Dalintis „„EuroBasket 2015“ D grupė: lietuvių varžovai“

„EuroBasket 2015“ D grupė: lietuvių varžovai

Daugelis krepšinio specialistų po burtų traukimo D grupę lietuviams pavadino lengva. Tačiau tai – Europos čempionatas, kurio pagrindinė vertė – ne tik medaliai, bet ir galimybė patekti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes. 

Todėl nuvertinti nė vienų varžovų negalima. Pažvelkime atidžiau į rinktines, su kuriomis teks susikauti Jono Kazlausko vedamiems Lietuvos krepšininkams.

LATVIJA

Pagrindinis šeimininkų pranašumas, aišku, bus namų sienos, tačiau rimtas iššūkis yra ir pavojingai žaidžiantis jaunuolių ir patyrusių krepšininkų mišinys. Latvijoje auga nauja karta, kuri ateinantį rudenį tikrai bus kupina ambicijų.

Jau bus pasveikęs Davis Bertanis, kuris gali rungtyniauti lengvojo ir sunkiojo puolėjo pozicijose. Būdamas 210 cm ūgio ir gebėdamas nepaprastai greitai ir taikliai mėtyti, 22 metų krepšininkas bus vienas iš pagrindinių žaidėjų šioje komandoje. Tai įrodo Davio žaidimas Ispanijos čempionate.

Didelę grėsmę varžovams kelia ir jo brolis Dairis (25m., 193 cm), taip pat puikiai rungtyniaujantis Ispanijos čempionate. Jis labai taikliai meta tritaškius, retai prameta iš vidutinio nuotolio po driblingo.

Pernai vasarą rungtyniavęs NBA vasaros lygoje lengvasis puolėjas Janis Timma (22 m., 201 cm) pastaruoju metu smarkiai patobulėjo. Rungtyniaudamas Rygos VEF ekipoje prieš pajėgiausias VTB lygos komandas šį sezoną jis demonstravo solidžius rezultatus.

Vokietijos čempionate žaidžiantis Janis Strelniekas (25 m., 191 cm) vaidina svarbų vaidmenį Bambergo komandoje. Jis žavi krepšinio specialistus ir aistruolius savo sprendimais aikštėje ir komandos valdymu, tad tikriausiai bus pagrindinis Latvijos rinktinės įžaidėjas, galintis žaisti ir kaip atakuojantis gynėjas.

Nereikia pamiršti veteranų Janio Blūmo (32 m., 191 cm), Kristapo Janičenoko (31 m., 196 cm) ir Kasparo Berzinio (29 m., 213 cm), kurie turi daug patirties ir kelia pavojų savo tritaškiais.

Prie paminėtų žaidėjų turėtų prisijungti dar vienas perspektyvus krepšininkas, kuris šiais metais pretenduoja sulaukti aukšto šaukimo NBA naujokų biržoje. Tai Sevilijos klube Ispanijoje rungtyniaujantis Kristapas Porzingis. Šis sportininkas turi nepaprastai ilgas rankas, atletišką kūną ir gana stabiliai pataiko tritaškius metimus. 216 cm 19-metis rungtyniauja sunkiojo puolėjo pozicijoje, tačiau nederėtų stebėtis, jei Latvijos rinktinėje jis žaistų kaip vidurio puolėjas, nemažai laiko praleidžiantis prie trijų taškų metimo linijos.

Latviams patinka žaisti greitą krepšinį, jie labai dažnai naudoja derinį du prieš du ir beveik visi žaidėjai – nuo 1-os iki 5-os pozicijos – gali pataikyt tritaškį. Tai didelis pranašumas, kuris jiems leidžia „tampyti“ varžovų gynybą. Latvijos rinktinė – labai neparanki lietuviams varžovė.

UKRAINA

Tai gerai žinoma mums komanda, prieš kurią esame rungtyniavę ne tik praėjusiame Europos čempionate, bet ir vasarą, kai rengėmės pasaulio čempionatui. Šios komandos žaidimas labai priklauso nuo natūralizuoto amerikiečio Eugene’o „Pooh“ Jetero (31 m., 180 cm), kuris sezono metu rungtyniauja Kinijoje, o praeityje yra žaidęs „Sacramento Kings“ klube NBA. Tai – svarbiausias šios komandos žaidėjas, padedantis komandai ne tik savo greičiu ir taikliais metimais, bet ir lyderio savybėmis.

Aplink šį įžaidėją sukasi krepšininkai, turintys gana aiškius vaidmenis aikštėje. Sergijus Gladyras (25 m., 196 cm), Oleksandras Lypovyy (23 m., 202 cm) ir Maksymas Pustozvonovas (27 m., 200 cm) – visi jie gali pakeisti žaidimo eigą savo metimais ir prasiveržimais, ypač S. Gladyras.

Kirilas Natiažkas (24 m., 210 cm) Lietuvoje jau gerai žinomas, visi supranta, kad labai daug priklausys nuo jo sportinės formos. Po krepšiu pagrindinis Ukrainos rinktinės žaidėjas yra Viačeslavas Kravcovas (27 m., 213 cm). Po trumpos karjeros NBA jis šį sezoną gana efektyviai rungtyniauja Kinijoje ir naudodamasis savo atletiškumu bei jėga tikrai norės pasigrumti su mūsų centrais.

Ukrainos rinktinėje yra vienas jaunas žaidėjas, kuriam prognozuojama karjera NBA. Tai Kanzaso universiteto komandoje sužibėjęs 203 cm ūgio Sviatoslavas Mykhailiukas. Būdamas vos 17 metų jis jau dalyvavo praėjusiame pasaulio čempionate, nors pasireikšti laiko gavo mažai. Šis atakuojantis gynėjas puikiai pataiko iš toli, yra atletiškas ir labai judrus.

Vis dėlto, Ukrainos komanda, kaip minėjau, labiausiai priklauso nuo E. Jetero žaidimo.

BELGIJA

Pagrindiniai šios rinktinės žaidėjai yra 188 cm ūgio įžaidėjas Samas Van Rossomas (28 m.) ir 205 cm ūgio puolėjas Axelis Hervelle (31 m.), rungtyniaujantys Ispanijos čempionate. Tai daugiausia patirties turintys žaidėjai, kurie, tikėtina, bus lyderiai.

Prie jų turėtų prisijungti Jonathanas Tabu, kuris šio sezono pradžioje patyrė raumens traumą, tačiau dar turi grįžti į Berlyno „Alba“ komandą. 29 metų 190 cm ūgio atakuojantis gynėjas, gimęs Zaire (tikrasis vardas Beye Tabu Eboma), gana gerai žaidžia vienas prieš vieną, gali pats susikurti progą atakuoti ir vesti visą komandą į priekį.

Didžiulis klaustukas, kuris gali gerokai pakelti šios komandos reitingą, yra JAV gimęs Matthew (Matt) Lojeski. 29 metų 198 cm ūgio atakuojantis gynėjas didelę savo karjeros dalį yra praleidęs Belgijos čempionate, o pastaruosius dvejus metus vaidina labai svarbų vaidmenį Graikijos Pirėjo „Olympiacos“ komandoje.

Belgijos komanda žinoma savo kovingumu ir fizine jėga pagrįstu žaidimu, kuriuo kompensuoja centimetrų trūkumą po krepšiu.

ČEKIJA

Dauguma šios šalies rinktinės žaidėjų rungtyniauja Ispanijos ir Čekijos čempionatuose.

Atakuojantys gynėjai Tomašas Satoransky (23 m., 201 cm, „FC Barcelona“) ir Pavelas Pumprla (28 m., 198 cm, „Obradoiro CAB“) ir savo klubuose Ispanijoje, ir rinktinėje yra svarbūs žaidėjai, pasižymintys atletiškumu ir staigiais prasiveržimais.

Janas Vesely (24 m., 213 cm) yra gerai žinomas stiprus puolėjas, po trumpos karjeros NBA rungtyniaujantis „Fenerbahce Ulker“ klube Turkijoje. Šį sezoną jis žaidžia kaip vidurio puolėjas, tačiau yra gana judrus ir gali rungtyniauti sunkiojo puolėjo pozicijoje.

Solidų duetą su J. Vesely gali sudaryti 22 metų vidurio puolėjas Ondrej Balvinas. Šis Sevilijos klube rungtyniaujantis atsarginis centras, kurio ūgis 216 cm, nėra labai judrus ar atletiškas, tačiau jis sugeba neblogai kovoti po krepšiu.

Kitą Čekijos komandos pusę sudaro krepšininkai, rungtyniaujantys tėvynėje, daugiausia Nymburko klube, kurį treniruoja lietuviai Kęstutis Kemzūra ir Robertas Kuncaitis. Svarbiausi tarp jų – veteranai Jiri Welschas (35 m., 201 cm), Lubošas Bartonas (34 m., 202 cm), Pavelas Houška (31 m., 206 cm) ir Petras Benda (33 m., 204 cm).

ESTIJA

Daugumos krepšinio specialistų nuomone, Estijos komanda yra D grupės autsaiderė. Rinktinės nariai žaidžia šalies čempionate, kovoja dėl Baltijos krepšinio lygos (BBL) apdovanojimų ir Europos iššūkio taurės.

Lietuvos krepšinio sirgaliai gerai pažįsta Siim-Sander Vene (24 m., 203 cm), jau įleidusį šaknis Kaune. Dar vienas Europos krepšinio pasaulyje žinomas vardas yra Kristjanas Kanguras (32 m., 203 cm), rungtyniavęs Milano „Armani Jeans“ ir Sienos „Montepaschi“. Tačiau šį rudenį jam buvo atlikta nugaros operacija, tad neaišku, kokios formos jis bus per Europos čempionatą.

Kvalifikacijos turnyre estai savo žaidimą grindė tritaškiais metimais – per rungtynes iš už arkos mesdavo po 26 kartus. Kitas įdomus statistikos rodiklis – mažas klaidų skaičius – vos 11 per rungtynes.

 

 

Tekstas: Benas Matkevičius, Lietuvos vyrų rinktinės ir „Boston Celtics“ skautas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Laisvalaikio avalynė ir drabužiai - Adidas

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį