Sveikatingumo klubų tinklo „Impuls“ kineziterapeutė Justina Berger dalijasi patarimais besilaukiančioms ir jau pagimdžiusioms.
Galbūt ne visoms žinoma, kad jau pirmosiomis dienomis po gimdymo galima imtis mažo intensyvumo pilvo ir dubens raumenis stiprinančių pratimų. Nesudėtinga mankšta pirmosiomis savaitėmis ne tik nekenkia, bet yra rekomenduojama gydytojų ir kineziterapijos specialistų.
J. Berger pataria subalansuotai maitintis, vaikščioti gryname ore, atlikti kvėpavimo pratimus, taip drauge stiprinant širdį bei plaučius. Pasak specialistės, neseniai gimdžiusioms moterims naudinga išbandyti ir plaukimo ar vandens aerobikos, taip pat jogos ar pilateso užsiėmimus. Šiltuoju metų laiku verta nepamiršti, kad labai naudinga aktyviai ilsėtis gryname ore.
„Po gimdymo svarbu atkurti ir suformuoti vadinamąjį „raumenų korsetą“, kurį sudaro liemenį juosiantis pilvo ir nugaros raumenynas. Taip ne tik dailinamas liemuo, bet ir stiprinama nugara, kuriai viso nėštumo metu teko didelis krūvis“, – aiškina J. Berger. Specialistė pastebi, kad Lietuvoje daugėja aktyvų gyvenimo būdą besirenkančių nėščiųjų: „Įrodyta, kad fiziškai stiprių moterų gimdymas praeina lengviau, joms rečiau pasitaiko komplikacijų, organizmas greičiau atsigauna, lengviau susigrąžinti liekną figūrą.“ Vis tik pirmąjį nėštumo trimestrą aktyvi fizinė veikla nepatartina. Pirmieji trys mėnesiai ypač svarbūs naujai užsimezgusiai gyvybei, todėl tuo laiku reikėtų atsisakyti intensyvių treniruočių, vengti didelio streso, pakankamai ilsėtis ir, žinoma, subalansuotai maitintis. Vėliau, nėštumui einantis sklandžiai, jau verta lankyti sporto užsiėmimus. Žinoma, tai daryti reikia atsižvelgiant į gydytojo rekomendacijas ir prižiūrint specialistui.
Kada pristabdyti gyvenimo tempą ir ramiai laukti šeimos pagausėjimo, pasak specialistės, priklauso nuo nėštumo eigos ir moters savijautos. Kineziterapijos užsiėmimus besilaukiančioms moterims vedanti J. Berger sako, kad treniruotes kartais lanko net ir 41-ąją nėštumo savaitę skaičiuojančios būsimos mamos: „Tinkamai parinkti pratimai padeda palengvinti paskutiniąsias nėštumo savaites – t. y. palengvinti nugaros skausmus, kojų bei rankų tinimą, pasiruošti artėjančiam gimdymui.“