Aerobinė gimnastika – naujausia gimnastikos sporto šaka, kuri reikalauja gebėjimo pagal muziką atlikti didelio intensyvumo aerobikos judesius, jungiant juos su statinės ir dinaminės jėgos, šuolių, lankstumo bei pusiausvyros pratimais.
Nors aerobinė gimnastika Lietuvoje nėra itin paplitusi, sportininkų netrūksta. Štai gegužės pabaigoje Baku (Azerbaidžanas) vykusiame pasaulio aerobinės gimnastikos čempionate dalyvavo septyni lietuviai. Dar daugiau jų startavo prieš tai vykusiame pasaulio jaunimo amžiaus grupių planetos pirmenybėse.
Suaugusių moterų asmeninių varžybų kvalifikacijoje geriausiai iš lietuvių pasirodžiusi Akvilė Šarkaitė užėmė 24-ąją vietą. Ji sutiko pasidalinti mintimis apie šią gražią sporto šaką.
Kaip vertini savo pasirodymą pasaulio čempionate?
Savo pasirodymu esu patenkinta. Turėjau pratimą, kurį, manau, išpildžiau tikrai gerai. Pačios varžybos suorganizuotos tikrai aukštame lygyje, todėl buvo tikrai smagu sudalyvauti.
Kaip atradai aerobinę gimnastiką?
10-oje klasėje domėjausi, į kokį universitetą norėčiau įstoti. Lietuvos sporto universitete ir susipažinau su trenere Roma Aleksandravičiene, kuri man pasiūlė pabandyti aerobinę gimnastiką. Po keleto metų perėjau sportuoti pas savo dabartinę trenerę Jovitą Muntianienę. Prieš tai nuo 4 iki 16 metų sportavau meninę gimnastiką.
Kas yra vertinama pasirodymuose?
Aerobinė gimnastika susideda iš elementų, akrobatikos ir aštuoniukių. Pasirodymas trunka nuo 1 min. 15 sek. iki 1 min. 25 sek. Teisėjai vertina meistriškumą, artistiškumą ir sudėtingumą.
Kokios yra rungtys ir kodėl pati pasirinkai vienetų kategoriją?
Aerobinėje gimnastikoje yra vienetai, mišrūs dvejetai, trejetai, penketai, „aero dance“ ir „aero step“ rungtys. Visose rungtyse reikia lankstumo, jėgos, ištvermės ir didelės koordinacijos. Ką ir su kuo sportininkai šoks, priklauso nuo jų sportinio lygio. Vienetas yra pati sunkiausia rungtis aerobikoje, todėl pasirinkau ją. Pačiai taip pat teko šokti trejeto ir penketo rungtyse.
Ar Lietuvoje sąlygos sportuoti tenkina?
Sąlygos nėra labai geros. Karantino metų sportuoti į salę grįžome tik kovo mėnesį, todėl pasiruošti pasaulio čempionatui turėjau nedaug laiko. Labiausiai šioje sporto šakoje trūksta rėmimo. Sportininkams nusibosta viska daryti savo lėšomis, todėl nemažai geru sportininkų tiesiog išeina.
Šis sportas gana pavojingas. Ar traumos negąsdina?
Kaip ir kiekvienoje sporto šakoje, taip ir aerobinėje gimnastikoje pasitaiko traumų. Jos yra neišvengiamos, todėl į jas žiūriu labai ramiai.
Tekstas: Dominyko Genevičiaus
Nuotraukos: asmeninio archyvo