Dalintis „Biologinis kūno amžius – ar lengva jį nustatyti?“

Biologinis kūno amžius – ar lengva jį nustatyti?

Ar galima nustatyti savo biologinį amžių, atlikus vos kelis pratimus? Būtent tokį testą „Instagram“ paskyroje savo sekėjams pasiūlė atlikti chiropraktike prisistatanti daktarė Suzi Schulman iš Kliftono, Naujojo Džersio valstijos. Tačiau ar jos metodas turi mokslinį pagrįstumą?

Testas

Socialiniame tinkle paskelbtas kūno amžiaus nustatymo testas sulaukė didžiulio susidomėjimo. Šio pratimo metu reikia atsistojus sukryžiuoti rankas ant krūtinės, užsimerkti ir tokioje padėtyje kuo ilgiau išstovėti ant vienos kojos. Anot šio vaizdo įrašo kūrėjos, kuo mažiau sekundžių galite išstovėti šioje padėtyje, tuo „vyresnis“ yra jūsų kūnas. Minėtą vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

Prireiks išsamesnių tyrimų

„The Indian Express“ šiuo klausimu pakalbino fizioterapeutę Dr. Manjiri Thakur. Anot jos, šis amžiaus testas gali būti linksma pramoga, tačiau tikrai nėra moksliškai patvirtintas būdas biologiniam kūno amžiui nustatyti.

Daktarės M. Thakur teigimu, šį testą galima vertinti kaip pusiausvyros testą. Jame vertinama:

– raumenų jėga ir koordinacija: stipresni raumenys ir geresnė koordinacija pagerina žmogaus pusiausvyrą, kas aktualu vyresniame amžiuje.

– vestibuliarinė funkcija: pastebima, kad su amžiumi gali mažėti vidinės ausies aparato įtaka pusiausvyrai.

– propriocepcija: kūno padėties erdvėje pojūtis, kuris taip pat mažėja senstant.

„Nors šis testas gali įvertinti pusiausvyrą ir koordinaciją, kurios linkusios mažėti su amžiumi, jis nepateikia išsamaus biologinio amžiaus įvertinimo. Siekdami nustatyti fizinę sveikatą, fizioterapeutai naudoja išsamesnius vertinimus, įskaitant jėgą, lankstumą ir bendrą fizinį pajėgumą“, – sako pašnekovė.

Kaip nustatyti savo biologinį amžių?

Dr. M. Thakur teigimu, jei iš tiesų norite sužinoti savo biologinį amžių, teks pasitelkti kineziterapeutų naudojamus patikimesnius amžiaus ir sveikatos įvertinimo metodus, tokius kaip:

– funkcinio pasirengimo testai: jie apima širdies ir kraujagyslių sistemos ištvermės, raumenų jėgos, lankstumo ir pusiausvyros testus.

– biologinių žymenų analizė: biologinių žymenų, pvz. hormonų lygio ir uždegiminių žymenų, nustatymo tekstai.

Medikė šiuo klausimu rekomenduoja konsultuotis su specialistais, tokiais kaip kineziterapeutai, kurie daugiausia dėmesio skiria judėjimo ir funkcijų gerinimui per mankštą, manualinę terapiją ir švietimą.

„Jie atlieka išsamius vertinimus, o vėliau gali sukurti individualizuotus gydymo planus. Pusiausvyros ar amžiaus testai, nors ir naudingi, yra tik viena platesnės vertinimo strategijos dalis“, – pokalbį užbaigia pašnekovė.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: indianexpress.com 
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Irkluotoja Kamilė Kralikaitė prieš olimpines žaidynes: „Baterijos įkrautos pilnai“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį