Naujosios Sportland kampanijos „Mano sportas. Mano aistra“ reklaminis veidas ir NIKE prekinio ženklo ambasadorė Margarita Čiuplytė – daugkartinė pasaulio ir Europos kiokušin karatė čempionė, šiuo metu dirbanti asmenine trenere sporto klube. Ji prisipažįsta, kad be sporto gyvenimo neįsivaizduoja.
„Gyvenimas parodė, kad sportas man davė viską – charakterį, pozityvų ir užsispyrusį mąstymą siekti tikslų. Visas mano gyvenimas yra susijęs su sportu, todėl tik dėl jo esu dabar tuo, kuo esu”, – sakė tituluota sportininkė.
M. Čiuplytė, kaip ir dauguma sportuojančių žmonių, vaikystėje buvo gana aktyvi. Ji išbandė ne vieną sporto šaką, bet kiokušin karatė pradėjo užsiimti būdama 16-os metų. Jau po kelerių metų ji garsino Lietuvos vardą visame pasaulyje.
„Iš pradžių negalvojau, kad galiu pasiekti kažkokių aukštumų, o sportavau tik dėl to, kad patiko. Kad galiu tapti pasaulio čempione, supratau gana vėlai. Kai pirmą sykį dalyvavau planetos pirmenybėse, pagalvojau, kad nesu blogesnė už kitas kovotojas ir galiu jas nugalėti bei tapti čempione. Tam prireikė trejų ketverių metų, bet savo tikslą pasiekiau”, – teigė M. Čiuplytė.
M. Čiuplytė mano, kad norint pasiekti norimus tikslus, reikia būti ambicingiems. Pritrūkusi motyvacijos didžiajame sporte, ji nusprendė savo patirtį perduoti jauniesiems sportininkams.
„Kol dar nebuvau nieko pasiekusi, mane labiausiai motyvavo ambicija tapti pasaulio čempione. Vėliau motyvavo noras pakartoti savo pasiekimus ir įrodyti, kad pirmas laimėjimas nebuvo atsitiktinis. Esant viršūnėje, visi žmonės iš tavęs daug tikisi, didėja spaudimas, atsiranda didesnė atsakomybė, kurią turi tempti su savimi. Visada žinojau, kad jeigu kovoju, tai tik dėl to, kad būčiau geriausia. Jeigu matau, kad nėra motyvacijos ar galimybių laimėti auksą, tuomet geriau pasitraukti”, – kalbėjo M. Čiuplytė.
Sporto klube M. Čiuplytė vėl gali būti arti sporto. Ji padeda žmonėms pasiekti norimus rezultatus ir visam laikui pamilti sportą.
„Dirbant asmenine trenere, man labiausiai patinka pats bendravimas su žmonėmis. Noriu perduoti žmonėms tokią idėją, kad sportas yra laimė ir suteikia džiaugsmo. Vieniems malonumą suteikia valgymas, kitiems – kelionės, bet sportas gali būti lygiai toks pat malonumas. Galbūt salėje sportuoti dvi valandas yra sunku, bet po to tau bus gera visą dieną. Po sporto žmonės būna euforijoje, džiaugiasi savo pasiekimais ir būna sveiki. Kai mano auklėtiniai laimingi, tai tokia būnu ir aš. Tuomet jaučiu, kad gyvenu prasmingai”, – sakė Margarita.
Trenerė atskleidė, kad pas ją sportuojančios merginos išsiskiria į dvi grupes – vienos nori sulieknėti, o kitos siekia atrodyti sportiškesnėmis. Tuo tarpu vyrų tikslai salėje – išsikrauti fiziškai, būti gyvybingiems ir užsiauginti raumenų. Vis dėlto, stebėdama kitus lankytojus, M. Čiuplytė turi pastabų.
„Lietuvoje žmonės šioje srityje yra pakankama apsišvietę, viskuo domisi. Vis daugiau žmonių salėje, kurie žino, ką daro, – pabrėžė M. Čiuplytė. – Liūdna dėl tų žmonių, kurie ateina į sporto klubą, atlieka tik kardio pratimus ir neišnaudoja visų sporto salės galimybių. Salėje galima atlikti tūkstančius pratimų, stiprinti įvairiausias raumenų grupes. Gaila, kad kai kurie žmonės visą treniruotę praleidžia ant bėgimo takelio ar kilimėlio. Juk pabėgioti galima tiesiog lauke”.
Sportininkė taip pat sutiko, kad tiek sportuojant profesionaliai, tiek siekiant savo asmeninių tikslų, labai svarbu tinkamai maitintis. Tačiau ji nepataria kiekvienam aktyviam žmogui skaičiuoti kiekvieną kaloriją ar pergyventi dėl vieno ar kito kąsnio nesveiko maisto.
„Kai sportavau rimtai, tai maitinausi sveikiau. Kai režimas yra intensyvus, tai bet ko valgyti negalima. Šiuo metu jau leidžiu sau daugiau pasmaguriauti, – teigė M. Čiuplytė. – Mityba sportuojantiems žmonėms turi būti svarbi, bet nereikia būti pamišusiems. Jeigu suvalgei šokoladą, tai dar nėra nieko blogo, o žmonės jau nervuojasi. Su draugėmis susitikusios dažnai galime prakalbėti apie tai, kaip kiek negero maisto suvalgėme. Nereikia dėl to pergyventi, nes reikia džiaugtis gyvenimu. Tiesiog visur turi būti riba. Visiems reikia pasižymėti kertines vertybes, tikslus ir pagal juos derinti mitybą. O paprastiems, gerai atrodantiems žmonėms verkti dėl kiekvieno suvalgyto šokoladuko taip pat nėra sveika”.
Tekstas – Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos – Mariaus Čiužo ir iš ameninio herojės archyvo