Lietuvos irkluotojai savo sezoną įprastai pradeda pavasario antroje pusėje, kuomet jau vyksta pilnavertės treniruotės ant vandens ir prasideda pirmosios varžybos. Žiemos periodu didžiausias darbas persikelia į sales, tačiau būtent šis etapas yra labai svarbus klojant pamatus sėkmingiems startams būsimose varžybose.
Gruodžio mėnesį „NBA Basketball School“ arenoje vyko Lietuvos uždarų patalpų irklavimo čempionatas. Čia varžomasi „Concept 2“ treniruokliais. Pagrindinės 2 km distancijos nugalėtojais tapo Dovydas Nemeravičius ir Ugnė Juzėnaitė.
„Treniruoklis žiemą sudaro nemažą dalį pasirengimo. Žiema yra naujo sezono startas, todėl reikia padėti nuo bazinių dalykų. Jeigu yra galimybių, žinoma, einame ant vandens, bet Lietuvoje yra toks klimatas, kad žiemą tenka dirbti ant treniruoklių. Pats nesu didelis jų entuziastas, bet reikia taip sportuoti“, – „Sportlandmagazine.lt“ sakė D. Nemeravičius.
Lietuvos uždarų patalpų čempionatui D. Nemeravičius specialiai nesiruošė, todėl ir šio laimėjimo per daug nesureikšmina. Jis prisipažįsta, kad jo pasiruošimas naujam sezonui vėluoja, nes pasigenda tinkamų sąlygų ir požiūrio.
„Dabar vyksta bazinių savybių atstatymo periodas, bet aš šiek tiek atsilieku. Nesulaukiu atsakymo iš federacijos, todėl psichologiškai sunku nusiteikti ilgam darbui. Treniruotės trunka 3-4 valandas per dieną. Reikia didelio pasiryžimo ir užsispyrimo, kad rinkčiau kilometrus ant treniruoklio. Ir ne bet kaip, o intensyviai. Kai turėsiu atsakymus dėl dalyvavimo varžybose, tada dirbsiu pilnu pajėgumu“, – prisipažino D. Nemeravičius.
Lygindamas treniruotes valtyje ir ant treniruoklio, D. Nemeravičius sutinka, kad šiek tiek panašumų yra, bet įsigilinus į detales, atsiranda daug skirtingų niuansų.
„Treniruokliai turi savo sukimo techniką, su kuria greit nepairkluosi. Valtyje yra svarbu jos nestabdyti, neužspausti, elgtis su ja švelniai, bet tam tikru momentu – aštriai. Ant treniruoklių daug paprasčiau užfiksuoti įspūdingus irklavimo rezultatus. Sunkiaatlečiai gali atsisėsti ant treniruoklio ir dėl savo „žalios jėgos“ gali gerinti rekordus. Technikos yra labai skirtingos. Valtyje dirba mažiau raumenų grupių, o ant treniruoklių gali išlieti visą savo energiją ir kūno galią. Jeigu „Concept 2“ irkluosi taip, kaip valtyje, rezultatas bus prastesnis“, – aiškino D. Nemeravičius.
Sportininkas atskleidė, kad žiemos periodu susitelkiama į ištvermės ugdymą. Dėl to vyrauja ilgos ir gana monotoniškos treniruotės, dirbama su ilgesniais nuotoliais. Artėjant varžybų periodui, treniruotės „aštrėja“ ir tik tada yra pasiekiama geriausia forma 2 km nuotoliui.
„Jeigu žiemą pavyksta užfiksuoti gerą 2 km įveikimo laiką, tai smagu, bet tikrai nėra būtinybė žiemą būti savo pike“, – kalbėjo irkluotojas.
Pats D. Nemeravičius praėjusiais metais neprasibrovė į Paryžiaus olimpines žaidynes, taip pat jis ne kartą reiškė nepasitenkinimą jam sudaromomis sąlygomis. Nepaisant to, jis tikisi, kad šiais metais galės pademonstruoti savo galimybes ir prisidėti prie naujų Lietuvos irklavimo rinktinės pasiekimų.
„Bandome susitarti su federacija klausimu, kuris galėjo būti išspręstas gana seniai. Viskas vyksta labai lėtai, kas kainuoja prarastą pasiruošimo laiką. Mano didžiausios ambicijos susijusios su tarptautinėmis varžybomis. Sieksiu kuo geriau pasiruošti ir siekti kuo aukštesnių rezultatų. Banaliai skamba, bet taip yra“, – sakė D. Nemeravičius.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Roko Snarskio