Nei ruduo, nei žiema nepraeina be lietaus, balų, sniego pusnių ir slidžių gatvių. Tačiau mums reikia judėti bet kokiu oru, todėl patogiam vaikščiojimui reikia tinkamų batų.
Svarbiausia, kad batai būtų šilti ir atsparūs vandeniui. Svarbus ir patogumas, kaip koja jaučiasi bate. „Sportland“ siūlo ne tik aukščiausius techninius parametrus atitinkančius sniego, žygio batus, bet ir kitokių įvairioms veiklos tinkamų modelių, kartu saugančių nuo vandens, sniego ir šlapdribos. Galima rinktis ir iš klasikinės išvaizdos, ir iš sportiškesnių modelių, spalvų pasirinkimas irgi didelis. Batai nėra tik juodi arba rudi, galima rasti ir ryškesnių spalvų – mėlynų, geltonų, rožinių.
Kur eisite?
Renkantis batus pirmiausia kyla klausimas, kur ketinate juos apsiavę eiti. Jei daugiausia vaikštote gatvėmis, dažnai judate automobiliu ir kartais lauko batus avite ir patalpose, turėtumėte rinktis lengvesnį apavą. Kuo daugiau būnate užmiestyje, tuo labiau vandeniui atsparių ir su žemės paviršiumi geriau sukimbančių batų jums reikia. Nėra protinga su išeiginiais batais eiti į mišką ar žygį, nes su jais nėra patogu vaikščioti slidžiu paviršiumi. Antra, išeiginiai batai nėra labai šilti, o trečia – jų išvaizda vaikštant gamtoje gali nukentėti. Pasidomėkime, ką žiemai siūlo žinomi batų gamintojai.
„Timberland“ – unikalu ir patogu
„Timberland“ gerbėjai gali džiaugtis, nes šį sezoną tradicinės ikonos susiduria su naująja karta, o tai reiškia, kad batai tuo pat metu turi atpažįstamą „Timberland“ veidą ir unikalią išvaizdą. Visada populiarūs buvę „Timberland“ modeliai šiais metais papildyti naujomis spalvomis. Šioje vietoje derėtų paminėti moterims skirtą patrauklią kolekciją. Moteriški batai ne tik gražūs, jie pagaminti pritaikius naujausias technologijas, kurios užtikrina visapusišką patogumą.
Lengvesnio apavo stiliaus gerbėjai gali įsigyti kedų išvaizdos „Timberland“ batų, kuriuos patogu dėvėti darbo dieną arba laisvalaikiu būnant kartu su draugais. „Flyroam sneaker“ tipo batuose pritaikyta „AeroCore“ technologija, kuri jiems suteikia ypatingą paminkštinimą, todėl lengvai žingsniuodami išbūsite visą dieną ant kojų.
„Helly Hansen“ – kiekvienam gyvenimo atvejui
„Helly Hansen“ asortimente yra ir miestų gatvėms tinkamų batų, ir tokių, su kuriais malonu vaikščioti žiemą gamtoje ir leistis į žygius. Yra ir modelių, susiejančių abi šias savybes. Pavyzdžiui, „Forester“ – tai klasikiniai batai, skirti tiek vyrams, tiek moterims, su jais galima vaikščioti gatvėmis ir eiti į lengvesnius žygius.
Modernus „Stockholm“ modelis atrodo kaip sportiniai bateliai, bet pasižymi visomis geriems batams būdingomis savybėmis, yra atsparūs oro sąlygoms, todėl juos malonu avėti, kai tenka dažnai judėti tarp biuro ir gatvės.
Šio sezono naujokas „Helly Hansen“ šeimoje – „Fremont“, kurio tinkamą modelį ras tiek vyrai, tiek moterys. „Fremont“ – visiškai odiniai, izoliuotomis siūlėmis, atsparūs vandeniui batai idealiai tinka nešioti tiek kaime, tiek mieste.
„The North Face“ – kilęs iš kalnų
„The North Face“ prekės ženklo istorija prasidėjo prieš 50 metų. Jie buvo pirmieji, pradėję gaminti specialius alpinistų drabužius ir batus. Turėdamas labai ilgą patirtį, „The North Face“ moka gaminti labai atsparius ir techniškus batus. Laisvalaikio batų modeliuose taip pat pritaikyta iš alpinistų batų pasiskolinta technologija, sauganti kojas atšiauriomis sąlygomis. Visi „The North Face“ žieminiai batai turi vandeniui nepralaidžią membraną, kuri užtikrina visišką vandens nepralaidumą, o patogumą garantuoja ypač atspari „OrthoLite“ vidpadžio technologija. „OrthoLite“ padeda bato vidpadžiui įgauti kojos formą – dėl to su jais vaikščioti dar patogiau.
Batus reikia prižiūrėti
Žiemą batus avime kasdien. Jei nuolat susiduriame su vandeniu, sniegu, druska ir purvu, labai svarbu juos tinkamai prižiūrėti. Tinkama priežiūra labai prailgina batų tarnavimo laiką ir užtikrina geresnę jų išvaizdą. Į batų priežiūros komplektą turėtų įeiti ir apsaugos, ir valymo priemonės.
Viršutinis žieminių batų sluoksnis dažniausia būna atsparus vandeniui ir saugo kojas nuo drėgmės. Dažniausia batus dengia apdorota oda arba kita medžiaga su specialia membrana. Norint išlaikyti batus nepralaidžius vandeniui, reikia naudoti specialias vandenį ir purvą atstumiančias priemones.
Įsigyjant batus vertėtų pardavėjo pasiteirauti, ar jie gamintojo jau padengti apsauginiu sluoksniu, ar ne. Jei ne, galima tai padaryti pačiam.
„Timberland“ siūlo dviejų rūšių apsaugos priemones. „Balm Proofer“ saugo įvairias medžiagas (medvilnę, poliesterį, odą, nubuką ir kt.) nuo vandens ar dėmių ir neturi įtakos medžiagų kvėpavimui. „Waximum“ minkština ir saugo alyvuotą bei vaškuotą odą ir taip pat leidžia medžiagai kvėpuoti, tačiau ši priemonė netinka nubuko ar zomšiniam apavui prižiūrėti. Visus nusipirktus lygios odos batus reikėtų patepti kremu – jie suminkštės ir taps lankstesni.
Valykite pagal poreikį
Sudrėkusius ar sušlapusius batus reikia džiovinti, tačiau tik ne ten, kur karšta: prie radiatoriaus, kitų šilumą skleidžiančių šaltinių ar atviros ugnies.
Purvinus ar druskuotus batus taip pat būtina valyti. Per ilgai ant batų likę druskos likučiai stipriai veikia jų išorinį sluoksnį, kuris tampa nebetvirtas ir dažniausiai pradeda irti. Be to, druskos dėmės gadina batų išvaizdą. Didesnius nešvarumus ir dėmes reikėtų nuvalyti iš karto, o perbraukti šepečiu reikėtų kaskart nusiavus, kad į juos neįsigertų purvo.
Nubuko ar zomšinei avalynei valyti galima rinktis, pavyzdžiui, „Dry Cleaning Kit“, kurį sudaro nailoninis šepetys ir nubuko akmuo. Jais galima saugiai nuvalyti pridžiūvusius nešvarumus ir dėmes. „Renewbuck“ padės atsiradus sudėtingesnių dėmių, pavyzdžiui, druskos, žolių, dumblo ar net kečupo. „Boot Sauce Cleaner“ paprastai tinka lygios odos žieminiams batams prižiūrėti.
Patarimai ir pagalba batų priežiūros stotyje
Jei patys neturite noro ar laiko valyti batus, galite užeiti į „Timberland“ batų priežiūros stotį. Batų priežiūros stotis turi „Timberland“ pavadinimą, tačiau ten padedama visiems batų nešiotojams, kuriems pagalbos reikia.
Pirmiausia nuo batų nuvalomos dulkės, batai nuplaunami valomosiomis putomis. O toliau jau žiūrima, kaip konkrečiai juos reikia prižiūrėti.
Dėmės iš zomšinių ir nubuko batų, pavyzdžiui, valomos specialiai odai skirtu trintuku ir šepečiu. Nuvalyta lygi batų oda dažniausiai tepama batų kremu, kuris suteikia apavui solidžią išvaizdą. Pavyzdžiui, ant lygios odos atsiradusius įbrėžimus galima aptepti kremu, o vėliau batus poliruoti. Verstos odos batus labai svarbu apipurkšti nuo vandens saugančiu purškalu.
Į batų priežiūros stotį galima kreiptis ir tada, jei norite patys prisižiūrėti batus, bet neturite reikiamų žinių. Specialistas rekomenduos ir patars, o toliau jau patys galėsite savo batus idealiai prisižiūrėti.
Kas svarbiausia renkantis batus
- Šiluma
Atsparumas drėgmei
Patogumas
Tekstas: Merilin Piirsalu
Nuotraukos: gamintojų, Raigo Tuulik