Dalintis „6 veiksniai, kurie gali turėti įtakos sudegintų kalorijų skaičiui treniruotės metu“

6 veiksniai, kurie gali turėti įtakos sudegintų kalorijų skaičiui treniruotės metu

Kiekvienas, kuris skaičiuoja suvartojamas kalorijas, žino, kaip demotyvuoja jausmas, kai visaip kaip bandai numesti svorio, tačiau, rodos, „nejudi iš vietos“. Galbūt jus nuramins tai, kad ne tik labai individualiai priaugame svorio, tačiau ir kalorijas „deginame“ skirtingai. Štai nuo kokių veiksnių, pasak ekspertų, priklauso treniruojantis sudegintų kalorijų skaičius ir ką reikia daryti, siekiant efektingiau lieknėti.

Kūno svoris

Normaliomis aplinkybėmis kuo daugiau sveriate, tuo daugiau kalorijų sudeginsite per treniruotę. Taip yra todėl, kad kuo didesnė masė, tuo daugiau energijos reikia jūsų kūnui judėti, o kalorijos ir yra energijos sunaudojimo matas. Tai yra viena iš daugelio priežasčių, kodėl svorio metimas yra toks sudėtingas procesas – mažėjant svoriui, jūsų kūnas sudegina vis mažiau kalorijų, o tai gali nuvilti.

Sunkesni žmonės taip pat linkę turėti didesnius vidaus organus (pvz., širdį, kepenis, inkstus ir plaučius), o tai yra svarbus veiksnys nustatant, kiek kalorijų sudeginama fizinio krūvio metu ir ramybės būsenoje, nes šių organų veiklos procesams taip pat reikia energijos. Viename tyrime nustatyta, kad iki 43 procentų viso žmonių sudegintų kalorijų skirtumo galima paaiškinti jų vidaus organų dydžio skirtumais. Jei norite numesti svorio ir jį stabilizuoti, apsvarstykite galimybę dirbti su dietologu, kuris specializuojasi svorio metimo srityje.

Raumenų masė

Asmuo, turintis daugiau raumenų , sudegins daugiau kalorijų nei tas, kuris sveria tiek pat, bet turi mažiau raumenų. Taip yra todėl, kad raumeninis audinys sudegina daugiau kalorijų nei riebalinis audinys. Taigi, jei norite sudeginti daugiau kalorijų, apsvarstykite galimybę dažniau rinktis jėgos treniruotes.

Lytis

Tiesa tokia – paprastai vyrai net ir ramybės būsenoje sudegina 5-10 proc. daugiau kalorijų nei moterys, o mankštinantis šis procentas dar labiau didėja. Tačiau čia nėra nieko stebuklingo – taip yra todėl, kad vyrai dažniausiai yra stambesni ir turi daugiau raumenų masės nei to paties amžiaus bei svorio moterys. Ir nors besitreniruodamos moterys gali padidinti raumenų masę, fiziologiniai skirtumai signalizuoja, kad apskritai moterys nesutvertos būti tokios lieknos kaip vyrai.

Amžius

Senstant raumenys nyksta. Sulaukęs 30-ies, žmogus pradeda prarasti net po 3-5 proc. savo raumenų masės kas dešimtmetį. Dėl šio raumenų masės praradimo sumažėja kalorijų deginimo greitis tiek ramybės būsenoje, tiek ir mankštos metu. Nors negalite sustabdyti savo kūno senėjimo, galite išsaugoti ar net padidinti raumenų masę, reguliariai atlikdami jėgos treniruotes.

Fizinio pasirengimo lygis

Kuo dažniau atliekate tam tikros rūšies treniruotes, tuo lengviau jos yra įveikiamos. Kadangi jūsų kūnas prisitaiko prie krūvio, atlikdami tas pačias treniruotes vėl ir vėl, sudeginsite mažiau kalorijų. Pakeitus savo treniruočių rutiną, pavyzdžiui, keičiant laiką, kai treniruojatės, pratimų tipą ar tvarką, galite padidinti fizinio pasirengimo lygį ir sudeginti daugiau kalorijų.

Treniruotės intensyvumas

Du žmonės, atliekantys tą pačią treniruotę, sudegina skirtingą kalorijų skaičių, nes iš tikrųjų jie neatlieka tos pačios treniruotės. Taip yra dėl skirtingo jų treniravimosi intensyvumo. 150 min. vidutinio intensyvumo arba 75 min. didelio intensyvumo treniruočių per savaitę pakanka, kad būtų pasiekta daug naudos sveikatai. Tačiau didesnio intensyvumo pratimų įtraukimas į savo kasdienybę taip pat padidins ir kalorijų sudeginimą. Norėdami padidinti treniruočių intensyvumą, padidinkite jų atlikimo greitį, judesių diapazoną arba svorio, kurį naudojate jėgos lavinimo pratimams, svorį. Didelio intensyvumo intervalinės treniruotės (HIIT) taip pat gali būti veiksmingas ir efektyvus būdas padidinti treniruotės intensyvumą ir kalorijų sąnaudas.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: everydayhealth.com
Iliustracijos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos laipiojimo čempionė R. Tamošiūnaitė: „Lipant svarbu ir teisingai mąstyti“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį