Dalintis „Kaip po žiemos „atnaujinti“ draugystę su dviračiu?“

Kaip po žiemos „atnaujinti“ draugystę su dviračiu?

Pašvietus pavasario saulutei daug kas nekantrauja kuo greičiau šokti ant riedlenčių ar „pasikinkyti“ riedučius, tačiau populiariausia aktyvaus laisvalaikio „ratuota“ priemonė, tikriausiai, yra dviratis. Kaip saugiai pradėti pirmąsias keliones juo, kad nejaustume nuovargio, o kitą dieną – raumenų skausmo? Apie tai pasakoja buvęs profesionalus dviratininkas, vaikų ir suaugusiųjų treneris, „Dviračių akademijos“ įkūrėjas Marius Bernatonis.

Mariau, kaip pirmaisiais kartais po pertraukos „prisijaukinti“ dviratį, kad po kelionės jaustumėmės gerai? Ką rinktis sportuojantiems ir ką naujokams?

Kalbant apie sportuojančius, svarbiausia pradėti nuo tinkamos sėdėsenos ant dviračio sureguliavimo. Tinkamai sureguliavus dviratį, bus teisingai apkraunami ir maksimaliai naudojami kūno raumenys. Pradedantiesiems reikėtu žinoti, kad organizme pokyčiai pradeda vykti, dviratį numynus 50-60 min. Todėl, jeigu minsite trumpiau, dviratis bus jūsų dydžio, o sėdynė – teisingame aukštyje, tai nejausite nei nuovargio, nei raumenų skausmo.

Apranga svarbi kiekviename sporte. Kas tinkamiausia dviračių sportui?

Šiuolaikinė sportinė apranga yra lengva ir patogi. Naujos medžiagos leidžia padaryti ją ploną, sugeriančią prakaitą ir atsparią vėjui bei lietui – tai ir yra svarbiausia. Dviračių ir specializuotų sporto prekių parduotuvėse galima aprangą išsirinkti pagal spalvas, medžiagas ir, žinoma, kainas – pasirinkimas yra didelis ir patenkins daugumos poreikius.

Marius Bernatonis prie Pizos bokšto

Panašus klausimas apie apavą – ar tiks bet koks, ar vertėtų į jį investuoti?

Profesionalių dviratininkų sporte yra du individualūs pasirinkimai, kurie nepriklauso nuo rėmėjų – tai batai ir balnelis. Gamintojų, siūlančių kokybiškus batus, pasirinkimas yra didelis, tačiau svarbiau už kainą, gamintojo markę ar spalvą, yra patogumas. Tai pats svarbiausias elementas, nuo kurio priklauso malonumas minant. Pagal tai ir turėtumėte rinktis avalynę.

Teko girdėti, kad karantino metu lietuviai aktyviai įsigyja naujus dviračius ir kad jų pasirinkimas kaip niekad sumažėjęs. Kokį dviratį turėtų rinktis žmonės, nusiteikę šį sezoną itin aktyviai juo važinėti ir tie, kurie planuoja važinėti tik savaitgaliais ar net rečiau?

Yra keletas dviračio tipų, kurie yra patys populiariausi: plentiniai, MTB, Gravel, Fitness ir alternatyva jiems – miesto dviračiai. Pirmi trys išvardinti variantai paprastai yra su prisegamais dviratininko bateliais. Tačiau aktualiausias dalykas yra tinkamas dviračio dydis ir dar svarbiau – tinkamas dviračio sėdėsenos sureguliavimas. Miesto dviračiams kriterijus yra tinkamas dydis, nes jie turi didesnes reguliavimo galimybes ir jais važiuojama dažniausiai trumpesnius atstumus.

Marius Bernatonis

Po šių atsakymų esam daugiau mažiau pasiruošę kelionei, bet ne mažiau svarbu – šviesos ir atšvaitai. Ką reikėtų žinoti apie važiavimą dviračiu tamsiu paros metu?

Tamsiu paros metu, esant galimybei, geriau vengti važiuoti didelio intensyvumo keliais ir rinktis atokesnius. Atšvaitai/lemputės gale ir priekyje yra būtini važiuojant ne tik tamsiu, bet ir šviesiu paros metu. Pastebime, kad dviratininkai tam labiau pradeda skirti dėmesį ir tai džiugina. Taip pat važiuojant dviračiu privaloma dėvėti šalmą ir šviesą atspindinčią liemenę.

Tekstas: Karinos Sėrikovos
Asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuva – stipriausiame pasaulio laivyne: „Ambersail 2“ startuos „The Ocean Race Europe“ varžybose

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį