Nuo 13-os riedlentėmis „gyvenantis“ 29-erių šio sporto entuziastas ir Sportland batelių kampanijos „Rask savo superžvaigždę“ Vans ženklo ambasadorius Justinas Ivoška teigia, kad riedlentė yra ne tik sportas, laisvalaikio leidimo forma, tačiau ir gyvenimo būdas, formuojantis žmogaus identitetą. Siekdami sukurti riedlenčių sporto entuziastų gerovę užtikrinančią instituciją, vaikinai įkūrė Lietuvos riedlenčių federaciją, kurios prezidentu tapo pats Justinas, o vėliau – ir riedlentininkų mokyklą.
Beveik prieš porą metų Justinas su kitais riedlenčių sporto entuziastais nusprendė, kad norint rimtai sportuoti ir užimti prizines vietas, reikia priklausyti oficialiai organizacijai ir savo iniciatyva įkūrė Lietuvos riedlenčių federaciją (LTRF).
„Viena iš priežasčių imtis šios iniciatyvos buvo tai, kad kaip tik buvo paskelbta, jog riedlenčių sportas yra įtrauktas į artimiausių Olimpinių žaidynių programą. Tai gi įkūrėme organizaciją, kuri gali reprezentuoti mūsų sportininkus pasauliniu mastu, na o šie – siekti didelių pergalių“, – pasakojo Justinas.
Taip pat vaikinas kartu su draugais yra įkūręs riedlenčių parką, pavadinimu „Core Indoore Vilnius“, kuriame visi, besidomintys riedlenčių sportu, gali važinėti nemokamai. Čia veikia dirbtuvės, kuriose iš sulūžusių riedlenčių lentų yra gaminami unikalūs rankų darbo kūriniai, taip pat yra nedidelė parduotuvėlė, išskirtinė dėl savo rankomis siūtų kepurių su snapeliu. O taip pat čia įsikūrusi ir riedlentininkų mokykla, kurios veikla šiuo metu Justinas labai intensyviai gyvena.
„Viskas prasidėjo nuo mūsų idėjos Lietuvos šimtmečio proga suorganizuoti renginį „100 metų – 100 riedančių žmonių“, kurios metu išmokėme 100 žmonių važiuoti riedlente. Tai buvo nuostabi iniciatyva, įkvėpusi įkurti riedlenčių mokyklą“, – tikino vaikinas.
Siekdami populiarinti šią sporto šaką, „Core Indoore Vilnius“ komanda rengia jaunimui skirtas varžybas „Jaunių lyga“.
„Tokiu būdu bandome paskatinti jaunimą domėtis riedlenčių sportu, plėsti važinėjančių gretas ir dalyvauti varžybose, o ne kiurksoti prie kompiuterių ekranų“, – teigė iniciatyvos bendraautorius.
Šiuo metu mokykloje savo važiavimo riedlente įgūdžius tobulina apie keturias dešimtis žmonių, kurių amžius varijuoja nuo 5 iki 47 metų.
Justinas pasakojo, kad dar viena federacijos misija – laužyti stereotipą, jog riedlentininkai yra gatvių chuliganai.
„Ilgai vyravo nuomonė, jog mes tiesiog šlaistomės gatvėmis ir viską gadiname. Tačiau federacija bando šviesti visuomenę, kad riedlentės yra sporto šaka, o ne tiesiog hobis, griauti klišę, kad riedlentininkas yra neformalas. Yra daugybė riedlenčių entuziastų, kurie užima aukštas pareigas ir kostiumą pakeitę į sportinę aprangą, tiesiog važiuoja atsipalaiduoti“, – teigė pašnekovas.
Justino nuomone, ateinančioms olimpinėms varžyboms Lietuvos riedlentininkai dar nespės kokybiškai pasiruošti, tačiau didelė tikimybė, kad į dar kitas Lietuvos komanda bus išsiųsta.
„Sportininkai bus kvalifikuojami pagal Lietuvos čempionato rezultatus, o po to bus sprendžiama, kas važiuoja į olimpiados atrankinius etapus. Žinoma, tam, kad gerai pasiruoštume, reikalinga didesnė ir kokybiškesnė infrastruktūra, skirta treniruotis. Jau greit turėtų prasidėti Baltojo tilto laisvalaikio zonos atnaujinimo darbai, tariamės su Vilniaus savivaldybe dėl didesnių patalpų – turime lūkesčių, kad greit viskas pajudės į priekį“, – vylėsi J. Ivoška.
Tekstas: Karina Sėrikova
Nuotraukos: Giedrius Matulaitis; Arti foto; Sportland
Komentarai
Kiek dar tokių straipsnių reikia publikuoti, kad publika suprastų, jog stereotipai yra tik stereotipai? Visame pasaulyje vien apie riedlentininkus turbūt išleidžia nors po 5 tokius straipsnius kasdien. Tikiuosi, kad Lietuva irgi jaučia spaudimą nebeatsilikti nuo kitų valstybių, bent skeitinimo erdvėje.