Dalintis „Irkluotojui Dominykui Jančioniui nauja rungtis jūroje grąžino motyvaciją ir olimpinę viltį“

Irkluotojui Dominykui Jančioniui nauja rungtis jūroje grąžino motyvaciją ir olimpinę viltį

Rugsėjo mėnesį Italijoje vykusiame pasaulio pakrančių irklavimo paplūdimio sprinto čempionate Martyna Kazlauskaitė ir Dominykas Jančionis pasidabino aukso medaliais. Lietuvos duetas triumfavo mišrių dviviečių valčių klasėje (CMix2x).

Ši dar gana nauja irklavimo atšaka sparčiai populiarėja ne tik dėl savo ypatybių, bet ir dėl pripažinimo – ji debiutuos Los Andželo olimpinių žaidynių programoje. Varžybos įprastai vyksta jūroje, kur sportininkams reikia nubėgti iki valties ir su ja jūroje įveikti reikalingą atstumą, o po to, išlipus, pasiekti finišą.

Olimpietis D. Jančionis jau buvo susitaikęs su profesionalaus sporto pabaiga, bet pakrančių irklavimas bei pirmosios pergalės grąžino norą tęsti aktyvią sportinę veiklą.

„Nebuvo taip, kad labai būčiau susidomėjęs pakrančių irklavimu. Tiesiog taip atsitiko, kad akademinis irklavimas man jau buvo į pabaigą, tai nusprendžiau pabandyti kažką naujo. Nuo pat pirmo karto, kai pradėjau irkluoti jūroje, man labai patiko. Beje, pirmą kartą jūroje irklavau ne su M. Kazlauskaite, o su Raminta Morkūnaite, ir tuomet labai banguota Baltijos jūra mus porą kartų išvertė iš valties. Dėl to buvo neapsieita be nubrozdinimų ir sumušimų“, – „Sportlandmagazine.lt“ sakė D. Jančionis.

Martyna Kazlauskaitė ir Dominykas Jančionis

Taip pat šiais metais D. Jančionis su M. Kazlauskaite triumfavo ir Europos pakrančių irklavimo čempionate.

„Į Europos čempionatą vykome nieko nesitikėdami, tiesiog norėdami išbandyti jėgas. Tačiau jau po pirmo plaukimo laikui pamatėme, kad mūsų rezultatas gerokai geresnis nei kitų. Tada jau pradėjome galvoti apie medalius. Pasaulio čempionate konkurencija buvo žymiai didesnė, bet tikėjomės laimėti ir tą padarėme. Tokių sėkmingų metų tikėtis buvo sunku, nes pakrančių irklavime nemažai lemia ir sėkmė“, – kalbėjo D. Jančionis.

Dviviečių valčių klasėse labai daug ką lemia irkluotojų tarpusavio balansas ir bendras darbas. D. Jančionis džiaugiasi, kad su M. Kazlauskaitei greitai užsimezgė tinkamas ryšys.

„Man irklavime visada sekėsi rasti gerą yrininką, o Martyna tokia yra. Dėl to valtis sprinte plaukia labai gerai. Kartu treniruotis ilgai negalėjome, nes Martyna sportuoja Vilniuje, o aš Trakuose. Prieš Europos bei pasaulio čempionatus kartu treniravomės po dvi savaites“, – aiškino irkluotojas.

Martyna Kazlauskaitė ir Dominykas Jančionis

Sportininkas prisipažįsta, kad pakrančių irklavimo įtraukimas į olimpinių žaidynių programą jį labai motyvuoja. Jis viliasi, kad galės pakovoti dėl vietos Los Andželo olimpinėse žaidynėse. Tiesa, vis dar nėra aišku, kurios valčių klasės bus patvirtintos.

Pats D. Jančionis norėtų toliau orientuotis į dvivietes valtis. Beje, pasaulio ir Europos čempionatuose vyksta ne tik sprinto (500-600 m), bet ir ištvermės varžybos, kuriose reikia įveikti 5-6 km distanciją. Tiesa, planuojama, kad olimpinėse žaidynėse bus tik sprinto rungtis, kas ir yra paranku lietuviams.

„Dvivietė valtis yra mano prioritetas, nes aš esu komandos žmogus ir komandoje man sekasi geriau. Vienvietėje man niekada nesisekė. Olimpinėse žaidynėse bus tik sprintas, todėl mus domina tik ši rungtis. Pasaulio čempionate bandėme ir ilgą distanciją, bet bent jau man tai labai nepatiko“, – prisipažino D. Jančionis.

Martyna Kazlauskaitė ir Dominykas Jančionis

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Benedict Tufnell/World Rowing

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Breiko turnyre Pietų Korėjoje – Bgirl Nickos komandos triumfas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį