Dalintis „Braškančios trenerių kėdės: išspirtas Mourinho ir nusivylimai Anglijoje“

Braškančios trenerių kėdės: išspirtas Mourinho ir nusivylimai Anglijoje

Antradienį internete nuvilnijo vaizdai, kaip susigraudinęs Romos fanų numylėtinis Jose Mourinho paliko komandos bazę išgirdęs griežtą vadovų sprendimą. Vienas tituluočiausių Europos strategų dar sykį liko be darbo. Šeštą kartą karjeroje atleistas portugalas vėl susidūrė su futbolo realybe – nepaisant visų supančių problemų, už komandos rezultatą galiausiai atsako treneris.

Tokį sprendimą suprasti ir sunku, ir ne. Jei kreiptume dėmesį tik į tai, kad „Roma“ yra garsus, istorinis Italijos futbolo klubas, tuomet devintoji vieta „Serie A“ lentelėje ir jau penktas sezonas be Čempionų lygos atrodo išties slogiai.

Tačiau už šį rezultatą atsakingas ne tik Mourinho. Iki jo atvykimo, „Roma“ 13 metų nebuvo iškovojusi jokio trofėjaus, o politika žaidėjų rinkoje priminė bet kurį turtingesnį Turkijos klubą – perkame viską, kas lieka po apsivalymų Anglijoje.

Mourinho su „Roma“ iškovojo tik Konferencijų lygos trofėjų ir bilieto į Čempionų lygą taip ir nepelnė, tačiau tam ir neturėjo įrankių.

Jose Mourinho

Klubo veiksmus perėjimų rinkoje jau kurį laiką yra supančiojusios UEFA Finansinės Sąžiningo Žaidimo taisyklės, tad per du su puse sezono Mourinho laisvės renkantis žaidėjus neturėjo.

Praėjusią vasarą klubas naujiems pirkiniams išleido vos 9 mln. eurų – tai ketvirta mažiausia suma lygoje šį sezoną.

Nenuostabu, kad su tokiais resursais portugalas kalnų nenuvertė, tačiau bent jau gali palikti Italiją aukštai iškelta galva.

Tokio fanus suvienijusio stratego nebuvo jau ilgai, o tai atsispindi ir skaičiuose – „Roma“, vadovaujant Mourinho, išpardavė net 40 namų rungtynių iš eilės.

Dabar belieka tik spėlioti, kur tituluoto trenerio karjera pakryps. Negalima atmesti ir ketvirto sugrįžimo į Angliją, kadangi ten vietų gali atsilaisvinti.

Turtuolių istorija kartosis?

Jau kurį laiką sirgaliai spėlioja, kas galiausiai prie „Newcastle United“ vairo pakeis stringantį trenerį Eddie Howe, o tarp vardų minimas ir tas pats Jose Mourinho.

Į Čempionų lygą klubą išvedęs anglas šį sezoną neturi kada atsikvėpti – Europoje pasirodymas baigtas jau po grupių etapo, o „Premier“ lygoje klubas žengia vos 10-oje vietoje.

Maža to, ryškiausia „Newcastle“ žvaigždė Sandro Tonali įklimpo lažybų skandale, o sezonui įsibėgėjus vienas po kito dėl traumos iš rikiuotės iškrito pagrindiniai žaidėjai.

Prastus rezultatus galima vadinti traumų ir netekčių pasekme, tačiau tai nė motais klubo valdymą prieš trejus metus perėmusiems Saudo Arabijos turtuoliams.

Galima neabejoti – ambicijų nestokojantys savininkai suvokia, kad iki šiol Anglijos vidutiniokus treniravęs Howe bus tik pakeleivis klubo kelionėje į elitą. Panašumų galima rasti su praeities situacija „Manchester City“ klube.

2008-aisiais klubą perėmę šeichai iš Jungtinių Arabų Emyratų taip pat samdė žemesnės lentynos trenerius kaip Markas Hughesas, Roberto Mancini ir Manuelis Pellegrini, kol atsirado proga pasikviesti Pepą Guardiolą.

Pergalių kalvį atradęs Mančesterio klubas netruko sugrįžti į viršūnę Anglijoje, tad tik laiko klausimas, kada panašiais turtais disponuojanti „Newcastle“ pasuks tuo pat keliu.

 Laukimas Mančesteryje

Prognozuoti permainų supurtytos „Manchester United“ ateitį – kur kas sudėtingiau. Futbolo operacijų dalį neseniai perėmęs vienas turtingiausių Anglijos verslininkų Seras Jimas Ratcliffe’as turės pasukti galvą sprendžiant trenerio ir futbolininkų likimus.

Antrą pilną sezoną klubui vadovaujantis treneris Erikas ten Hagas, kaip ir Eddie Howe, iškrito iš Čempionų lygos jau pirmame etape, o Anglijoje žengia vos septintas.

Prieš sezoną atsisveikinęs su ilgamečiu vartininku Davidu De Gea ir jį pakeitęs kamerūniečiu Andre Onana, ten Hagas netrukus nudegė nuo naujoko klaidų gausos, kuri kainavo klubui begalę taškų Europoje.

Erikas ten Hagas

Tačiau vien tik vartininko kaltinti negalima. Vasarą pinigų pašykštėję ir klubą parduoti siekę savininkai sustabdė komandos progresą.

Mat pradėjo ten Hagas puikiai – pirmame pilname sezone prie „Manchester United“ vairo finišavo trečias lygoje ir pateko į du taurės finalus.

Deja, šis sezonas skiriasi lyg diena ir naktis. Traumų kamuojamas klubas vargiai laimi du mačus iš eilės, o sudėtis neįkvepia.

Tą puikiai iliustruoja vasarą vykusios gynėjo paieškos. Į talentingą Miuncheno „Bayern“ naujoką Kim Min-Jae besitaikęs klubas galiausiai pasikvietė iš lygos prieš metus su „Leicester City“ iškritusį 36-erių veteraną Jonny Evansą. Atrodo, kad apsivalyti artėjančią vasarą reikės.

„Chelsea“ kantrybė

Tą suprato ir prieš dvejus metus Londono „Chelsea“ perėmęs Jungtinių Amerikos Valstijų verslininkas Toddas Boehly, kaip mat atsiraitojęs rankoves Anglijoje.

Nuo klubo įsigijimo 2022-aisiais, amerikietis naujiems futbolininkams išleido įspūdingą sumą – daugiau nei milijardą eurų.

Nenuostabu, kad atlikus tokią investiciją, Boehly norėjo ir greitų rezultatų, todėl per pirmus pusantrų metų pakeitė net tris vilčių nepateisinusius trenerius.

Klubą amerikiečio valdymo metu jau spėjo patreniruoti Thomas Tuchelis, Grahamas Potteris, Frankas Lampardas ir Mauricio Pochettino, „Chelsea“ vairą laikantis iki šiol.

Tiesa, argentinietis, kaip ir jo pirmtakai, kol kas rezultatais su jauna sudėtimi nedžiugina. Londono ekipa Anglijoje fiksuoja vos geresnį rezultatą negu pernai ir žengia devinta.

Net ir išleidus milijardą, sudėtyje vis tiek pilna klaustukų. Vienas jų – puolėjų grandyje.

Kad ir kaip sezono pradžioje naujoką Nicolą Jacksoną gyrė treneris, pusė metų Anglijoje atskleidė, kad su senegaliečiu atakos smaigalyje „Chelsea“ progreso kol kas tikėtis negali.

Ne sykį šį sezoną atrodė, jog kupinam talento klubui iki tobulumo trūksta tik aukšto lygio puolėjo. Progas švaistantis Jacksonas yra viena iš silpniausių komandos grandžių.

Realu, kad naujoko puolime klubas sulauks dar šį sausį. Kitaip išsikovoti vietą viename iš Europos turnyrų bus ypač sunku, o tai gali kainuoti kėdę jau ketvirtam „Chelsea“ treneriui per itin trumpą laiką.

Tekstas: Lauryno Puikio
Nuotraukos: Scanpix

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Kaip laikytis pažado sportuoti? Ekspertės patarimai

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį