Dalintis „Euro 2024 intrigos: prancūzų kerštas ir Ronaldo atsisveikinimas“

Euro 2024 intrigos: prancūzų kerštas ir Ronaldo atsisveikinimas

Startuojančiame Europos futbolo čempionate intriguojančių komandų netrūks – Prancūzija sieks nutraukti ketvirtį amžiaus trunkantį trofėjaus laukimą, o Portugalijos rinktinės lyderis Cristiano Ronaldo veikiausiai paskutinį kartą išbėgs didžiausiame žemyno turnyre.

Dvi rinktinės, susitikusios finale 2016-aisiais, šiemet taip pat tikisi nukeliauti toli – kviečiame susipažinti su likusiomis trimis čempionato grupėmis, kur ir pradės kovas šie du Europos gigantai.

D grupė (Prancūzija, Olandija, Lenkija, Austrija)

Pastarąjį kartą Europos čempionų taurę kėlę vos 2000-aisiais, prancūzai šiemet sieks atsigriebti – jie ir vėl atsiveža vieną solidžiausių sudėčių visame čempionate.

Rinktinėje dar sykį pirmuoju smuiku gros Kylianas Mbappe, prieš pirmenybes pagaliau išsprendęs savo ateitį ir persikėlęs į Madrido „Real“.

Kylianas Mbappe

Talentingasis puolėjas smogiamąjį trejetą sudarys su Ousmane Dembele ir Olivier Giroud. Pastarajam tai ko gero bus paskutinis čempionatas su rinktinės marškinėliais – prancūzui jau 37-eri.

Rinktinei Vokietija asocijuojasi su ne pačiais geriausiais prisiminimais. 2006 m. čia jie pralaimėjo pasaulio futbolo čempionato finalą Italijai.

Šiemet prancūzai sieks dvigubo keršto – ir už pralaimėjimą Berlynę, ir už ketvirtį amžiaus nesėkmių Europoje.

Didier Deschampso auklėtiniai rimto pasipriešinimo sulauks jau grupės etape. Gyvenimą jiems apsunkinti sieks Olandijos rinktinė su kapitonu Virgilu van Dijku gynybos širdyje.

Jaunų, ryškių futbolininkų kupina olandų sudėtis praėjusiose pasaulio pirmenybėse tik po baudinių ketvirtfinalyje nusileido čempionei Argentinai.

Šiemet dauguma futbolininkų atsiveš dar didesnį patirties bagažą ir sieks nužengti toliau – pusfinalyje olandai paskutinį kartą buvo vos 2004-aisiais.

Viltis pagaliau sužaisti solidesnį turnyrą puoselėja ir Lenkija, kuri taip pat veikiausiai paskutinį kartą turnyre sulauks savo žvaigždės Roberto Lewandowski pasirodymo.

Galiausiai, austrai į čempionatą atvyks praradę svarbią dalį komandos – ryškiausią futbolininką ir kapitoną Davidą Alaba – bei sieks komandine dvasia ir propaguojamu intensyviu futbolu kompensuoti jo netektį.

E grupė (Belgija, Ukraina, Slovakija, Rumunija)

Pastaraisiais metais šūsnio netekčių sulaukė ir E grupėje startuosianti Belgijos rinktinė. Vis dar senų vilkų Kevino De Bruyne, Romelu Lukaku ir Yannicko Carrasco vedama ekipa šiemet atsiveža jau ne tokią spindinčią sudėtį.

Dėl asmeninių priežasčių Vokietijoje neišvysime vartininko Thibaut Courtois, taip pat nežais raudonuosius batelius ant vinies pakabinę Edenas Hazardas, Driesas Mertensas ir Toby Alderweireldas.

Naujoji belgų karta talentu kiek nusileidžia nuėjusiems futbolininkams, tačiau taip pat jos nurašyti nevalia.

Atakų smaigalyje ekipa tikisi sulaukti Londono „Arsenal“ atstovo Leandro Trossardo indėlio bei pirmą sezoną „Manchester City“ gretose pabaigusio Jeremy Doku aštrumo.

Į ketvirtąsias Europos pirmenybes paeiliui patekusi Ukraina pastaruoju metu atrodo sustiprėjusi ir galinti mesti iššūkį stipriausioms rinktinėms.

Ukrainiečius į priekį šiame čempionate turėtų vesti rezultatyviausias praėjusio sezono Ispanijos čempionato futbolininkas Artemas Dovbykas ir jo komandos draugas klube Viktoras Tsyhankovas.

Slovakų ir rumunų šansai nustebinti – kiek mažesni, tačiau abi komandos pasižymi drausme gynyboje ir neturėtų tapti patrankų mėsomis Vokietijoje.

Slovakų gynybą cementuos Paryžiaus „Saint-Germain“ prieš metus papildęs Milanas Škriniaras, o rumunai atsiveža Londono „Tottenham“ naujoką Radu Dragusiną, taip pat rungtyniaujantį prie savų vartų.

F grupė (Portugalija, Turkija, Čekija, Sakartvelas)

Jau šeštame Europos čempionate rungtyniausiantis Portugalijos rinktinės puolėjas Cristiano Ronaldo veikiausiai pasitinka paskutinį žemyno turnyrą su nacionaline komanda.

Tačiau liūdėti visų laikų rezultatyviausiam portugalui gali ir netekti, mat į Vokietiją rinktinės strategas Roberto Martinezas atsiveža sudėtį, kuri turi visus šansus nueiti iki pat galo.

Cristiano Ronaldo

Diriguojami „Manchester United“ kapitono Bruno Fernandeso, portugalai atrankoje šlavė visus, o palanki F grupė jiems gali tapti puikiu tramplinu į atkrintamąsias.

2016 m. Europos čempione tapusi rinktinė šiemet ant popieriaus atrodo kur kas pajėgesnė ir labiau subalansuota nuveikti didelius darbus.

Nemažą darbą dar sykį nuveikė ir Čekijos komanda, prasibrovusi į jau aštuntą Europos čempionatą paeiliui.

Prieš trejus metus pasiekę ketvirtfinalį, čekai, vedami Londono „West Ham“ atstovaujančio kapitono Tomašo Součeko, šiemet ir vėl sieks pajėgesnius varžovus įklampinti gynybiniame futbole ir prasirausti kelią į kitą etapą.

To paties norėtų ir turkai, kurie po sėkmingo pasirodymo 2008-aisiais, kai užėmė trečią vietą, yra praktiškai nepastebimi nė viename stambiame turnyre.

Į istorijos metraščius dar sykį šiemet sieks įsirašyti ir Sakartvelo futbolininkai, patekę į pirmą Europos futbolo čempionatą šalies istorijoje.

„Napoli“ puolimo talento Khvicha Kvaratskhelia vedama rinktinė palankioje grupėje turi šansą patriukšmauti, o treneris Willy Sagnolas žino, kaip pasiekti stambų finalą būdamas žaidėju – tą jis padarė atstovaudamas Prancūzijai 2006-ųjų pasaulio taurėje.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Monikos Paulikienės kelionė olimpinių žaidynių link – su dideliais išbandymais ir stipriais jausmais

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį