Viena įdomiausių ir sparčiausiai populiarėjančių futbolo atmainų – tekbolas. Šis žaidimas susilaukia vis didesnio tarptautinio pripažinimo ir debiutuoja Europos žaidynėse Krokuvoje (Lenkija).
Tekbole yra žaidžiama ant specialaus išlenkto stalo su futbolo kamuoliu. Rungtyniaujama tarp dviejų žaidėjų arba porose tarp keturių. Kamuolys turi būti atmuštas į priešininko stalo pusę, paliečiant jį ne daugiau nei tris kartus. Kamuolį galima liesti bet kuria kūno dalimi, išskyrus rankas. Kamuolį galima liesti ta pačia kūno dalimi tik du kartus iš eilės.
Europos žaidynių tekbolo turnyre Lietuvai atstovauja Kęstutis Balčiūnas.
„Kartą mane Mantas Makutunovičius su Luku Arlausku pakvietė į patį pirmą turnyrą Trakuose, kur tekbolo federacija buvo atvežusi stalą. Nors nežinojau jokių taisyklių, sutikau atvažiuoti ir pabandyti. Pabandžiau, pajaučiau stalą, atsisukau į draugus ir pasakiau: „čia bus mano žaidimas“, – šypsojosi K. Balčiūnas.
K. Balčiūnas visą gyvenimą žaidė futbolą. Nors per karjerą jis turėjo nemažai traumų, tekbolo žavesys privertė jį siekti naujos karjeros kiek kitokiame amplua.
„Tekbolas yra intensyvus, įdomus sportas. Nuolatos judi, daug veiksmo. Reikia nemažai technikos. Patinka ir tai, kad esi pats už save atsakingas ir nereikia dar 10-11 žmonių aplinkui. Įsimylėjau šį žaidimą iš pirmo karto“, – sakė K. Balčiūnas.
Sportininkas prisipažįsta, kad tekbolas nėra lengvas žaidimas. Tobulėti labiausiai padeda ilgos valandos praktikos.
„Norint tobulėti reikia žaisti jei ne kiekvieną dieną, tai kas antrą. Ilgesnį laiką nežaidus, vėl reikia viską pradėti iš naujo. Atstumai visai kiti nei tradiciniame futbole, taip pat svarbu pajausti patį stalą“, – teigė žaidėjas.
K. Balčiūnas šiuo metu stovyklauja Lenkijoje prieš Europos žaidynes. Jis turi puikią galimybę dirbti su Lenkijos tekbolo žvaigžde, ketvirtą vietą pasaulio reitinge užimančiu Adrianu Duszaku.
„Lietuvoje tekbolas dar tik žengia pirmuosius žingsnius. Pas mus dar nėra pakankamai žaidėjų bei tinkamos konkurencijos, kad būtų galima tobulėti. Tiek, kiek išspaudi iš savęs, tiek ir turi. Lenkijoje yra visai kitaip. Esu labai patenkintas stovykla, nes čia daug stiprių žaidėjų. A. Duszakas pats veda treniruotes, pažaidžia kartu. Patirtis neįkainojama. Lietuvoje tokios šiuo metu gauti neįmanoma“, – pasakojo K. Balčiūnas.
Europos žaidynėms K. Balčiūnas ruoštis pradėjo prieš daugiau nei mėnesį. Lietuvoje jis treniravosi su L. Arlausku ir turėjo mažiausiai po vieną treniruotę per dieną. Sportininko teigimu, svarbiausi yra savo paties įgūdžiai ir forma, todėl į varžovus jis dar nesižvalgo.
„Varžybose jau teks kovoti bei parodyti, ką išmokome per visą pasiruošimo laiką“, – pabrėžė K. Balčiūnas.
Dalyvaudamas įvairiuose tarptautiniuose turnyruose K. Balčiūnas turėjo progą pamatyti, pasivaržyti ar pasitreniruoti su įvairių šalių tekbolo meistrais. Nemažai jam matytų žaidėjų bus ir Europos žaidynių varžybose.
„Mūsų bendruomenėje visi yra labai draugiški ir čia nėra pasikėlusių žaidėjų. Geras pavyzdys – lenkas A. Duszakas. Nors jis yra pasaulio elite, su juo visada galima pabendrauti, jis negaili patarimų ir neatsisako kartu pasitreniruoti“. – sakė K. Balčiūnas.
Pasak jo, tekbole pergalės susideda iš daug dedamųjų.
„Reikia nuolat sekti varžovą, o pats neretai turi per pusę sekundės ar net greičiau priimti tam tikrą sprendimą. Momentas, kuomet pasikeli kamuolį, pranyksta žaibiškai. Kiekvienas žaidėjas stengiasi apgauti priešininką. Yra labai daug smulkių dalykų. Svarbiausia daug treniruotis, neapleisti šio žaidimo ir tobulinti pagrindinius dalykus. Taškus galima susirinkti paduodant. Turint gerą padavimą, panašiai kaip tenise, iškart įgauni pranašumą. Dėl to svarbu gerai atidirbti padavimą. O pačio žaidimo metu jau tiesiog eigoje reikia priimti tinkamus sprendimus. Daug ką lemia nusiteikimas, pasiruošimas. Iš viso to susideda rezultatas“, – aiškino K. Balčiūnas.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: Teqball Lithuania