Sportland pavasarį pasitinka nauja kampanija “Ką tau reiškia sportas”? Naujos UNDER ARMOUR treniruočių ir bėgimo kolekcijos veidu tapo Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės sportininkė, olimpietė Ieva Serapinaitė. Klausiame jos, ką jai reiškia sportas, kas ją motyvuoja ir ką galėtų patarti sporto naujokams.
Ką tau reiškia sportas?
Sportas man yra viskas. Nuo mažens užsiiminėju sportu, todėl negaliu įsivaizduoti savo kasdieninės veiklos be jo. Galima sakyti, jog sportas yra mano gyvenimo kelias, kuris veda mane tinkame linkme ir atveria daug galimybių. Leidžia ne tik dalyvauti varžybose įvairiose šalyse, bet ir pažinti tas šalis, bendrauti su įvairios kultūros žmonėmis. Tai puiki galimybė plėsti savo žinias bei draugų ratą.
Gal atsimeni, koks įvykis paskatino susieti savo gyvenimą su sportu?
Iš tiesų nebuvo jokio įvykio, po kurio pulčiau tuoj pat sportuot. Nuo pat mažens, nuo 2 metų amžiaus, tėvai plukdė mane baseine. Šiek tiek paaugus pradėjau savarankiškai lankyti plaukimo treniruotes. Taip ir prasidėjo mano sportinis gyvenimas.
Kokiais sportiniais pasiekimais labiausiai didžiuojiesi?
Pasiekimų yra daug. Kuris man svarbiausias? Tikrai negaliu atsakyti, nes tai vyko palaipsniui ir vienas pasiekimas vedė prie kito pasiekimo. Kiekvienas iš jų savo laiku mane motyvavo ir be jų galbūt nebūčiau pasiekusi kitų rezultatų.
Ką turiu omeny, sakydama “palaipsniui”? Jauni sportininkai nepradeda iš karto varžytis suaugusiųjų grupėje. Iš pradžių vykdavo tarptautinės varžybos, kuriose stengdavausi parodyti geriausius rezultatus. Kai tokio lygio varžybose esi pajėgus, tuomet tave ima vežti į tam tikros amžiaus grupės Europos ir Pasaulio čempionatus. Pasiektos prizinės vietos tarptautiniuose startuose man buvo labai svarbios ir tikrai jų negaliu nuvertint, nes būtent jos ir atvėrė kelią į aukštesnio lygio varžybas. Tuomet ir prasidėjo mano laimėjimai, kuriais labiausiai didžiuojuosi:
- kelialapis ir dalyvavimas Rio Olimpinėse žaidynėse. Tai tikriausiai pats svarbiausias mano pasiekimas, apie kurį svajoja kiekvienas sportininkas, siekia ir bando jį įgyvendint.
- 2016 m. Pasaulio taurės finale užėmiau 3-iąją vietą ir pelniau daug reitingo taškų. Tai svarbus mano laimėjimas, nes be jo galbūt net nebūčiau dalyvavusi Olimpinėse žaidynėse.
- 2014 m. Pasaulio jaunimo čempionate užėmiau 2-ąją vietą.
- 2012 m. ir 2013 m. tapau pasaulio jaunių čempione.
Iš kur semiesi jėgų eiti sportininkės keliu?
Jėgų suteikia motyvacija. O motyvacija atsiranda tada, kai pasieki rezultatų. Taip pat jėgų atrandu tuomet, kai kiti netiki manimi. Tada kažkas suvirpa viduje ir noriu įrodyti, kad jie klysta (juokiasi).
Sporto rezultatus lemia ne tik puikus fizinis pasirengimas, bet ir tokios charakterio savybės kaip atkaklumas, ryžtas, valingumas, kryptingumas ir t.t. Kokia, tavo manymu, savybė svarbiausia siekiant sporto tikslų?
Mano manymu, svarbiausias yra sportinis charakteris. Tinkamu laiku turi supykti (užsispyrimas), norėti (valia) ir pasiekti (atkaklumas). Turėdamas tokį charakterį, sportininkas degs noru įrodyti visiems, kad jis yra geriausias.
Dauguma žmonių savo gyvenime taip ir neprisiverčia sportuoti. Ką, tavo nuomone, jie praranda?
Kalbant apie bet kokį sportą – profesionalų ar mėgėjišką – jie praranda gerą savijautą. Stresą, nuovargį, psichologinę įtampą galima numalšinti būtent sportuojant. Ir tai tikrai ne mitas! Kadangi pati dar ir mokausi, dažnai susideda tiek daug darbų, kad dėl kiekvieno imu nerimauti, nuolat apie juos galvoju. Bet užtenka ateiti pasportuoti ir visos bėdos dingsta. Nes sportuodamas tiesiog neturi laiko kada apie tai pagalvoti.
Ko palinkėtum tiems, kurie žengia pirmuosius žingsnius sporte?
Kai pradėjau jau profesionaliai sportuoti, gerai pamenu, kad man buvo labai sunku suderinti sportą su mokslais. Linkiu jauniesiems sportininkams, kurie tik pradeda eiti sportininko keliu, jokiais būdais nemesti nei sporto, nei mokslo. Nes kaip sakoma: „Kas mūsų nenužudo, padaro mus stipresnius”.
Bus sunku, tačiau viską įveikęs, atsisėsi ir pagalvosi: „o juk nebuvo jau taip ir baisu!“ (juokiasi) Tieisog reikia nepasiduoti, laiku viską susitvarkyti ir viskas bus įveikiama!
Ačiū už pokalbį.
Tekstas: Sportland Magazine
Nuotraukos: Vytauto Dranginio
Komentarai
Man turbūt nelemta būti sportininke 😀 Niekaip nespėju padaryt visų pamokų, nekalbu apie pasiruošimą kontroliniams, o dėl tos priežasties teko atsisakyti sporto šakos – penkiakovės. Tiesiog kai 21h atkeliaudavau namo, pamokoms nebelikdavo laiko 🙁
Galbūt reiktų pasirinkti ne tokį laikui imlų sportą kaip penkiakovė? 🙂
Nenuleiskite rankų ir ieškokite kitų galimybių, juk svarbiausia – sportuoti!
Jūsų Sportland