Dalintis „5 intuityvaus sportavimo principai“

5 intuityvaus sportavimo principai

Daugelis trenerių teigia, kad, siekiant sportinių rezultatų, treniruotės privalo turėti kryptį ir discipliną. Tačiau plinta naujas treniravimosi būdas, kviečiantis mankštintis intuityviai. Šis judėjimo būdas ypač aktualus kenčiantiems nuo valgymo sutrikimų. Kokia tai kryptis ir kokie pagrindiniai jos principai?

Kas yra intuityvus sportavimas?

Intuityvus sportavimas, dar žinomas kaip intuityvus judėjimas, yra orientuotas į kūno poreikių ir signalų klausymą, o ne į griežtų taisyklių ar grafikų laikymąsi. Nors gali atrodyti, kad ši kryptis neturi griežtų taisyklių, vis tik net ir intuityvus judėjimas turi savo principus, su kuriais ir kviečiame susipažinti.

Sporto atsiejimas nuo svorio reguliavimo ar kūno linijų tobulinimo

Nors dietų kultūra teigia, kad vienas iš pagrindinių sporto tikslų yra kūno tobulinimas, intuityvaus sportavimo šalininkai siekia atsieti šiuos du dalykus. Intuityvaus sportavimo tikslas yra klausytis savo kūno ir juo rūpintis, o tai labai padeda sveikti nuo valgymo sutrikimų. Intuityvus sportavimas – tai darbas su savo kūnu, o ne prieš jį.

Savo vertybių ir judėjimo pasirinkimų suderinimas

Valgymo sutrikimai mus nutolina nuo pagrindinių vertybių, o sveikimas – tai būdas prie jų sugrįžti. Dažnam vertybės yra gerumas, laisvė, sąžiningumas ar autentiškumas.

Jei propaguojate gerumą, galite rinktis judėjimo būdus, kurie yra švelnesni jūsų kūnui. Jei labiausiai vertinate laisvę, galite rinktis sporto rūšis, kai jūsų kūnas juda lanksčiau ir laisviau. Tiesiog leiskite savo vertybėms būti vedliu.

Įsiklausymas į savo kūną

Dažnai įsakome sau, ką turėtume daryti, užuot iš tikrųjų įsiklausę į savo vidų. Siekti sportuoti intuityviai reiškia skirti laiko sau ir pasitikrinti, kaip jaučiamės. Kai iš tikrųjų savęs klausomės, judėjimas tampa intuityvus.

Pavyzdžiui, jei jaučiatės fiziškai pavargęs, vertėtų susilaikyti nuo sporto ir tiesiog pailsėti. O jei jaučiatės pavargęs emociškai, galbūt padėtų ramus jogos užsiėmimas ar pasivaikščiojimas gamtoje? Jei jums nuobodu, galima išbandyti ką nors smagaus, pavyzdžiui, zumbos pamoką. Jei jaučiatės aktyviai, savo energiją galite išlieti jėgos ar kitoje intensyvioje treniruotėje. Trūksta bendravimo? Internete paieškokite bendruomeninių žygių ar nueikite padirbėti į  rajono ar miesto talką. Tai tik keli pavyzdžiai, kaip savo savijautos supratimas, gali padėti pasirinkti judėjimo būdą.

Visi būdai „skaitosi“

Daug žmonių mano, kad treniruotė „nesiskaito“, jei ji nebuvo pakankamai sunki, netruko nustatytą laiką ar nebuvo atlikta „formaliai“, pavyzdžiui, sporto salėje. Tačiau tiesa yra ta, kad visos judėjimo formos skaitosi! Nesvarbu, ar tvarkotės namuose, einate pasivaikščioti, atliekate jogos pratimus ar tiesiog lipate laiptais – visa tai yra naudinga jūsų kūnui.

Jūsų pasirinktas judėjimas turi būti smagus

Jei rinksitės sau tikrai patinkančią veiklą, tai padės sukurti sveikesnį santykį su sportu.

Stenkitės į mankštą sugrąžinti džiaugsmą ir rinkis tokias veiklas, kurios teikia laimę.

Pagal užsienio spaudą parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: naturalfoodtherapy.co.uk
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Solidūs startai Europoje: „Napoli“ prisikėlimas ir siurprizas Monake

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį