Dalintis „Craft: funkcionalūs ir laiko tėkmei atsparūs drabužiai“

Craft: funkcionalūs ir laiko tėkmei atsparūs drabužiai

Viskas prasidėjo nuo vieno švedų tyrėjo entuziasto išradimo – kaip sportuojant apsaugoti kūną nuo drėgmės ir prakaito, o drabužius išlaikyti sausus. Šiandien kompanijos „Craft“ gaminamą sportinę aprangą renkasi, mėgsta ir ja pasitiki aukščiausio lygio sportininkai profesionalai.

Sportininkų kūnai greitai vėsta, o kai drabužiai, kuriais vilkima sportuojant, sudrėgsta nuo prakaito, kenčia ir rezultatai. Tai daro tiesioginę įtaką sportininkų pasiekimams.

Ši problema Andresą Bengtssoną, gyvenantį Braoso mieste Švedijoje, 1973 metų pavasarį paskatino imtis naujų bandymų.

Nubėgus tam tikrą atstumą, kaip ir buvo galima tikėtis, kūnas imdavo reaguoti į krūvį ir prakaituoti. Tyrėjas po sportiniais drabužiais vilkėdavo apatinius, pasiūtus iš naujai atrastos medžiagos. Įprastai po treniruočių Bengtssonas tyrinėdavo savo apatinius – drėgmės matuokliu nustatydavo jų drėgmės lygį ir gautus atsakymus lygindavo su ankstesniais. Neabejotinai jis išrado kūnui itin „draugišką“ medžiagą. Ši medžiaga nukreipdavo drėgmę į tolesnius rūbų sluoksnius ir jos beveik nesugerdavo. Sportinių drabužių kūrimo istorijoje tai buvo rimtas žingsnis į priekį!

Paslaptis

Anderso Bengtssono išradimo paslaptis – sukurta medžiaga. Poliesterio išorė nesušlampa ir jis sugeria minimalų kiekį drėgmės. Medžiagos savybes pagerina ir audimo technologija, dėl to paspartėja drėgmės perdavimas, palaikomas odos gaivumas. Paaiškėjo, kad pats efektyviausias audimo santykis yra trys dygsniai į išorę ir du – į vidų.

Patobulinti buvo ne tik apatiniai, bet ir antrasis drabužių sluoksnis (vadinamieji drėgmę sugeriantys rūbai). Pagrindinė jų funkcija – kūno drėgmę perduoti tolyn. Trečias, išorinis, sluoksnis pagamintas iš izoliacinės medžiagos, kuri apsaugo kūną nuo nepalankių aplinkos sąlygų, bet kartu nesulaiko drėgmės viduje. Trijų drabužių sluoksnių derinimas buvo pamatinė idėja, ir dabar kompanija „Craft“ gamina madingą ir funkcionalią sportinę aprangą.

Eiga

Nuo 1974 iki 1976 metų naujus drabužius kūrė ir jais prekiavo „Eiser group“ koncernas. 1976-aisiais prie jo darbuotojų komandos prisijungė naujasis prekės ženklo vadovas Stenas-Sture Johanssonas. Viena pirmųjų jo užduočių buvo bendradarbiaujant su rinkodaros skyriumi išvystyti naują prekės ženklą ir sugalvoti tinkamiausią pavadinimą. Po rinkodaros grupės svarstymų ir diskusijų atsirado naujasis pavadinimas – „Craft of Sweden“. Pradžioje jis patiko visiems. „Eiser group“ koncernas įsigijo visas šio pavadinimo vartojimo teises. Taip atsirado naujasis prekės ženklas!

Kaip sporto šaka, reprezentuojanti funkcionalius sportinius drabužius, buvo pasirinktas slidinėjimas (kalnų ir lygumų). Tuo pat metu kompanija „Craft“ išplėtė produkcijos asortimentą. Be fiziologinių apatinių, ėmė gaminti ir parduoti kojines veltinio padu, kurios neleido kojoms drėgti batuose. Tačiau produktas pasirodė „per geras“. Šios kojinės buvo ilgaamžės, jų savybės neišnyko dėvint metų metus, vadinasi, klientui nebereikėjo įsigyti naujų. 1980 metų pradžioje „Craft“ ėmėsi viršutinių drabužių (striukių ir kt.) gamybos. 1984-ųjų Sarajevo žiemos olimpinėse žaidynėse turinčiai dalyvauti Švedijos nacionalinei rinktinei aprangą (išskyrus varžybų) sukūrė būtent kompanija „Craft“.

Pasiektos aukštumos

Kai visas suprakaitavęs Gunde Svanas čiuožė 50 kilometrų distancijos finišo link, visa Švedija sėdėjo prie televizorių ekranų ir žiūrėjo į laikrodžio rodykles, kad galėtų fiksuoti tarp medžių laviruojančio savo šalies slidininko laiką. Paskutinėje atkarpoje slidininkai, sukaupę paskutines jėgas, kilo į kalną ir pirmasis finišo liniją pasiekė Gunde Svanas. Švedų atmintyje jis visiems laikams liko tiesiog Gunde. Faktas, kad šis sportininkas dėvėjo „Craft“ sukurtus drabužius, kompanijos pardavimams lėmė didelę sėmę. „Craft“ apatinius vilkinčio Gunde Svano nuotrauka su prierašu „Tai patinka ir mano tėvui“ publikuota didžiausiose reklamose. Per 1989-ųjų pasaulio čempionatą, kuris vyko Lahčio mieste, Suomijoje, lygumų slidinėjimo rungtyje Gunde Svanas, apsirengęs „Craft“ drabužius, laimėjo net tris aukso medalius. Dešimtojo dešimtmečio pradžia šiai kompanijai buvo neįtikėtinai sėkminga. 1993 metais įmonės pardavimų apyvarta siekė 240 milijonų Švedijos kronų ir atrodė, kad taip bus visada.
Tuo metu „Craft“ buvo itin sėkmingas ir perspektyvus prekės ženklas. Toliau buvo sparčiai tobulinama gamyba, bet netrūko ir konkurentų, mąstančių apie tai, kaip perimti „Craft“ prekės ženklą ir visą kompaniją. Kai Stensd-Sture Johanssonas suprato, kad nebepajėgia vienas valdyti įmonės, į areną iškilo kitas asmuo, jis atliko ypatingą vaidmenį kompanijos istorijoje.

Nauja pradžia

Torstenas Janssonas gimė Švedijos vakaruose. Mados pasaulyje jis sėkmingai kilo karjeros laiptais, jo pastangomis rinkoje atsirado naujas garsus prekės ženklas „New Wave“. 1996 metais Torstenas perėmė „Craft“ valdymą ir suteikė kompanijai naują pavadinimą – „Craft of Scandinavia“. Po trejų metų į vykdomojo direktoriaus pareigas jis paskyrė naują žmogų, ir šis su kitais dizaineriais, rinkodaros bei pardavimų skyriais iš pagrindų ėmėsi rekonstruoti įmonę. Buvo atrinkta daug sportininkų, kurie galėtų prisidėti prie šio prekės ženklo garsinimo ir plėtros. Pagrindinis dėmesys ir toliau buvo skiriamas sporto prekėms, pasirinktos trys sporto šakos: lygumų slidinėjimas, bėgimas ir dviračių sportas, nes jos simbolizuoja ištvermę ir gerą formą, o tam reikalinga itin funkcionali apranga. Naujoji įmonės vizija buvo sukurti tokius pat funkcionalius viršutinius sportinius drabužius, kokie yra apatiniai.

Grįžimas ant podiumo

2000-ųjų pasaulio čempionate Švedijos lygumų slidininkų nacionalinė rinktinė vilkėjo kompanijos „Craft“ sukurtą aprangą. Vienas iš jos narių buvo kylanti žvaigždė Peras Elofssonas. Kai 2001 metais Lahčio mieste, Suomijoje, vykusiame pasaulio čempionate iškovojo du aukso medalius, jis tapo rimtu daugelio slidinėjimo pasaulio atstovų konkurentu. Peras Elofssonas pergalingai užbaigė legendinę Holmenkollen 50 kilometrų distanciją, laimėjo pasaulio čempionatą.

Tuo pat metu, kai elitiniai slidininkai visam pasauliui pristatė „Craft“ gaminius, ne mažiau šios kompanijos produkcija ėmė patikti ir šio sporto mėgėjams. „Craft“ tapo pagrindiniu didžiausių pasaulyje slidinėjimo varžybų – Vasaloppet rėmėju. Dėl dviejų veiksnių – kad buvo remiamos Vasaloppet varžybos ir kad aukščiausio lygio sportininkai vilkėjo „Craft“ aprangą – kompanija pasidarė dar žinomesnė, pabrėžta aiški jos koncepcija. „Craft“ propagavo dideles vertybes, koncentravosi į funkcionalumą, todėl jos produkciją pamėgo net išrankiausi vartotojai.

Dabartis

Toliau tęsiamas bendradarbiavimas su aukščiausio lygio sportininkais, atstovaujančiais kompanijos pasirinktoms sporto šakoms. Tai padeda išlaikyti produkcijos inovatyvumą, kurti naujus modelius ir stiprinti į funkcionalumą orientuotą prekės ženklą.

Nuo tada, kai 1970 metais buvo įkurtas „Craft“, pasaulis keitėsi iš esmės. Šis prekės ženklas per visą gyvavimo istoriją perėjo skirtingus raidos etapus. Tačiau koncepcija niekada nekito: kurti tik funkcionalius sportinius drabužius, kurie padėtų siekti optimaliausių rezultatų. Gera idėja, atspari laiko tėkmei.

[alert color=”violet”]
Bendradarbiavimas su profesionalais

Marit Bjørgen pasaulio čempionato areną užkariauja su naujosiomis super pirštinėmis

Marit_Bjorgen_hanske
Legenda tapusi lygumų slidinėjimo karalienė Marit Bjørgen šiemet Faliuno mieste, Švedijoje, vykstančiame pasaulio čempionate pasirodo stilingai – mūvėdama „Podium Leather Glove“ pirštines, kurios yra itin tvirtos ir ypatingai pasiūtos. Dėl to sportininkė visas jėgas gali atiduoti varžyboms ir palikti konkurentes toli už nugaros.
„Podium Leather Glove“ pirštinės – tai funkcionalių sportinių drabužių gamintojo „Craft“ naujausias produktas. Šios pirštinės pagamintos glaudžiai bendradarbiaujant su Marit Bjørgen. „Clarino“ odos pirštinių delnai pagaminti iš silikono, dėl to garantuojamas laikymo tvirtumas ir puikus jėgos paskirstymas.
Bjørgen viso sezono metu treniravosi ir bandė šių pirštinių kokybę, išsakė daug naudingų patarimų, kurias detales reikėtų koreguoti ir tobulinti, kad išliktų geras pojūtis. Norvegijos superžvaigždė mūvėjo „Craft“ pirštines per šiemet vykusius du paskutinius „Tour de Ski“ etapus ir tradiciškai dėl išskirtinės savo technikos juos laimėjo. 2015 metais Faliune vykstančiame pasaulio čempionate Bjørgen oficialiai pristato „Podium Leather Glove“ pirštines. Konkurentai, būkite budrūs: geriausios pasaulio slidininkės arsenale atsirado naujas ginklas!
„Podium Leather Glove“ pirštinės prekyboje – jau nuo 2015 metų rudens–žiemos sezono.

Bendradarbiavimas tarptautiniu lygmeniu.
„Craft“ daug metų yra žinomų komandų ir profesionalių sportininkų rėmėja bei oficialios aprangos partnerė. Kompanija remia Švedijos lygumų slidininkų nacionalinę rinktinę, JAV lygumų slidininkų nacionalinę rinktinę, kurį laiką rėmė Suomijos lygumų slidininkų nacionalinę rinktinę. „Craft“ remia ir daugelį pavienių sportininkų: Marit Björgen, Aino-Kaisą Saarinen, Antoną Šipuliną, Estijos slidinėjimo didvyrius Kristiną Šmigun ir Jaaką Mae.
Kompanija „Craft“ remia tokius aukščiausio lygio sporto renginius kaip „Tour de Ski“, Tarptautinės slidinėjimo asociacijos organizuojami pasaulio slidinėjimo čempionatai, kai kuriuos didelius slidinėjimo maratonus, pavyzdžiui, vykstantį Engadine, Šveicarijoje. [/alert]

Tekstas: Helena Saar
Nuotraukos: gamintojų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Žieminiai laisvalaikio drabužiai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį