimio tinklinio čempionais.

„Prisiminimų iš paplūdimio tinklinio yra ir blogų, ir gerų. Visos jaunystės vasaros praleistos ant smėlio. Teko dalyvauti daug Europos ir pasaulio jaunių bei jaunimo čempionatų. Žinoma, labiausiai į atmintį įstrigo laimėtas pasaulio jaunių čempionatas Italijoje. Tai buvo visiškas kosmosas. Mus lydėjo sėkmė, o vėliau čempionato metu įgavome gerą formą. Buvo tiesiog pasaka“, – šypsodamasis prisiminimais dalijosi A. Mišeikis.

Nepaisant sėkmingos karjeros ant smėlio, tuo metu didelių perspektyvų Lietuvoje nebuvo, o žaidimas salėje A. Mišeikiui buvo malonesnis.

Jam teko žaisti net vienuolikoje skirtingų komandų aštuoniose šalyse – Lietuvoje, Kipre, Belgijoje, Rumunijoje, Italijoje, Austrijoje, Prancūzijoje ir Lenkijoje. Tiek Italijoje, tiek Lenkijoje, tiek Prancūzijoje tinklinis itin populiarus ir labai aukšto lygio.

Skaudžiausiai A. Mišeikiui susiklostė karjeros etapas Italijoje, kai 2010-aisiais, pačioje sezono pabaigoje, patyrė rimtą čiurnos traumą. Tinklininkas iki šiol dėkoja gydytojui Daliui Barkauskui už suteiktą pagalbą, padėjusią greitai grįžti į aikštelę. Nuo 2012-ųjų (su metų pertrauka Lenkijoje) A. Mišeikis rungtyniavo Prancūzijoje ir išbandė savo jėgas vienoje stipriausių Europos nacionalinių lygų.

„Žaidimas Prancūzijoje man davė labai daug. Įgijau daug patirties. Nepasakyčiau, kad Prancūzija buvo svajonių šalis. Kai 2012 m. pasirašiau sutartį su Prancūzijos „Avignon Volley-Ball“ klubu, Europoje tuo metu buvo prasta padėtis, ypač finansinė. Šiuo aspektu Prancūzija yra labai patraukli, todėl tuo metu pasirinkimo didelio ir nebuvo“, – teigė A. Mišeikis

2017–2018 m. sezoną A. Mišeikis pradėjo aukščiausiojoje Prancūzijos lygoje su „Rennes Volley 35“ komanda, bet sezonui įpusėjus persikėlė į Rumuniją – Galacio „CS Arcada“ klubą.

Reno klubas Prancūzijos elite yra tarp autsaiderių, tuo tarpu Galacio ekipa Rumunijoje yra viena stipriausių, ji taip pat dalyvavo antrame pagal pajėgumą Europos turnyre – CEV taurėje.

Kaip ir kiekvienoje profesionalioje sporto komandoje, didžiąją laiko dalį suryja kelionės, rungtynės ir treniruotės, todėl daug laisvalaikio A. Mišeikis neturi.

„Praktiškai laisvo laiko nėra, nes tenka labai daug keliauti. Važiuojant į Rumunijos čempionato rungtynes autobuse tenka praleisti 10–12 valandų. Kitą laiką suryja treniruotės. Kai atvykau į Rumuniją, iš viso net treniruotis nebuvo kada, visas laikas bėgo arba lėktuve, arba autobuse. Jeigu tik būtų laisvo laiko ir Rumunijoje rasčiau ką veikti, bet svarbiausias mano laisvalaikis yra buvimas su šeima“, – kalbėjo A. Mišeikis.

Per savo, kaip salės tinklininko, karjerą jis yra tapęs Austrijos ir Rumunijos čempionu, laimėjo Rumunijos taurę, o Europos tinklinio klubų taurės varžybose yra užėmęs trečią vietą.

„Mano tikslai visada yra tokie patys. Kad ir kur žaisčiau, visur noriu laimėti. Šiuo metu galvoju apie trofėjus Rumunijoje. Daug ir sunkiai dirbu, treniruojuosi, todėl tikiuosi, kad dar laukia daug pergalių, – pridūrė A. Mišeikis. – Konkrečių svajonių neturiu. O jeigu tokių turėjau, tai jos jau išsipildė. “

Karjera

Klubai:

2003–2006 m. Šiaulių „Elga-Master Idea-SM Dubysa“

2006–2007 m. Nikosijos „Apoel“ (Kipras)

2007–2008 m. „VC Duvel Puurs“ (Belgija)

2008–2009 m. Konstantos „Tomis“ (Rumunija)

2009–2010 m. Ravenos „Porto“ (Italija)

2010–2011 m. Konstantos „Tomis“ (Rumunija)

2011–2012 m. Insbruko „Tirol“ (Austrija)

2012–2013 m. Avinjono „Volley-Ball“ (Prancūzija)

2013–2014 m. „Rennes Volley 35“ (Prancūzija)

2014 m. Kelcų „Effector“ (Lenkija)

2014–2017 m. „Rennes Volley 35“ (Prancūzija)

2017–2018 m. Galacio „C.S. Arcada Galati“ (Rumunija)

Laimėjimai:

2004 m. – pasaulio jaunių (iki 18 m.) paplūdimio tinklinio čempionas (su Arūnu Kirsniu).

2006 m. – geriausias Lietuvos čempionato puolėjas.

2009 m. – Rumunijos čempionas ir taurės laimėtojas.

2009 m. – CEV iššūkio taurės trečios vietos laimėtojas.

2012 m. – Austrijos čempionas.

2013 m. – antras pagal rezultatyvumą Prancūzijos čempionato žaidėjas.

2014 m. – išrinktas tarp trijų geriausių Prancūzijos lygos puolėjų.

Tekstas: Dominykas Genevičius
Nuotraukos: Christianas Peochas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Emirgruojantys anglų talentai: kodėl jaunieji futbolininkai renkasi žaidimą svetur?

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį