Kiekvienas profesionalus sportininkas kažkada pradėjo nuo nulio: klydo, mokėsi iš savo klaidų ir galų gale – sulaukė sėkmės. Nesvarbu, ar sporto salėje esate visiškas naujokas, ar grįžtate po ilgos pertraukos, štai keli patarimai, kurie padės pasiekti savo sportinių tikslų.
Nebūtina mankštintis sporto klube
Jei jums nepatinka sporto klubo atmosfera ar norite sutaupyti, puikiausią treniruotę galima atlikti neišeinant iš savo svetainės. Internete suraskite patinkančią treniruotę su savo kūno svoriu ir ją išmėginkite. Jei pajusite malonumą mankštintis, pasirūpinkite namų sporto inventoriumi: svarmenimis ir pasipriešinimo juostomis.
Nesijaudinkite, kad netreniruojate atskirų kūno dalių
Pradžioje, kol dar turite mažai žinių apie sportą, rinkitės viso kūno treniruotes. Jų metu rekomenduojama daryti tokius sudėtinius judesius, kaip pritūpimai, atsispaudimai ir įtūpstai, kurie vienu metu treniruoja kelias raumenų grupes. Jūsų kūnas bus treniruojamas tolygiai, tuo pačiu sudeginant daugybę kalorijų. Na, o jei šiuos judesius atliksite greitai – t. y. be ilgos pertraukos tarp jų, treniruotė taps dar daugiau kalorijų sudeginančia ir laiką taupančia kardiotreniruote.
Darykite trumpas ir tikslines kardiotreniruotes
Ilgas ir lėtas kardiotreniruotes atlikite tik jei ruošiatės maratonui ar turite sveikatos problemų. Kitais atvejais geriau atlikti intensyvią 30 min. trukmės kardiotreniruotę. Tyrimai rodo, kad didesnio intensyvumo treniruotės sudegina daugiau kalorijų, gerina ištvermę ir didina deguonies suvartojimą bei perpus sumažina laiką, reikalingą tiems patiems rezultatams pasiekti, palyginus su tradicine kardiotreniruote. Didelio intensyvumo treniruotės taip pat skatina raumenis formuojančių ir riebalus deginančių junginių, tokių kaip augimo hormonas, gamybą, kas padeda atrodyti ir jaustis jaunesniems tiek iš vidaus, tiek iš išorės.
Statinius tempimus palikite pabaigai
Gali būti netikėta, bet statiniai tempimai, kurių metu esame tempimo pozicijoje, paprastai atliekami prieš treniruotę, yra rekomenduojami keisti dinamiškais tempimais: pavyzdžiui, kojų siūbavimais ar rankų sukamaisiais judesiais. Statinius tempimus palikit pabaigai, kai raumenys po treniruotės bus apšilę ir norėsis juos pratempti.
Jausitės alkanesni nei įprastai
Nesijaudinkite, jei pradėję sportuoti, jausitės alkanesni – tai geras ženklas. Tai reiškia, kad jūsų kūnas keičiasi – auga raumenys ir mažėja riebalai, o tam reikia kuro. Norėdami auginti raumenis, valgykite daugiau liesų baltymų, tokių kaip vištiena ir žuvis, sudėtinių angliavandenių, pavyzdžiui, avižų ir rudųjų ryžių, bei daug vaisių ir daržovių.
Galite priaugti svorio
Raumenys sveria daugiau nei riebalai, tačiau užima mažiau vietos. Atminkite, kad svoris nėra tikslus jūsų riebalų ir raumenų santykio rodiklis. Geresnis būdas stebėti sportinę pažangą – drabužių dydžio pokyčiai. Net jei sversite daugiau, tačiau drabužiai taps laisvesni, einate teisingu keliu.
Auksinė mitybos taisyklė – 80/20
Ekspertai teigia, jei 80 proc. jūsų maisto raciono sudarys sveikas maistas, galėsite pasilepinti ne tokiu sveiku maistu, nepakenkdami figūrai. Kartas nuo karto pasilepinant, bus lengviau laikytis sveikos mitybos ir ilgainiui pasieksite norimų rezultatų.
Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: oxygenmag.com
Nuotraukos: pexels.com