Dalintis „Keturios Tai Chi naudos – tiek kūnui, tiek dvasiai“

Keturios Tai Chi naudos – tiek kūnui, tiek dvasiai

Kiekvienas iš mūsų esame individualūs, todėl ir sporto rūšys mus traukia skirtingos. Arba visai netraukia. Jei esate iš šių žmonių, tačiau jus nuolat kamuoja jausmas, kad būtų gerai pagaliau pradėti sportuoti, gal verta išbandyti iš senovės Kinijos kilusią Tai Chi mankštą? Ši praktika gyvuoja tūkstančius metų ir vis dar yra labai populiari visame pasaulyje, nes nereikalauja ypatingo fizinio pasiruošimo, tačiau teikia daug naudos tiek kūnui, tiek sielai. Ypač Tai Chi tinkamas vyresnio amžiaus žmonėms.

Stiprina raumenis

Nors Tai Chi treniruotės metu atliekami judesiai yra lėti ir švelnūs, tačiau jie vis tiek „duoda krūvio“ mūsų raumenims, ypač, jei jūsų fizinis pasirengimas žemas.

Jei esate iš tų, kurie kelis kartus per savaitę reguliariai atliekate HIIT ir jėgos treniruotes, Tai Chi puikiai tiks poilsio tarp treniruočių dienai.

Taip pat ši praktika gerina kūno lankstumą, didina ištvermę, stiprina širdies ir kraujagyslių bei plaučių sistemas, mažina riziką susirgti diabetu.

Saugo nuo kritimų

Kaip ir minėjome, Tai Chi yra ideali sporto šaka vyresnio amžiaus žmonėms. Įrodyta, kad Tai Chi apsaugo senjorus nuo kritimų, nes treniruočių metu yra lavinama kūno pusiausvyra. 2016 m. atliktas tyrimas, kuriame dalyvavo 4 tūkst. asmenų, parodė, kad Tai Chi praktikuojantys žmonės turi 20 proc. mažesnę tikimybę nukristi, nei asmenys, kurie nepraktikuoja Tai Chi.

Be to, ši praktika ne tik gerina pusiausvyrą, bet ir propriocepciją – mūsų kūno padėties erdvėje pojūtį.

Mažina osteoporozės riziką

Tai Chi treniruotės metu atliekami judesiai pusiau pritūpus ir svorio perkėlimas nuo kojos ant kojos teigiamai veikia kojų sąnarius. Įrodyta, kad vyresnio amžiaus asmenys, praktikuojantys Tai Chi, rečiau serga osteoporoze. Tai ypač aktualu menopauzę išgyvenančioms moterims, mat menopauzė sukelia kaulų masės retėjimą.

Jei ši liga jau kankina, Tai Chi yra saugi mankštos forma, taip pat tinkama žmonėms, kenčiantiems nuo lėtinio skausmo, artrito ar turintiems mobilumo problemų ir kuriems įprastinė mankšta gali sukelti nemalonius kūno potyrius.

Dauguma tyrimų parodė, kad teigiamų rezultatų, susijusių su sąnarių sveikata, pasiekia žmonės, Tai Chi praktikuojantys bent pusmetį.

Gerina nuotaiką

Kadangi Thai Chi treniruotėse nemažas dėmesys yra skiriamas giliam kvėpavimui, taip pat mankštos metu akcentuojamas dėmesio sutelkimas, prašoma atsipalaiduoti, ši praktika panaši į kai kurias meditacijos rūšis. Dėl to Tai Chi padeda nuraminti protą, sumažinti streso lygį, pagerinti nuotaiką tiek trumpalaikėje, tiek ilgalaikėje perspektyvoje ir gali net palengvinti depresijos simptomus.

Na, o praktikuojant dėmesingumą, gerėja visi kognityviniai smegenų procesai – atmintis, mąstymas, pasaulio suvokimas, kas ypač aktualu senstant.

Tyrimai rodo, kad geriausių rezultatų pasiekiama, Tai Chi praktikuojant du ar tris kartus per savaitę po 40–60 min.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: everydayhealth.com
Nuotraukos: everydayhealth.com , pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

S. Križanauskaitė: „Sunkiausia yra prisitaikyti prie kitos pozicijos“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį