Dalintis „JAV olimpiečių asmeninės motyvacijos paslaptys – dar daugiau įkvepiančių istorijų“

JAV olimpiečių asmeninės motyvacijos paslaptys – dar daugiau įkvepiančių istorijų

Praėjusią savaitę pasakojome, kaip žurnalistas Ericas Spitznagelas, prieš prasidedant 2024 m. vasaros olimpinėms varžyboms Paryžiuje, pakalbino keletą jose dalyvausiančių sportininkų. Jis paprašė jų pasidalyti, kas, išskyrus svajonę laimėti olimpinį medalį, įkvepia juos kasdien ateiti į treniruočių salę ir vis sunkiau dirbti, net kai jų kūnas maldauja mesti sportą? Tęsiame šį įdomų pokalbį.

Sportininkų atsakymus komentuoja viena iš geriausių motyvacijos eksperčių pasaulyje Čikagos universiteto profesorė, mokslų daktarė, elgesio psichologė Ayelet Fishbach ir Katie Heinrich, Kanzaso valstijos universiteto treniruočių elgesio mokslo docentė.

Gimnastas Frederickas Richardas

Frederickas Richardas

Savo gerbėjams geriau žinomas kaip Frederick Flips, šis gimnastas „TikTok“ ir „Instagram“ tinkluose turi beveik 1 milijoną gerbėjų. 20-metis Richardas į gimnastiką pasinėrė nuo dviejų metų ir šiuo metu yra jauniausias Amerikos gimnastas vyras, praėjusiais metais iškovojęs asmeninį medalį Pasaulio sportinės gimnastikos čempionate.

„Kiekviena diena sporto salėje turėtų būti kažkas, ko reikia laukti“, – sakė F. Richardas.

Užuot kartojęs tą pačią treniruočių rutiną, jis stengiasi ją nuolat paįvairinti, pridėdamas vis kitų elementų, kad kiekviena treniruotė būtų  nauja ir įdomi.

Kodėl tai veikia? „F. Richardas pasirinko formulę, kuri įkvėpė daugelį profesionalių sportininkų“, – teigia K. Heinrich. – Tai yra, įvairovė ir kūrybiškumas“.

A. Fishbach sutinka: „Siekti ilgalaikių tikslų yra labai sunku, todėl turime padaryti juos įdomius. Įvairovės ieškojimas ir naujumas yra įrodyti motyvacijos didinimo metodai“, – sako ji.

Paryžiuje F. Richardas kartu su JAV komanda iškovojo bronzos medalį komandinėje vyrų gimnastikos rungtyje.

Paplūdimio tinklininkės Kristen Nuss ir Taryn Kloth

Taryn Kloth ir Kristen Nuss. Scanpix nuotr.

T. Kloth ir K. Nuss jėgas suvienijo 2021 m. Luizianos valstijos universitete, o šią vasarą 26-erių merginos, neseniai užėmusios 2 vietą paplūdimio tinklinio varžybose pasaulyje, išvyko į pirmąsias olimpines žaidynes.

Abi sportininkės, paklaustos, kas jas skatina toliau treniruotis, atsakė panašiai.

„Kristen“, – nedvejodama patikino T. Kloth. – Negaliu nuvilti Kristen. Žinoma, ši kelionė yra sudėtinga, tačiau keliaujant su geriausia drauge/ seserimi/ verslo partnere, lengviau išgyventi sunkius laikus“.

Tuo tarpu K. Nuss pasakė: „Mane skatina tai, kad Taryn nori tobulėti, tuomet ir aš noriu daryti tą patį“.

Kodėl tai veikia? „Koks puikus įrodymas, kaip įkvepia pavyzdžiai!“, – sako A. Fishbach. „Žmonės yra socialūs gyvūnai ir mes siekiame panašių tikslų. Jei kiti sunkiai dirba, tai ir mes norime imti iš jų pavyzdį. Žinome, kad mankštintis ir dirbti vienam yra labai sunku, nes tai prieštarauja mūsų prigimčiai. Todėl aplinkiniai gali jus įkvėpti ir skatinti veikti“.

K. Nuss ir T. Kloth Paryžiaus olimpinėse medalių, deja, nepelnė.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: webmd.com
Nuotraukos: webmd.com, Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Olimpinių žaidynių rezultatus apžvelgęs E. Skrabulis: iki labai gero pasirodymo trūko papildomo medalio

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį