Dalintis „Ekologija sporte – kokius savo įpročius vertėtų persvarstyti?“

Ekologija sporte – kokius savo įpročius vertėtų persvarstyti?

Siekiant kuo mažiau kenkti gamtai, sporte, kaip ir gyvenime, galioja tos pačios tvarumo taisyklės. Todėl šiame straipsnyje tiesiog priminsime, kaip vartoti mažiau, bet pasiekti daugiau – padaryti paslaugą ne tik gamtai, bet ir savo piniginei.

Kelionė iki sporto vietos

Straipsnį apie ekologiją vertėtų pradėti nuo priminimo, kad vieni didžiausių atmosferos teršėjų yra automobiliai. Tad, jei norite tausoti gamtą, reikėtų pasvarstyti apie sportą namuose ar kuo arčiau namų. Jei mėgstate sportuoti lauke, rinkitės netolimą parką ar stadioną, iki kurio nueisite pėsčiomis ar prasibėgsite ristele. Jei vis tik sportuojate treniruočių salėje, argi ne puikus apšilimas būtų iki jos nuvažiuoti dviračiu? Beje, važiavimas dviračiu gali būti ne prastesnė treniruotė nei pratimai su treniruokliais, ypač, jei rinksitės važiavimą kalnuotais keliukais.

Sportinio krepšio turinys

Propaguojant ekologišką gyvenimo būdą, puikiai tinka angliškas posakis „Every little thing matters“, kas byloja, jog čia svarbi kiekviena smulkmena. Todėl, ruošdamiesi į sporto klubą, atsakingai pasirūpinkite savo sportinio krepšio turiniu: įsidėkite gertuvę, kad netektų pirkti vandens iš vienkartinio buteliuko, pasiimkite rankšluostį, kurį tiesite ant sportinio inventoriaus, užuot naudoję dezinfekcinį skystį ir popierinius rankšluosčius, įsimeskite gamtai draugišką užkandį, pavyzdžiui – bananą. Šis vaisius padės puikiai atsigauti po treniruotės, mat bananas turi daug baltymų, kurie padės atstatyti treniruotės metu pažeistus raumenų audinius bei skatins jų augimą, o angliavandeniai suteiks naujų jėgų. Taip pat bananuose yra fosforo, vitamino A, geležies ir kitų vitaminų bei mineralinių medžiagų, o vertingiausias jų elementas, dėl kurio rekomenduojama valgyti šiuos vaisius, yra kalis. Taigi – superužkandis, tik be plastikinio popierėlio!

Higiena – dalis sportinio ritualo

Treniruojantis sporto klube, yra puiki galimybė nusimaudyti po dušu, ko tikrai nerekomenduojame atsisakyti. Tačiau dalis merginų turi blogą įprotį nusimaudyti sporto klube, o grįžusios – dar kartą palįsti po dušu, tam, kad išsitrinktų galvą. Deja – tai jau neekologiškas sprendimas. Suprantama, kad savo namuose džiovinti plaukus yra žymiai mieliau, bet galbūt vardan gamtos galima būtų vienu kartu nusiprausti ir kūną, ir išsitrinkti plaukus?

Na o tikri tvarumo propaguotojai jau turbūt yra girdėję ir apie aplinkai draugiškas kietąsias higienos priemones. Tai paprasčiausias muilas ir kietasis šampūnas, kurie parduodami popieriniuose, o ne plastikiniuose pakuotėse – ar jau bandėte?

Mada – viena iš didžiausių gamtos priešų

Tikriausiai, esate girdėję apie mados industrijos daromą žalą aplinkai. Laimei, sporto aprangoje mados keičiasi rečiau, nei gatvės. Tad paprastas patarimas – negailėkite lėšų sportinei avalynei ir aprangai. Sportiniai bateliai ir drabužiai turėtų būti kokybiški, kad tarnautų ilgai, o taip pat komfortiški bei atitinkantys jūsų skonį, kad netektų prisiminti šios lietuviškos patarlės: „Skūpas moka du kartus“. Įsigykite tai, kas patinka, ir dėvėkite ilgai bei atsakingai – toks būtų tvarios mados patarimas sportuojantiems.

Tekstas: Karinos Vladičkės
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Dziudo treneris M. Paškevičius: „Svarbiausia dažnai būna ne pergalė, o pati kova“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį