Lietuvos irkluotoja, Europos bei pasaulio čempionė, 2016 m. vasaros olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja 25-erių Milda Valčiukaitė tikina, kad karantinas yra sudėtingas laikas ne tik todėl, kad tenka daug laiko leisti namie, bet ir todėl, kad treniruojantis namuose, sunku atrasti motyvacijos. Vis tik prekės ženklo „Under Armour“ ambasadorė ne tik stengiasi praskaidrinti savo sportinę rutiną, tačiau skatina ir kitus atrasti savo mėgstamą sportą.
Kaip šiuo metu atrodo Jūsų treniruotė?
Atsakydama į šį klausimą, norėčiau pradėti nuo motyvacijos ‒ man jos dabar reikia gerokai daugiau nei treniruojantis įprastu režimu, t.y. irkluojant kartu su kitomis įgulomis ant vandens. Man namai ‒ poilsio vieta, todėl niekada neįsivaizdavau savęs čia sportuojant. Deja, teko vyti šalin visus savo nusistatymus ir įsirengti sporto salę garaže. Naudoju „Wattbike“ ir „Concept2“ treniruoklius, skirtus specifiniams judesiams, ištvermei treniruoti. Taip pat garaže turime štangą, svarmenų, todėl taip pat atlieku pratimus su svoriais. Taigi, įrangos pakanka ‒ reikia tik noro ir fantazijos.
Kaip dažnai Jūs treniruojatės?
Įprastai treniruotės vyksta kasdien: dažniausiai ryte ir po pietų. Dvi dienas per savaitę ‒ ketvirtadieniais ir sekmadieniais ‒ turime laisvas popietes. Mums, sportininkams, net didžiausios šventės nėra išimtis. Tačiau karantino metu sudėtinga laikytis tokio paties treniruočių rėžimo. Visgi, stengiamės labai nenukrypti ir treniruojamės ryte bei kartais po pietų, o sekmadieniais ilsimės.
Kokias technologijas ir aksesuarus naudojate sportuodama?
Sportuodama mėgstu minimalizmą, todėl dėviu tik būtiniausius drabužius ir aksesuarus. Neapsikraunu tuo, kas atrodo gražiai, bet nėra funkcionalu. Kai irkluoju ant vandens, visada naudoju specialų irkluotojams sukurtą greičio matuoklį. Akiniai nuo saulės ‒ nuolatiniai mano palydovai tiek irkluojant, tiek bėgiojant ar slidinėjant. Spinduliai, atsispindėję nuo vandens ar sniego, dažnai akina, ir šiaip ‒ kam raukytis, jeigu gali jaustis komfortabiliai. Savo greitį ir širdies ritmą „ant kranto“ seku su „Garmin Fenix 5S“ laikrodžiu.
Kokias pasiteisinusias aprangos ar avalynės technologijas išskirtumėte?
Labai džiaugiuosi atradusi termorūbus, kurie yra puikus pasirinkimas, aktyviai leidžiant laiką lauke. Net neįsivaizduočiau dienos be jų. Taip pat supratau, kokie reikšmingi yra treniruočių bateliai. Anksčiau visas treniruotes atlikdavau su bėgimo bateliais. Dabar neįsivaizduoju, kaip galėčiau su jais treniruotis salėje. Dabar renkuosi lygiapadžius, tvirtu ir neslystančiu padu batelius, kurie kūnui suteikia daugiau stabilumo, dirbant su svoriais.
Ar dar ką nors sportuojate be irklavimo?
Šiuo metu užsiimu tik irklavimu. Tikiuosi, ateityje turėsiu galimybių mėgėjiškai išbandyti ir kitas sporto šakas. Bet irkluotojai nenuobodžiauja ‒ kartais būname ir bėgikais, ir slidininkais, dviratininkais bei svorių kilnotojais (šypsosi).
Kokie Jūsų artimiausios ateities tikslai?
Šių metų renginius smarkiai pakoregavo siaučiantis virusas. Dar neturime žinių dėl artimiausių varžybų. Aiškiausias tikslas – Tokijo olimpinės žaidynės, tik jau kitąmet – 2021 metais.
Gal turite patarimų pradedantiesiems irkluotojams ar apskritai žmonėms, kurie bando prisijaukinti sportą?
Mano patarimas – atrasti tai, kas jus „veža“: išbandyti įvairias sporto šakas ar treniruotes, kad galėtumėte suprasti, ar jūs esate individualistas, ar geriausiai save realizuojate komandoje. Tik ieškodami suprasite, kokių įgimtų savybių turite ir kokia sporto šaka jums tinkamiausia. Sportuojant yra svarbu pasiekti pasitenkinimo jausmą, kad organizmas išskirtų dopaminą. Tik darydami tai, kas mums ne tik patinka, bet ir sekasi, jausimės laimingi. Sėkmės paieškose!
Nuo šiol tai, ko trūksta namų treniruotėms, galite įsigyti bekontakčiu būdu www.sportland.lt portale ir prekės bus pristatytos į pasirinktą Omniva paštomatą. Sportuokime!
Kalbino Karina Sėrikova
Nuotraukos: Vytauto Dranginio, Sportland