Golfas Lietuvoje vis rečiau susiduria su mitu, kad tai – turtuolių arba vyresnių žmonių sportas. Šįkart paneigsime ir dar vieną mitą, kad golfas žaidžiamas tik šiltuoju metų laiku.
Golfas žiemą yra ne tik įdomus, bet ir savitas. Nuostabūs žiemos vaizdai, malonus šaltukas ir šiek tiek azarto vis labiau vilioja golfo entuziastus išbandyti savo mėgstamą aistrą tiesiog ant sniego. Šiuo metu karantino ribojimai verčia žmones saugiai likti namuose, bet būtent golfas buvo vienas pirmųjų sportų, kuris buvo leidžiamas švelninant pirmąjį karantiną, todėl tikimasi, kad gerėjant epidemiologinei situacijai Lietuvoje, dar šią žiemą bus galima pažaisti golfą ant sniego.
Lietuvos golfo federacijos (LGF) generalinis sekretorius Mindaugas Markevičius pabrėžia, kad žiemą yra žaidžiama tuose pačiuose aikštynuose kaip ir vasarą, tik, saugant žolę, dažniausiai yra imamasi papildomų saugumo priemonių.
„Žiemą, saugant žolę, yra taikomos tam tikros prevencinės priemonės. Žaidėjai su savimi turi mažą dirbtinės žolės kilimėlį ir jį naudoja smūgiuojant, kad nepažeistų tikros žolės, kuri žiemą neauga. Laikina ridenimo aikštelė dažniausiai yra perkeliama šiek tiek arčiau ant trumpos žolės, kur yra padaroma duobutė. Dėl to žaidžiamas atstumas žiemą yra mažesnis, bet nueinamas atstumas yra praktiškai toks pat. Man golfas žiemą yra ne tik puikus žaidimas, bet ir smagus pasivaikščiojimas“, – kalbėjo M. Markevičius.
Nesunku nuspėti, kad žiemą žaidžiama ne su įprastais baltais, bet su ryškesnės spalvos kamuoliukais. Pavyzdžiui, sniege labai gerai matosi raudoni kamuoliukai. Užsienyje, kur žiemos golfas yra populiarus, sniegas yra presuojamas ir taip paruošiamas varžyboms.
„Taigi, golfas įmanomas bet kuriuo metų laiku. Svarbiausia yra tinkama apranga, kuri nevaržytų judesių ir neleistų sušalti. Golfo žaidimas tikrai suteikia teigiamos energijos, panašiai kaip vaikščiojant miške“, – pridūrė M. Markevičius.
Golfas žiemą Lietuvoje nėra jokia naujiena. Jau eilę metų galimybę žaisti golfą žiemą suteikia Europos centro golfo klubas ir „Vilkės“ golfo klubas. Europos centro golfo klube žiemos metu veikia devynios duobutės su laikinomis ridenimo aikštelėmis. Šalia Druskininkų įkurtas „Vilkės“ golfo klubas žiemą taip pat yra mėgstamas golfo mėgėjų, nes čia yra daug palankių natūralių sąlygų – daugiau žvyro, sausesnė žemė. Drėgmės nėra daug, todėl aikštynas gali būti naudojamas praktiškai visus metus.
„Turime tam tikrą golfo bendruomenę, entuziastus, kurie žiemą nori žaisti, pasivaržyti bei gerti arbatą šildantis. Žiemos golfas Lietuvoje po truputį populiarėja. Šiuo laikotarpiu tai galėtų būti vienas saugiausių sportų. Golfo laukai apima virš 50 hektarų plotą, o daug žmonių vienu metu jame nebūna“, – sakė M. Markevičius.
Lietuvos golfo federacija taip pat ketina imtis iniciatyvų žiemą, siekiant suteikti žmonėms motyvacijos sportuoti šaltuoju metų laiku.
„Turime įvairių minčių. Vienas iš variantų – žiemos golfo čempionatas Lietuvoje. Suprantama, kad labai aukšto meistriškumo varžybų čia nesurengsime, nes sąlygos nėra visiškai tinkamos. Aikštynams žiemą būtų sudėtinga priimti šimtą žaidėjų ir palaikyti atitinkamą kokybę, bet kokio nors formato renginį būtų smagu suorganizuoti. Taip pat galvojame apie pramoginį renginį, kuris leistų išbandyti golfą žiemą ir apskritai šio sporto nebandžiusiems žmonėms. Tai tikrai būtų naudinga dėl golfo populiarinimo“, – kalbėjo M. Markevičius.
Antrasis variantas varžytis golfo aikštynuose žiemą – kelionės. LGF svarsto galimybes surengti žiemos čempionatą šiltesnėse šalyse, kur tokie turnyrai yra įprasti. Bet kokiu atveju, dėl dabartinės situacijos, šie planai keliasi mažiausiai iki kitos žiemos.
Daugumai golfo mylėtojų žiema yra poilsio metas, tačiau nemažai žaidėjų, turinčių ambicingų tikslų arba norintys neprarasti gabumų, tenka ieškoti papildomų išeičių kaip tobulinti įgūdžius šaltuoju metų laiku. M. Markevičius pasidžiaugė, kad Lietuvoje sąlygos golfui akivaizdžiai tampa vis geresnės.
„Sąlygų pakanka, bet visada galima sakyti, kad galėtų būti geriau. Turime keletą vietų Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, kur žaidėjai gali treniruotis uždarose patalpose. Golfo simuliatoriai leidžia pakankamai tiksliai nustatyti „svingo“ duomenis bei ekrane pateikia vizualizaciją. Tai tarsi kompiuterinis žaidimas, bet su realiais duomenimis. Manau, kad tokios treniruotės technikos atidirbimui yra gana naudingos“, – kalbėjo M. Markevičius.
LGF ambicijos yra dar didesnės. Norima Lietuvoje įkurti rinktinės treniruočių bazę, kuri galėtų būti aukštesnių sportinių standartų. Joje galėtų būti ne tik simuliatoriai, bet ir bent keliasdešimt metrų ilgio angaras, kuriame sportininkai galėtų treniruoti pilną smūgį. Tai suteiktų galimybes dar greičiau tobulėti Lietuvos golfo talentams.
„Žiema yra toks metas, kuris reikalingas ne tik tam, kad žmonės pasiilgtų golfo, bet ir tam, kad pavasarį visi į laukus grįžtų su naujomis jėgomis bei geresniais rezultatais“, – pridūrė M. Markevičius.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Lietuvos golfo federacijos, pexels.com