Geriausia Lietuvos golfo žaidėja Gilė Bitė Starkutė – Arizonos universiteto trečiakursė. Nors šis universitetas turi vieną stipriausių moterų golfo komandų JAV, lietuvė sugebėjo įsitvirtinti pagrindinėje sudėtyje ir su ja dalyvauti trijuose rudens turnyruose, iš kurių paskutinis vyko neeilinėje vietoje – Havajuose ant ugnikalnio šlaito. Čia G. B. Starkutė demonstravo puikų žaidimą ir buvo Arizonos „Wildcats“ lydere. Asmeninėje įskaitoje ji buvo devinta, o Arizonos universitetas iškovojo bronzą.
Apie rudens sezoną, patirtį Havajuose ir būsimus planus G. B. Starkutė papasakojo Sportlandmagazine.lt portalui.
Kaip praėjo rudens sezonas? Ar buvo sunku įsivažiuoti po vasaros?
Rudens sezonas buvo puikus. Net sunku apsakyti, kaip gera grįžti į varžybas su komanda, matyti kitas ekipas, dalyvauti 3/4 varžybų ir turėti stabilią vietą komandoje. Įsivažiuoti nebuvo sunku, bet visgi buvo kiek keista grįžti į tokią įtemptą rutiną su paskaitomis ir golfu. Vieni didžiausių planų rudens sezonui buvo sustiprėti fiziškai ir, žinoma, gerinti žaidimą. Visa tai užima daug laiko, bet, manau, kad tiek komanda, tiek aš einame teisinga linkme ir pradedame jausti įdėto darbo rezultatus.
Kadangi mūsų komanda yra labai atsinaujinusi – turime keturias naujas žaidėjas, tai svarbiausia buvo pradėti jaustis kaip komandai, suartėti, pamatyti, kur kiekviena žaidėja yra su savo žaidimu. Tas tikrai pavyko – mes suartėjome, esame jau kaip šeima ir pasiruošusios pavasariui.
Paskutinis rudens sezono turnyras vyko Havajuose? Kokie įspūdžiai?
Išvykti į Havajus buvo neįtikėtina. Tai išties yra labai ypatinga vieta – gamtos grožis, žmonės, atmosfera. Tikrai nenorėjau, kad tas turnyras baigtųsi (šypsosi). Truputėlį pamatėme salos. Paplūdimiai, ugnikalnis, kalnų ožiai, plaukiojantys vėžliai, medūzos, dygliauodegės rajos – viskas buvo labai įdomu. Labiausiai įsiminė tas jausmas, lyg būtum kitoje planetoje.
Kuo ypatingas golfo laukas Havajuose? Kas jame buvo sunkiausia?
Pats golfo klubas Havajuose yra vienas privačiausių visame pasaulyje. Jei neklystu, iki COVID-19 pandemijos, jis turėjo tik apie 50 narių. Pats laukas yra ant ugnikalnio šlaito, nuo kurio matyti vandenynas. Kartais duobutėse, kurios buvo aukščiau, buvo debesuota, o žemiau esančiose švietė saulė. Taip pat apie 11 valandą lyg mygtuko paspaudimu pakildavo labai stiprus vėjas ir žaisti tapdavo daug sunkiau. Žinoma, lauko kokybė buvo tiesiog neišpasakyta. Prie nieko negalėčiau prikibti. Visos ridenimo aikštelės sukdavosi į įlanką nuo ugnikalnio, tad tą nuolat reikėdavo stebėti.
Kaip vertini savo pasirodymą? Kokių pamokų Havajuose išmokai?
Savo pasirodymu labai džiaugiuosi. Manau, kad tai buvo pirmas ar antras turnyras, kuriame pasirodžiau geriausiai komandoje. Taip pat žaidimas buvo labai stabilus ir tuo labai džiaugiuosi. Pagaliau pavyko dvi dienas iš trijų žaisti į minusą. Tai buvo puikus būdas uždaryti sezoną ir jaustis užtikrintai prieš pavasarį. Taip pat išryškėjo dalykai, kuriuos turiu pataisyti tarpsezonio metu, tad dabar turiu labai gerą planą iki artimiausių varžybų.
Kaip atrodo tavo dienos? Ar dabar tenka visą laiką skirti mokslams?
Šiuo metu yra tarpsezonis, bet tai nereiškia, kad nesitreniruojame. Šis laikotarpis yra skirtas sustiprėti fiziškai ir atlikti didelius pakeitimus golfe, nes nėra varžybų. Šiuo metu į sporto salę einame keturis kartus per savaitę, kilnojame svorius. Golfo technikos mokausi taip pat bent keturis-penkis kartus, nes yra daug ką keisti. Ir, žinoma, reikia vytis mokslus. Šis semestras nelengvas, turiu penkis baigiamuosius egzaminus ir tikrai jiems reikia skirti daug laiko.
Na, o mūsų taip laukiamas sezonas prasidės sausio 24 dieną, kai vyks „Superstition Mountai Challenge“ varžybos Finikse.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: asmeninio archyvo