Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė teigia, kad viltys ir lūkesčiai Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse buvo didesni, nei pasiekti rezultatai, tačiau sportininkų pasirodymą vertinti neigiamai yra neteisinga. Anot jos, keturi iškovoti medaliai ir šešios prizinės (4-8) vietos yra geras rezultatas. Dėl nepateisintų lūkesčių išvadas turėtų padaryti už sportininkų rengimą atsakingos organizacijos – sportininkus rengianti valstybinė įstaiga Lietuvos olimpinis sporto centras (LOSC) ir sporto šakų federacijos.
„Tiek jūs, tiek aš ir visa sporto bendruomenė turėjome didelių lūkesčių. Ne tik laukėme aukso, bet ir dėjome nemažai vilčių į bendrą rezultatą. Tačiau sportas yra labai nenuspėjamas ir tiksliai prognozuoti pergales yra sudėtinga. Norėčiau padėkoti medalius iškovojusiems sportininkams ir visiems, kurie dirbo jų komandose bei prie šių pergalių labai daug prisidėjo“, – sako LTOK vadovė.
Pasak jos, pirmą kartą Pietų Amerikoje vykusias olimpines žaidynes galima drąsiai laikyti labai gera pamoka. Svarbu, kad būtų padarytos išvados, tuomet sportininkus rengiančios organizacijos dirbs efektyviau, o jų rengiami sportininkai taps pajėgesniais kovodami svarbiausiose varžybose.
„Noriu tikėti, kad sporto profesionalai po šių žaidynių padarys reikiamas išvadas. Tai ypatingai svarbu, nes kai kurių sporto federacijų mums pateiktuose planuose numatytos vietos gerokai prasilenkė su sportininkų rezultatais”, – teigė LTOK prezidentė.
D.Gudzinevičiūtės teigimu, sporto specialistai per artimiausius kelis mėnesius įvertins Lietuvos rinktinės rezultatus ir LOSC bei sporto federacijoms pateiks rekomendacijas kaip galėtų būti tobulinamas sportininkų rengimas.
„Lietuvos tautinis olimpinis komitetas prisideda prie olimpinės rinktinės kandidatų rengimo finansavimo ir koordinuoja šių lėšų panaudojimą. Tiesiogiai sportininkų rengime nedalyvaujame, tai yra LOSC ir sporto federacijų veiklos sritis. Jie glaudžiai bendradarbiauja su treneriais bei kitais sporto specialistais ir kartu dirba tam, kad atletai pasiektų kuo geresnių rezultatų. Akivaizdu, kad po Rio de Žaneiro žaidynių tikrai yra ką vertinti, o norint geresnių rezultatų, gali tekti daryti ir kardinalius sprendimus kai kurios srityse”, – sako ji.
Aukso medalį Sidnėjaus olimpinėse žaidynėse iškovojusi D.Gudzinevičiūtė kritiškai vertina viešus pasvarstymus apie Rūtos Meilutytės trenerio keitimą skubos tvarka ar bandymus suversti treneriui kaltę už neiškovotą medalį.
„Treneris ir sportininkas yra viena komanda, tad tokius sprendimus turi daryti pats sportininkas, o ne kas nors iš šalies. Rūtos situacija šiose žaidynėse buvo ypatinga tiek dėl patirtos traumos, tiek dėl spaudimo viešoje erdvėje. Kovoti ji buvo priversta ne tik takelyje, bet ir kiekvieną dieną, už takelio ribų. Bet kokie kaltinimai treneriui, neįvertinus viso konteksto, yra ne tik skuboti, bet ir neprofesionalūs”, – sakė LTOK prezidentė.
Paties LTOK skirtas dėmesys Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms buvo didelis tiek finansiniu, tiek organizaciniu požiūriu. 2016 m. individualių sporto šakų pasirengimui LTOK skyrė 2,471 mln. eurų. Didžiausio finansavimo sulaukė irklavimo ir lengvosios atletikos rinktinės. Krepšinio rinktinės finansavimui LTOK šiais metais skyrė 290 tūkst. eurų. Vien dalyvavimui olimpinėse žaidynėse 2016 m. LTOK numatė 1,6 mln. eurų.
„Galiu pasidžiaugti, kad sėkmingai įveikėme iššūkius. LTOK atsakomybė – dalyvavimo žaidynėse finansavimas ir organizavimas. Šios olimpinės žaidynės buvo labai brangios, tačiau mums pavyko užtikrinti rekordinį biudžetą. Misija taip pat dirbo nepriekaištingai, todėl galiu drąsiai teigti, kad savo užduotis įvykdėme 100 procentu” , – LTOK darbo rezultatus apibendrino D.Gudzinevičiūtė.
LTOK prezidentės teigimu, didelis pasiekimas šiose žaidynėse yra ne tik medaliai, bet ir vienybė, bendrumas ir vienas kito palaikymas, kuris buvo jaučiamas sportininkų gretose.
Informacija: ltok.lt
Nuotrauka: Vytauto Dranginio