Dalintis „Kaip sportuoti, kai lauke labai karšta“

Kaip sportuoti, kai lauke labai karšta

Užklupę karščiai nori nenori primena, kad jau greit sportuoti lauke bus mažiau komfortiška. Nors aukšta oro temperatūra dar nereiškia, kad treniruotę turite perkelti į sporto salę, tačiau, esant kaitrai, ekspertai rekomenduoja laikytis kai kurių saugumo taisyklių. Štai jos.

Kaip nuspręsti, ar ne per karšta treniruotis lauke?

Pasak JAV gyvenančios bėgimo trenerės ir funkcinių treniruočių specialistės Meliss‘os Kendter, nėra tikslios temperatūros, kuriai esant, reikėtų nesportuoti lauke, tad kiekvieno sprendimas turėtų būti asmeninis.

„Tai priklauso nuo jūsų fizinio pasirengimo lygio, amžiaus, ligų, kuriomis sergate bei to, kaip jūsų kūnas reaguoja į karštį. Ypač atsargūs turėtų būti asmenys, sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis bei astma“, – sako pašnekovė.

Po kelių savaičių treniruočių aukštoje temperatūroje, anot M. Kendter, jūsų temperatūros slenkstis turėtų padidėti. Tačiau iki tol trenerė siūlo treniruotis lauke ne taip intensyviai, kad jūsų kūnas prisitaikytų prie pokyčių.

Kokios sporto šakos tinka, kai karšta?

Anot ekspertės, karštomis dienomis tinka bet kokia fizinė veikla, kurią galite atlikti lėtai, įskaitant jogą, bėgimą, neskubų pasivažinėjimą dviračiu ar žygius vėsiame miške. Žinoma, vienas maloniausių šiltojo sezono sportų išlieka plaukimas.

Treniruotės anksti ryte arba vėlai vakare yra dar vienas būdas išlikti sveikiems per karščius.

Kaip pasiruošti?

Trenerės teigimu, ne mažiau svarbu tinkamai apsirengti ir nuolat gurkšnoti skysčius. Štai dar keli patarimai:

  • dėvėkite lengvus, prakaitą sugeriančius drabužius, kurie užtikrina geresnį oro pralaidumą;
  • dėvėkite skrybėlę;
  • prieš treniruotę atsigerkite ir nepamirškite vandens su savimi;
  • jei bėgiojate ar važinėjate dviračiu, ieškokite trasų, kuriose rasite pavėsio;
  • HIIT ar kitą intensyvią treniruotę taip pat atlikite pavėsyje;
  • jei turite nors minimalių sveikatos problemų, nenutolkite nuo namų, jei dėl aukštos temperatūrosar drėgmės pasijustumėte blogiau.

Kokie yra įspėjamieji su karščiu susijusių negalavimų požymiai?

Karštis gali sukelti nuo minimalių (odos bėrimai ar mėšlungis) iki tikrai rimtų negalavimų. Perkaitus, dažniausiai ištinka šilumos nuovargis. Jo požymiai tokie: staigus silpnumas, troškulys, kuris nesumažėja net ir atsigėrus, šalta, drėgna oda, galvos skausmas ir svaigimas, greitas širdies plakimas, nesiorientavimas erdvėje ar sumišimas.

Jei nedelsdami neatvėsite, o ypač – jei toliau sportuosite, jus gali ištikti šilumos smūgis. Jo požymiai: oda tampa sausa ir karšta, žmogus nustoja prakaituoti, pakyla kūno temperatūra, ima greičiau plakti širdis. Taip pat žmogus gali vemti, neaiškiai kalbėti, netekti sąmonės, gali net prasidėti traukuliai.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: time.com
Nuotraukos: pexels.com

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Gintarė Venčkauskaitė Pasaulio taurės finale iškovojo aukso medalį 

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį