Apdulkėjusį miesto betoną iškeiskime į gražius miško takus. Tai padaryti kviečia Lietuvos Trail bėgimo entuziastai. Šią vasarą jie siūlo gražiausias Lietuvos vietas pažinti bėgimo trasoje.
Trail bėgimas profesionaliu sportu pripažintas 1990-aisiais. Lietuvoje šis stilius populiarėti pradėjo visai neseniai. Trail bėgimas lietuviškai vadinamas bėgimu gamtoje. Distancijos negali sudaryti daugiau nei 20 proc. asfalto.
Birželio 17-ąją jau trečius metus iš eilės rengiamas Trail bėgimas Kernavė – Vilnius. 82 km trasa tęsis bene gražiausiomis Lietuvos vietomis – Kernavės piliakalniais ir Neries pakrante.
Trys trasos
Į šiuos bėgimus nesirenka šimtai dalyvių, tačiau jų skaičius pamažu auga. Pirmaisias metais dalyvavo 75 bėgikai, antraisiais 94. Organizatoriai tikisi, kad šiais metais dalyvauti nuspręs dar daugiau žmonių.
Susidomėjusieji gali pasirinkti iš trijų siūlomų maršrutų. 82 km nuo Kernavės iki Vilniaus ir beveik perpus trumpesnis 42 km etapas. Šiuos maršrutus bėgikai turės įveikti ne lygumomis, tačiau kalvotomis vietovėmis.
Skaičiuojama, kad 82 km distanciją pasirinkusiems bėgikams iš viso teks bėgte kopti į 1 km 600 m aukštį. Na, o norintieji tik susipažinti su Trail bėgimu, gali rinktis 10 km bėgimą Karoliniškių šlaitais Vingio parke.
„Daug žmonių bėgioja Vingio parko asfaltu, tačiau nežino, kad galima bėgti ir miško taku. Pabandykite – bus puiki proga susipažinti su tokiu bėgimu.
Tuo tarpu ilgoji trasa – tikrai įdomi. Rengdami bėgimą nuo Kernavės iki Vilniaus, stengėmės, kad vaizdai džiugintų akį“, – sakė vienas bėgimo idėjos autorių ir organizatorių Gvidas Rūkas.
Rinks taškus
Pernai Lietuva įstojo į tarptautinę Trail bėgimo asociaciją (I-TRA), o 82 km ir 42 km bėgimai buvo įtraukti į tarptautinį kvalifikacinių varžybų sąrašą.
Norint bėgti tam tikrose aukščiausio lygio varžybose, pavyzdžiui, Monblano bėgime, prieš tai privalu sudalyvauti kvalifikacinėse varžybose ir surinkti atitinkamą taškų skaičių. Lietuvos 42 km trasa įvertinta 2 taškais, 82 km distancija – dukart daugiau.
„Kuo sunkesnė trasa – tuo daugiau taškų verta. Nebūtina atbėgti pirmam ar užimti prizinę vietą, svarbu finišuoti per tam tikrą kontrolinį laiką. Tuomet dalyvis gauna taškų, kurie įrodo, kad jis turi tokio bėgimo patirties“, – pasakojo G. Rūkas.
Ruoštis – atsakingai
Ilgų nuotolių bėgimas gamtoje – ne lengvas pasivaikščiojimas miško taku, todėl ir ruoštis jam privalu atsakingai. Organizatorius sako, kad per pasirengimo treniruotes reikėtų nubėgti bent po 30 km.
„Kartą renginį organizavome tą pačią dieną, kai Vingio parke vyko moterų bėgimas. Dalis finišavusių moterų dar prisijungė ir prie mūsų 10 km bėgimo.
Tačiau 82 km distancija tikrai nėra paprasta. Ją renkasi ekstremalūs žmonės arba tie, kurie nori patirti kažką naujo. Nes bėgti nėra taip paprasta. Lipant į kalną reikia daug jėgų, o įsivaizduokite, kiek jų išsiurbia bėgimas“, – pasakojo G. Rūkas.
Būtent todėl 42 ir 82 km bėgime gali dalyvauti tik pilnametystės sulaukę asmenys. Dažniausiai dalyvių amžius svyruoja tarp 30 ir 40 metų, tačiau nenustebkite Trail trasoje pamatę ir senjorų.
Ankstesnių bėgimų galerija
Trail bėgimas Dūkštose
Tekstas – Linos Motužytės
Nuotraukos – organizatorių