Dalintis „Dramatiškame olimpinių žaidynių finale – bronzinis Lietuvos irkluotojos Viktorijos Senkutės finišas!“

Pirmąjį medalį Lietuvai Paryžiaus olimpinėse žaidynėse iškovojo lietuvė irkluotoja Viktorija Senkutė. Ji finišavo trečia olimpiniame Vero prie Marnos kanale vykusiame moterų vienviečių valčių finale.

V. Senkutė yra pirmoji vienvietę valtį irkluojanti lietuvė, tapusia olimpine prizininke.

Finale ji 2000 m distanciją įveikė per 7 min. 20,85 sek.

Olimpine čempione tapo dviejų pastarųjų pasaulio čempionatų nugalėtoja vienviečių varžybose olandė Karolien Florijn (7.17,28), o sidabro apdovanojimas atiteko Tokijo olimpinei čempionei Emmai Twigg iš Naujosios Zelandijos (7.19,14).

V. Senkutė paskutiniuose metruose dramatiškai aplenkė dviejų pasaulio čempionatų bronzos laimėtoją australę Tarą Rigney (7.21,38).

Už lyderių finišavo amerikietė Kara Kohler (7.25,07) ir bulgarė Desislava Angelova (7.33,19).

Viktorija Senkutė. Kipro Štreimikio (LTOK) nuotr.

Finale Lietuvos sportininkė startavo stipriai, bet vėliau favoričių trejetas ją aplenkė. Trasos viduryje V. Senkutė jau buvo beveik atsidūrusi penktoje pozicijoje, bet ji puikiai pasirodė lemiamoje atkarpoje. T. Rigney ji pasivijo likus dar porai šimtų metrų ir iki pat finišo vyko labai įtempta kova dėl bronzos, kurią laimėjo V. Senkutė.

V. Senkutė Paryžiaus olimpinėse žaidynėse laimėjo tiek atrankinį, tiek ketvirtfinalio plaukimus, o pusfinalyje finišavo antra.

V. Senkutė pasiekė išties įspūdingą rezultatą, nors prieš olimpines žaidynes jai nebuvo prognozuojama aukšta vieta. 2020 metais, per koronaviruso pandemiją, ji išbandė jėgas ir dviračių sporte. Po metų ji startavo tiek irklavimo, tiek dviračių sporto varžybose ir net spėjo sudalyvauti Europos dviračių plento čempionate. Visgi galiausiai jis nusprendė, kad olimpinė svajonė yra realesnė irklavime ir visą savo dėmesį nukreipė ten. Paryžiaus olimpinės žaidynės parodė, kad šis sprendimas buvo teisingas.

Sportininkę tribūnose palaikė jos mylimasis baidarininkas Simonas Maldonis, kuris vakar su visa Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo rinktine taip pat atvyko į Paryžių ir ruošiasi savo startams.

Prieš tai vyksiančiame vyrų B finale startavo kitas olimpinių žaidynių debiutantas Giedrius Bieliauskas.

Jis finišavo per 6 min. 56,39 sek. ir užėmė ketvirtą vietą. Galutinėje įskaitoje jam atiteko dešimta pozicija.

B finale greičiausias buvo rumunas Mihai Chiruta, tik po fotofinišo aplenkęs daną Sverri Nielseną (6.44,83).

Tekstas: Sportas24.lt