Dalintis „Jogos instruktorė Milana Jašinskytė: „Žmogus yra visapusiškai graži ir gyva būtybė““

Jogos instruktorė Milana Jašinskytė: „Žmogus yra visapusiškai graži ir gyva būtybė“

Šokėja, jogos instruktorė ir „Sportland“ kampanijos „Mano sportas“ ambasadorė Milana Jašinskytė ne tik pati myli sportą, bet ir siekia sveikos gyvensenos principus perteikti kitiems žmonėms.

„Jei gyvenime norime sveikatos, sportas turi būti gyvenimo būdas“, – sako ji.

M. Jašinskytė šoko nuo ketverių metų, o nuolatinė jogos praktika prasidėjo tik nuo 28-erių metų.

„Tik link 40-mečio pradėjau eksperimentuoti su kitomis sporto šakomis. Myliu sporto salę, baseiną, rytų kovos menus, jogą, šokį, nardymą, banglentes… ir ketinu mėgautis dar didesne judesio krypčių įvairove. Sportas nėra tik profesionalams. Profesionalus sportas ilguoju terminu nėra sveikas, tai – profesija, kurią pasirenka nedaugelis. Tuo tarpu sportas, kaip gyvenimo būdas, yra tai, ko taip dažnai ieškome – sveiko kūno, subalansuotos nervinės sistemos, žaidimo“, – pabrėžė M. Jašinskytė.

Milana yra įkūrusi setifikuotą jogos mokyklą „Milana Yoga“. Ji pristatoma kaip saugi erdvė, puoselėjanti vidinę pusiausvyrą, sveiką kūną, emocinį sąmoningumą ir tiesiog geresnę kasdieną.

Milana Jašinskytė

„Susidomėti joga pastoviau pasisekė iš antro bandymo – abu kartus pasijutus gyvenimo kryžkelėje bei dėl sveikatos problemų. Per jogą mes sugrįžtame namo, į save – šis ėjimo procesas yra kaip viso gyvenimo trukmės žygis su nuotykiais. Panašiai kaip su „Hike‘o“ batais smagiame žygyje Kosta Rikoje – tik čia vidinis žemėlapis, kur begalinai įdomu pažinti gyvenimą iš vidaus. Jo kitur nerasime“, – aiškino M. Jašinskytė.

Joga vadinama sąjunga tarp proto, kūno ir dvasios. Seniausi archeologiniai jogos egzistavimo įrodymai – maždaug 3000 metų pr. m. e. senumo akmeninės figūrėlės, vaizduojančios žmones jogos pozomis. Dabar joga yra išpopuliarėjusi visame pasaulyje, iki šiol atsiranda įvairių atmainų.

„Jogos sistema iš tiesų geniali. Neįtikėtina, kaip prieš tiek metų žmonės sugebėjo susistemizuoti tokį kūno, proto ir širdies mokslą/meną. Joga nuostabiai lavina kūną, mokina kvėpavimo, o per jį visos gyvenimo filosofijos – tik neprimestos, o savos, nes išgirsti ne mokytoją, o save. Žmogus yra visapusiškai graži ir gyva būtybė – tam, kad visa būtų gyva, reikia rūpintis savimi – kūnu, protu ir širdimi. Viskas lavinama su meile, todėl tai malonumas“, – pabrėžė M. Jašinskytė.

Ji iki šiol skiria daug laiko ir kitų investicijų studijuoti šiems menams. Bent kartą per sezoną M. Jašinskytė skrenda studijuoti įvairias filosofijas bei praktikas pasaulyje.

„Lietuvoje didžiąją dalį sėdžiu prie knygų, rašau, praktikuoju ant kilimėlio – tai, ką surenku studijuodama pasaulyje atvežu čia ir dalinuosi“, – atvirai kalbėjo jogos instruktorė.

Milana Jašinskytė

M. Jašinskytė taip pat nemažai dėmesio skiria dvasiniam intelektui, meditacijai, veda užsiėmimus šiomis temomis.

„Dvasinis pasaulis yra žmogaus vidus. Tam neužtenka psichologijos, mes – kur kas daugiau. Per meditaciją mes išgirstame savo vidinį balsą, kurį užtildome per išorės triukšmą. Kai priimame svarbius gyvenimo sprendimus, norime spręsti išgirdus savo vidinį balsą ar vadovautis išoriniu triukšmu? Neabejotinai, meditacija yra šiuolaikinės visuomenės sveikos nervinės sistemos vitaminai, „must have“, o kartais net medicina, negeriant cheminių tablečių susibalansavimui. Mokinu bei vedu meditacijas, nes tai dalis vidinės edukacijos. Universitetas ne į išorę, o į vidų“, – sakė M. Jašinskytė.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Sportland

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

2026 m. pasaulio futbolo čempionatas: naujas formatas ir patekusios šalys

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį