Dalintis „Geriausia golfo žaidėja G. B. Starkutė pradeda naują karjeros etapą“

Geriausia golfo žaidėja G. B. Starkutė pradeda naują karjeros etapą

Geriausia Lietuvos golfo žaidėja Gilė Bitė Starkutė šiemet baigė penkerius metus trukusį sporto, mokslų ir gyvenimo etapą Arizonos universitete ir pasitinka naujus išbandymus.

Ne vieną įspūdingą laimėjimą su Arizonos „Wildcats“ komandą pasiekusi G. B. Starkutė vasarą spėjo ne tik paviešėti Lietuvoje, bet ir sudalyvauti Europos mėgėjų čempionate Suomijoje. Jame lietuvė pretendavo į gana aukštas vietas, bet galiausiai turėjo tenkintis 29-a pozicija.

„Varžybose buvo daug gerų smūgių, bet visiškai išsimušė tolimieji smūgiai „driver“ lazda, o būtent jie būdavo mano stiprioji pusė. Dėl to sekėsi kiek sunkiau ir tas matėsi paskutiniuose dviejuose raunduose“, – prisipažino G. B. Starkutė.

Netrukus G. B. Starkutės pradės dar vieną, ne mažiau sudėtingą, bet intriguojantį karjeros etapą. Ji sieks tapti golfo profesionale, o akiratyje – ir Los Andželo olimpinės žaidynės 2028 metais. Tai reiškia, kad Europos mėgėjų pirmenybėse jos veikiausiai nebeišvysime.

Gilė Bitė Starkutė

„Manau, kad Europos čempionatas yra puiki patirtis visiems žaidėjams, nes čia atvyksta daug žaidėjų iš JAV universitetų, taip pat nemažai trenerių. Čia galima sutikti daug žmonių, su kuriais galbūt ateityje teks kartu studijuoti ir sportuoti. Be to, šios prestižinės varžybos visada vyksta geriausiuose Europos golfo laukuose gražiausiose vietose. Linkiu būsimoms Lietuvos žaidėjoms mane aplenkti ir patekti ne į 30-uką, o į 15-uką“, – šypsojosi G. B. Starkutė.

Ne paslaptis, kad daugelis geriausių Europos žaidėjų studijuoja arba tebestudijuoja JAV universitetuose. Jie privilioja didžiausius pasaulio talentus dėl puikių sąlygų sportui, idealių galimybių derinti karjerą su mokslais.

„Universitetuose galima pajusti, ką reiškia rimtai žaisti golfą. Čia labai didelis dėmesys skiriamas fiziniam pasiruošimui, vyksta daug treniruočių per savaitę – ne 8-9 val., o 20 val. ir daugiau. Pati išmokau daugybę naujų pratimų. Taip pat atsirado daug daugiau strateginių dalykų, mąstymo žaidimo metu. Į Arizonos universitetą atvykau neturėdama garantuotos vietos golfo komandoje. Tiesiog sunkiai dirbau ir bandžiau prilygti kitoms, tuo metu geresnėms žaidėjoms. Įdėjau daug pastangų, treneriai pradėjo pasitikėti ir taip atsirado galimybės žaisti“, – prisiminė G. B. Starkutė.

Gilė Bitė Starkutė

2021 metais lietuvė su Arizonos universitetu iškovojo NCAA čempionato bronzos medalius.

Beje, 2025 metais savo sportinį kelią JAV pradės kitas talentingas Lietuvos golfo žaidėjas Giedrius Mackelis. Jis dar praėjusių metų pabaigoje pranešė, kad 2025 metų rudenį pradės bakalauro studijas Ohajo valstybiniame universitete ir prisijungs prie šio universiteto golfo komandos.

Norint išsikovoti teisę dalyvauti Moterų profesionalių golfo asociacijos (LPGA) turnyruose, G. B. Starkutei reikės dalyvauti „LPGA-Q School” varžybose. Lietuvė tokiose varžybose debiutuos Kalifornijoje.

Į finalinį kvalifikacinį turnyrą pateks po 30 geriausių žaidėjų iš dviejų „LPGA-Q School” varžybų. „LPGA International“ turnyre, kuris metų pabaigoje vyks Floridoje bus kovojama dėl 45 LPGA profesionalių narysčių, leisiančių ateityje dalyvauti LPGA ture.

Norint patekti į Los Andželo olimpines žaidynes, reikia būti kuo aukščiau pasaulio profesionalų reitinge. Tam per trejus metus reikėtų pakilti iki maždaug pirmojo 200-uko.

Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Arūno Starkaus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

JAV olimpiečių asmeninės motyvacijos paslaptys – dar daugiau įkvepiančių istorijų

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį