Dalintis „9 požymiai, rodantys, kad esate priklausomas nuo sporto“

9 požymiai, rodantys, kad esate priklausomas nuo sporto

Niekas net neabejoja, kad sportas turi daugybę neįtikėtinų privalumų, ypač, kai sportuojama saikingai. Tačiau kartais pasirenkame treniruotis per daug ir per dažnai, taip išsiugdydami priklausomybę nuo sporto. Štai keletas universalių ženklų, kurie gali signalizuoti, jog turite susirūpinti.

Praleidę treniruotę, tampate irzlus

Jei pastebėjote, kad, praleidę treniruotę, jaučiatės aiškiai susierzinęs ar prislėgtas, tai gali būti įspėjamasis ženklas, jog turite priklausomybę nuo sporto.

Sportuojate, net kai sergate ar esate išsekęs

Tie, kurie turi priklausomybę nuo sporto, dažnai keliauja į sporto salę net pasitempę raumenis, sirgdami ar jausdamiesi emociškai palūžę, dėl ko organizmas patiria dar didesnį stresą. Sąmoningai sportuojant, labai svarbu įsiklausyti į savo kūno siunčiamus signalus ir jų paisyti.

Sportas tampa „pabėgimo“ būdu

Pratimai tampa būdu atsiriboti nuo tam tikrų gyvenimo situacijų ir dėl jų kylančių emocijų. Jei jaučiate, kad jums reikia pagalbos, siekiant subalansuoti protą ir sumažinti stresą, psichoterapija yra saugus būdas tai padaryti.

Treniruotės pradeda daryti įtaką santykiams

Jei pastebite, kad daugiau laiko praleidžiate treniruojantis nei su sutuoktiniu arba pasirenkate likti sporto salėje, o ne dalyvauti susitikimuose su draugais, tai gali reikšti, kad jūsų santykis su sportu nebėra nesveikas.

Nukenčia kiti prioritetai

Jei dėl sporto salėje praleisto laiko pavėlavote atiduoti rašto darbą arba praleidote vaiko futbolo rungtynes, tai ir vėl signalizuoja apie priklausomybę.

Pasikeičia laimės suvokimas

Nuotaiką ar laimę lemia tik paskutinės treniruotės rezultatas, tai, kaip atrodo jūsų kūnas arba kaip šiuo metu suvokiate save.

Jūs nuolat pratęsiate treniruočių laiką

Gana įprasta, kad žmogus, kovojantis su priklausomybe nuo sporto, treniruojasi visur, kur tik gali, nesvarbu, ar tai būtų papildomi pratimai sporto salėje, ar bėgimas namo po sunkių futbolo treniruočių.

Jūs per daug treniruojatės

Kai kurie profesionalūs sportininkai sportuoja du kartus per dieną, tačiau nuolat tai darant – be jokio konkretaus treniruočių tikslo ir be medicinos specialisto priežiūros – gali atsirasti tiek fizinių, tiek psichikos sunkumų.

Sportas praranda žaidimo ir linksmybių elementą

Dr. George‘as Sheehan‘as, knygos „Running & Being“ autorius, sako: „Dalykai, kuriuos darome su savo kūnu, turėtų būti daromi vien todėl, kad tai yra linksma, o ne todėl, kad jie turi rimtą tikslą. Jei nedarome to, kas yra malonu savaime, turėtume ieškoti to, kas yra“.

Svarbu pažymėti, kad šie ženklai nebūtinai reiškia, kad esate priklausomi nuo sporto. Veikiau tai yra universalių simptomų apibūdinimas, kuris GALI rodyti, kad egzistuoja didesnė problema. Jei aukščiau pateikti teiginiai apibūdina jūsų patirtį, apsvarstykite galimybę aptarti savo savijautą su specialistu.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: waldeneatingdisorders.com
Nuotraukos: pexels.com

Komentarai

  1. Emom

    Priklausomybė nuo sporto – kai po sunkiausios treniruotės vakare gulėdamas lovoje svajoji kaip rytoj iš pat ryto nuvyksi į salę ir ten jau pavarysi, ir tau viskas gausis… Ir jeigu ne naktis, kurią reikia pralaukti, kadangi gym’as uždarytas, nuvarytum į salę dabar pat

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Ieties metikas E. Matusevičius: „Buvau pasiilgęs varžybinio jaudulio“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį