Nors gali atrodyti, kad esame per maži įveikti mūsų planetą ištikusią ekologinę krizę, tačiau net ir nedideli mūsų kasdienybės pokyčiai, gali padėti prisidedant prie tvaresnio rytojaus. Kodėl gi nepradėjus nuo savo treniruočių rutinos?
Nustokite gerti vandenį iš vienkartinių butelių
Nors sportuojant visada su savimi turėtumėte nešiotis vandens butelį, tai neturėtų būti vienkartinis plastikinis butelis. Norėdami užkirsti kelią pasaulinei plastiko krizei ir sumažinti savo paliekamą anglies pėdsaką, įsigykite daugkartinio naudojimo butelį. Daugkartinio naudojimo vandens buteliai, pagaminti iš nerūdijančio plieno, taip pat padės išlaikyti vandenį šaltą.
Treniruokitės namuose ar lauke
Kaip žinia, ekologija dažnai yra apie mažesnį vartojimą. Tas pats galioja ir lankymuisi sporto klubuose, mat jų įranga sunaudoja didžiulius elektros kiekius. Vietoj to, kad lankytumėtės sporto klube, kurio narystė taip pat pareikalaus ir finansinių išlaidų, galite susikurti savo treniruočių rutiną namuose ar lauke.
Kaip išlikti motyvuotam treniruojantis namuose? Iš tikrųjų tai gana paprasta, jei į tai žvelgsite kūrybingai. Tokioms treniruotėms galite naudoti savo kūno svorį arba namų apyvokos daiktus. Pavyzdžiui, bet kuri tvirta kėdė jūsų namuose gali tapti treniruočių suolu. Nugara nusisukite į kėdę, ištieskite kojas ir, delnais laikydamiesi už kėdės krašto, nusileiskite ir pakilkite rankomis, taip stiprindami savo tricepsus.
Sporto klube naudotus svarmenis galite pakeisti vandens ar kruopų pripildytais buteliais. Tik pabaigę sportuoti, nepamirškite jų padėti atgal į spintelę, o ne išpilti į kriauklę – taip nešvaistysite vandens. Kitas tvarus pasirinkimas – įsigyti naudotą treniruočių inventorių.
Na, o tempimams gali pasitarnauti jūsų namų sienos. Atsirėmę į sieną, išbandykite keletą sėdimų pozų, taip sustiprindami savo kojų keturgalvius raumenis. Taip pat naudokite sieną, kad atliktumėte blauzdų tempimus.
Jei negalite skirti daug laiko treniruotėms, išbandykite paprastus pratimus, kuriuos galite atlikti dirbdami. Pavyzdžiui, į rankas paimkite teniso kamuoliuką ir kartas nuo karto jį paspauskite, kad stiprintumėte savo rankų raumenis.
Jeigu oras yra gražus, treniruokitės savo kieme ar lauke. Paįvairinkite savo treniruočių rutiną, į ją įtraukdami bėgimą, važiavimą dviračiu, komandinius lauko žaidimus, pasiplaukiojimą ežere ir t.t.
Treniruodamiesi namuose ar lauke, sumažinate sporto klubo treniruočių įrangos suvartojamą elektros energiją, o taip pat – išmetamųjų dujų kiekį, susijusį su keliavimu į sporto klubą.
Į treniruotes keliaukite dviračiu
Jei vis tik negalite iškeisti savo bokso ar jogos treniruočių studijoje į sportą namuose, bent jau pasistenkite į jas keliauti dviračiu. Keliavimas dviračiu į treniruotę ne tik yra draugiškas aplinkai, bet ir apšildo kūną, kas yra būtina prieš sportą. Na, o jei jūsų sporto klubas netoli, iki jo galite prasieiti ar prasibėgti.
Išbandykite plogging‘ą
Ploging‘as – tai Švedijoje sugalvota treniruočių rūšis, kai vaikščiojant ar bėgiojant kartu renkamos pakelės šiukšlės. Plogging‘as leidžia ne tik prisidėti prie mūsų planetos gerovės, bet ir padaryti savo kaimynystę švaresne.
Atiduokite savo treniruočių drabužius perdirbimui
Ar žinojote, kad yra būdų perdirbti ne tik drabužius, bet ir sportinius batelius bei iš jų pagaminti naujas medžiagas, pavyzdžiui, žaidimų aikštelių dangą? Todėl sudėvėtus drabužius ir avalynę meskite į tekstilės konteinerį, o jei jie dar yra neblogos būklės, atiduokite juos labdaros organizacijoms. Na, o kai ateina laikas įsigyti naujų treniruočių drabužių bei avalynės, įsitikinkite, kad investuojate į kokybiškus produktus.
Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: vionicshoes.com
Nuotraukos: pexels.com