Ar kada nors sukote galvą, ką reiktų pasiimti į pasivažinėjimą su dviračiu? Saugiai, komfortiškai ir įsimintinai kelionei kartais reikia labai nedaug! Nuolat pamirštantiems reikalingus daiktus ir svarstantiems, ko gali prireikti išvykoje, „IKI Velomaratonas“ parengė trumpą praktiškų daiktų sąrašą, kurie galėtų jus lydėti tiek laisvalaikio pasivažinėjime, tiek sportuojant.
Šalmas
Turbūt žinote, jog šalmas privalomas nepilnamečiams, važiuojantiems bendrojo naudojimo keliais, o pilnamečiams arba važiuojantiems dviračių taku tai – rekomendacija. Tačiau šalmas, nepaisant amžiaus grupės ir maršruto pasirinkimo, turėtų tapti privalomu atributu. Šalmas ne tik gali apsaugoti jus nuo traumų, bet ir itin skaudžių nelaimių, kurios gali įvykti net ir dviračių take.
Veiksmo kamera
Įamžinkite savo keliones su veiksmo kamera! Pritvirtinti kamerą galite specialiais priedais prie šalmo, krūtinės ar ant dviračio. Svarbiausia, kad kamera netrukdytų jums judėti. Eksperimentuokite – kas kartą išmėginkite vis kitas kameros vietas, naujus kampus ir priedus.
Gertuvė
Vandenį vartokite ne tik kaitriomis dienomis, bet ir saulei pasislėpus – aktyvios veiklos metu skysčių reikia nuolatos. Pasibaigus vandeniui, įsigykite jo artimiausioje parduotuvėje arba pasipildykite nemokamo geriamojo vandens stotelėse. Tokios jau įkurtos Vilniuje (stotelių žemėlapis: bit.ly/2C3fjEE).
Matomumas
Apsirūpinkite šviesą atspindinčia liemene arba diržais, o dviratį – atšvaitais bei tinkamai sureguliuotais žibintais dviračio priekyje ir gale. Užtikrinkite, kad šie elementai lydėtų jus kiekvienoje kelionėje. Jeigu norite papildomo saugumo, užmontuokite galinio vaizdo veidrodėlius bei „Garmin“ „Varia“ serijos išmanųjį galinį žibintą-radarą, informuojantį apie iš galo atvažiuojantį automobilį.
Išmanioji apyrankė / laikrodis
Išmanioji apyrankė ar laikrodis ne tik mada, bet ypač naudingas, duomenis renkantis įrenginys aktyviam žmogui. Net pati paprasčiausia išmanioji apyrankė parodys jūsų širdies rimtą, pagal kurį galite suprasti, ar nepersitempėte. Tam reiktų apsiskaičiuoti maksimalų savo pulsą, kuris gaunamas iš 220 atėmus jūsų amžių. Šios ribos nereiktų peržengti. Žinant maksimalų pulsą, galima apskaičiuoti širdies ritmo zonas: apšilimo zona (50–60 % maksimalaus širdies dažnio); riebalų deginimo – atsigavimo zona (60–70 %); ištvermės-aerobinė zona (70–80 %); anaerobinė zona (80–90 %); raudonoji zona (90–100 %).
Dviratininko pasas
Nuo šiol kiekvienas dviratininkas gali turėti pasą! Įsigijus dviračio mylėtojo pasą, galėsite duoti dviratininko priesaiką, važinėti atrinktais vaizdingais maršrutais, daugiau sužinoti apie Lietuvą ir pasinaudoti specialiais pasiūlymais. Ne gana to, už numintus kilometrus surinkti antspaudai konvertuojasi į prizus. Daugiau informacijos (bit.ly/MInKIperLietuvą).
Tekstas: IKI Velomaratonas
Nuotraukos: Edgaras Buiko, Garmin, IKI Velomaratonas, StockSnap