Dalintis „Čempionę sužavėjo kilnūs tikslai“

Čempionę sužavėjo kilnūs tikslai

Birželio 23 d. pagrindinėje Pistojos miesto aikštėje (Italija, Toskanos regionas) bus duotas jubiliejinių dešimtųjų masinių dviratininkų varžybų „Gran Fondo Edita Pučinskaitė-Rosti“ startas. Šio renginio pavadinime vienos geriausių visų laikų Lietuvos dviratininkių pavardė figūruoja nuo 2013-ųjų. 1999 m. pasaulio čempionė, 1998 m. „Tour de France“, 2006 ir 2007 m. „Giro d’Italia“ lenktynių nugalėtoja bei Sidnėjaus, Atėnų ir Pekino olimpinių žaidynių dalyvė – viena pagrindinių šių varžybų organizatorių.

E. Pučinskaitė 2009 m. buvo pakviesta į steigiamąjį dviračių mėgėjų klubo „Avis Bike Pistoia“ susirinkimą, o po metų baigė profesionalios dviratininkės karjerą ir įsitraukė į kraujo donorystę populiarinančio klubo veiklą. Pirmą kartą šio klubo surengtose masinėse varžybose 2010-aisiais dalyvavo apie šimtą dviratininkų, o pernai prie starto linijos stojo jau apie 900 dviračių sporto entuziastų. 2018 m. renginyje dalyvavo 60 komandų, turėjusių bent po keturis narius. Kadangi varžybų dalyvių kasmet daugėja, didėja ir labdarai surenkamų lėšų kiekis.

Pernai prie starto linijos stojo 900 dviračių sporto entuziastų. Viduryje – E. Pučinskaitė

„Palaikau donorystės idėją – malonu padėti žmonėms. O svarbiausias klubo renginys tradicinės varžybos – vienas iš būdų populiarinti kraujo donorystę bei surinkti lėšų labdarai. Mūsų rengiamose varžybose visi dalyviai startuoja kartu septintą ryto pagrindinėje Pistojos aikštėje, o vėliau jų keliai išsiskiria. Šiemet plento dviratininkams bus skirtos 59, 90, 125 ir 150 km trasos, o minantiems kalnų ir elektrinius dviračius – 46 km ilgio trasa. Kasmet keičiame trasas, kad dviratininkams nebūtų nuobodu. Varžybų dalyviai nelenktyniauja, o savo maršrutuose už įveiktas atkarpas renka taškus. Sustojimo punktuose dviratininkai gali atsigaivinti, užkąsti. Finišas trečią valandą dienos Santomato miestelyje. Apdovanojame 30 daugiausiai taškų surinkusių komandų. Dviratininkų laukia ir daug specialių prizų. Po finišo tvyro puiki atmosfera – visi draugiškai bendrauja, vaišinasi, linksminasi“, – pasakojo iš Naujosios Akmenės kilusi E. Pučinskaitė.

Kadangi į renginį atvyksta nemažai gerai pasirengusių dviratininkų, šiemet nuspręsta jiems suteikti galimybę pakovoti – į programą įtraukta 4 km važiavimo į kalną varžybų atkarpa.

„Maršrutai nėra lengvi. Pavyzdžiui, bendras ilgiausios trasos pakilimas – per 3700 metrų. Kai kurios moterys po finišo net apsiverkia, nes prieš startą dažnai netiki, kad galima įveikti tokias nelengvas trasas. Tie, kuriems labai sunku, renkasi elektrinius dviračius ir negali atsidžiaugti galimybe dalyvauti mūsų renginyje“, – sakė E. Pučinskaitė.

Lietuvė su varžybų dalyviais

Varžybų starto mokestis – 12 eurų, o kartu su specialiais dviratininko marškinėliais – 40 eurų. Dalis surinktų lėšų skiriama labdarai – sergantiems ar beglobiams vaikams.

„Labai džiaugiuosi, kad galiu prisidėti prie renginio organizavimo ir kartu kažkam pagelbėti. Palikusi didįjį sportą visada norėjau kažkam padėti, nes ir man daug kas padėjo: komandų draugės, treneriai, sporto organizatoriai. Gera dirbti, kai žinai, kad kažkam esi labai reikalingas, ir kai matai žmones laimingus“, – pabrėžė per trylika dviračių sporte praleistų karjeros metų apie šimtą pergalių iškovojusi dviratininkė.

Šiemet „Gran Fondo Edita Pučinskaitė-Rosti“ varžybose pirmą kartą ketina dalyvauti ir grupė dviračių sporto entuziastų iš Lietuvos. „Labai smagu sulaukti svečių iš užsienio. Pernai varžybose dalyvavo Vokietijos, Pietų Korėjos dviratininkai. Ypač džiugu, kad pagaliau turėsime dalyvių ir iš Lietuvos. Tai buvo viena mano svajonių. Apie galimybes į varžybas pritraukti Lietuvos dviratininkų kalbėjome ir su Toskanos lietuvių bendruomene. Galbūt ateityje sulauksime dar daugiau tautiečių“, – sakė Monsumano Termės kurorte Toskanoje su šeima gyvenanti E. Pučinskaitė.

Apie dar didesnį renginį Edita svajoti nedrįsta: „Pernai sulaukėme labai daug gerų atsiliepimų. Mums labai malonu. Tik dar negalime per daug išsiplėsti. Dėl gerokai didesnio dalyvių skaičiaus atsirastų naujų problemų: varžybų organizavimui reikėtų skirti dar daugiau laiko ir jėgų, rasti dar daugiau savanorių bei rėmėjų. Žinoma, jei dalyvių vėl padaugės, tikrai nenusiminsime. Po renginio būname labai pavargę, bet viską atperka neišdildomi įspūdžiai, puikios emocijos, švytintys žmonių veidai.“

Renginio išvakarėse vyksta vaikų kliūtinio važiavimo dviračiu varžybos, kuriose pralaimėjusių nebūna – medaliai įteikiami visiems dalyviams. Šiose varžybose mielai dalyvauja ir Editos sūnūs Tomas bei Lukas.

Pergalių kelias

Aukščiausi Editos Pučinskaitės pasiekimai:

1 vieta – pasaulio čempionatas, grupinės lenktynės (1999 m.)

1 vieta – „Tour de France“ (1998 m.)

1 vieta – „Giro d’Italia“ (2006, 2007 m.)

2 vieta – pasaulio čempionatas, grupinės lenktynės (2001 m.)

2 vieta – „Giro d’Italia“ (2003 m.)

2 vieta – „Tour de France“ (2000 m.)

3 vieta – pasaulio čempionatas, grupinės lenktynės (1995 m.)

3 vieta – pasaulio čempionatas, asmeninės lenktynės (1999 m.)

3 vieta – „Tour de France“ (1999 m.)

3 vieta – „Giro d’Italia“ (1997, 2001, 2005 m.)

9 vieta – olimpinės žaidynės, grupinės lenktynės (2004, 2008 m.)

10 vieta – olimpinės žaidynės, asmeninės lenktynės (2000, 2004 m.)

Tekstas: Tomas Gaubys
Nuotraukos: Roberto Rossi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Sporto treneris L. Kasparavičius: „Viena už kitą geresnės vasaros“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį