Dažnas iš mūsų svajoja į kasdienybę įtraukti naudingų veiklų ir pasirinkimų, kurių esame mokomi dar nuo vaikystės: sveikai maitintis, sportuoti, daugiau laiko praleisti gamtoje, ilgiau miegoti ir t.t. Geros naujienos visiems, kurie išsisukdavo teigdami, kad jiems trūksta laiko. Karantinas – puiki proga išsiugdyti kai kuriuos sveikus įpročius, mat laiko jiems atlikti atsirado kur kas daugiau.
Rytą pradėkite mankšta
Tikriausiai, net neverta priminti, kad sportas yra vienas iš sveiko ir laimingo gyvenimo sudedamųjų, darantis teigiamą įtaką ne tik žmogaus fizinei, bet ir psichologinei gerovei. Karantinas – puikus laikas įtraukti jį į savo dienotvarkę. Pabandykite keltis tuo pat metu kaip įprastai, tik laiką, skirtą drabužių paieškai, jų derinimui ir lyginimui, makiažo darymui, keliavimui į darbą ir t.t. skirti nedidelei mankštai. Lai ji trunka 15-20 min. – tai nebus per daug, tačiau galbūt šie pirmieji žingsneliai paskatins keisti savo fizinio aktyvumo įpročius. Na o jei fiziniai pratimai yra ne jums, pasistenkite kažkuriuo dienos metu bent jau pasivaikščioti gamtoje ar pabėgioti.
Į savo mitybą įveskite sveiko maisto
Greitas, šaltas, nesveikas maistas dažnai yra skubančių šiuolaikinių žmonių palydovas. Tačiau karantino metu kur kas daugiau laiko praleidžiame namuose, vadinasi, turime kur kas daugiau laiko gaminti šiltą ir sveiką maistą. Pradėkite nuo paprastų receptų: internete paieškokite sveikų salotų, glotnučių ar košių receptų, pasigaminkite sveikų saldumynų, o vėliau galite pereiti ir prie sudėtingesnių patiekalų. Pasistenkite užplūdusio nuobodulio nekompensuoti cukraus, transriebalų, kurių gausu konditerijoje, užkandžiuose ir greitajame maiste, alkoholinių ir gazuotų gėrimų, kitų nesveikų gėrimų bei maisto produktų vartojimu.
Nepamirškite vandens
Apie vandens naudą organizmui girdime dažnai. Vanduo padeda reguliuoti apetitą, mat dažnai galvojame, kad esame alkani, kai iš tiesų tiesiog norime atsigerti. Vandens pagalba medžiagų apykaita veikia sklandžiau ir neleidžia organizme užsistovėti riebalams. Be to, vanduo iš organizmo padeda pašalinti toksinus. Vanduo daro įtaką ir mūsų smegenų darbui, nes jas reikia nuolat aušinti. Tam, kad nepamirštumėte jo išgerti, į savo mobilųjį telefoną įsiinstaliuokite programėlę, kuri, atsižvelgiant į jūsų svorį, paskaičiuos kiek daug ir kaip dažnai Jums reikėtų gerti vandens. Ir dar nepamirškite, kad kiekvieną kavos puodelį reikėtų kompensuoti stikline vandens.
Susikurkite dienotvarkę
Mokslininkai jau seniai įrodė, kad dienotvarkė bei planavimo įpročiai turi teigiamos įtakos mūsų emociniam pasitenkinimui. Kokį planavimo metodą pasirinksite, nėra svarbu, tačiau sudarant savo dienotvarkę, surašykite ne tik darbus ir pareigas, bet nepamirškite ir malonumų: sporto, laiko skaitymui, filmų peržiūrai, pasivaikščiojimui ar savo hobiui. Ypač didelį dėmesį skirkite tai veiklai, kurios, jaučiate, kad jau kurį laiką trūksta. Reikėtų reguliariai peržiūrėti savo dienotvarkę ir į ją įrašyti tai, kas gyvenime suteikia daugiau malonumo bei išbraukti tai, ką darote tik iš įpročio ar dėl aplinkos spaudimo, kas nebeteikia džiaugsmo bei yra žalinga.
Nuo šiol tai, ko trūksta namų treniruotėms, galite įsigyti bekontakčiu būdu www.sportland.lt portale ir prekės bus pristatytos į pasirinktą Omniva paštomatą. Sportuokime!
Tekstas: Karinos Sėrikovos
Nuotraukos: pexels.com