Dalintis „4 sveikatos rodikliai, kuriuos medikai rekomenduoja stebėti savo išmaniajame įrenginyje“

4 sveikatos rodikliai, kuriuos medikai rekomenduoja stebėti savo išmaniajame įrenginyje

Išmanieji sveikatos stebėjimo prietaisai jau seniai nėra skirti tik žingsniams skaičiuoti – tai šiais laikais gali padaryti ir jūsų mobilus telefonas. Tačiau  jei norite išsirinkti profesionalesnį sveikatos stebėjimo įrenginį, yra parametrų, į kuriuos būtina atsižvelgti – juos šiame tekste aptars kvalifikuoti medikai.

Miegas

Medicinos prietaisų bendrovės „ResMed“ vyriausiasis gydytojas Dr. Carlos M. Nunez teigia, kad daugelis žmonių tinkamai neseka savo miego rodiklių, todėl gali klaidingai interpretuoti savo miego kokybę, vertindami tik užmigimo ir prabudimo laiką.

„Sekimo priemonės gali nustatyti miego ir pabudimo ciklus, iš ko bus aišku, ar kokybiškai miegate. Miego rutinos pagerinimas, kaip parodė tyrimai, gali sustiprinti žmogaus koncentraciją, padidinti produktyvumą ir apskritai padėti jaustis pozityviau“, – sako medikas.

Širdies pulsas

Pulsas – tai širdies susitraukimų dažnis per tam tikrą laiką, paprastai matuojamas dūžiais per minutę (angl. beats per minute, BPM). Viskas labai paprasta – širdies ritmo stebėjimas leis susidaryti aiškesnį vaizdą apie jūsų širdies sveikatą.

„Kuo mažesnis jūsų širdies ritmas ramybės būsenoje, tuo sveikesnė jūsų širdis. Jei periodiškai atliekate aerobinio pobūdžio pratimus: bėgiojate, plaukiojate, važinėjate dviračiu ir pan., laikui bėgant jūsų širdies ritmas ramybės būsenoje turėtų mažėti. Ir tai yra požymis, kad jūsų širdis tampa sveikesnė“, – aiškina  šeimos gydytojas ir įmonės „Augmedix“ vyriausiasis gydytojas Dr. Davin Lundquist.

Kvėpavimo dažnis

Kai kurie išmanieji sveikatos stebėjimo prietaisai taip pat gali suteikti informacijos apie kitus jūsų sveikatos rodiklius, tokius kaip aktyvumo lygis, kaip jūsų kūnas reaguoja į stresą ir t.t.

Kvėpavimo dažnis, kurį taip pat gali užfiksuoti išmanieji įrenginiai, yra viena pagrindinių metrikų, galinti įspėti apie rimtas sveikatos problemas. Stanfordo medicinos mokyklos profesorius Michael Snyder įsitikino tuo, testuodamas išmanųjį laikrodį COVID-19 pandemijos metu.

„Nors mano COVID testas buvo neigiamas, mano išmanusis laikrodis įspėjo apie staigius kvėpavimo ir širdies ritmo pokyčius, iš ko nusprendžiau, kad vis tik esu užsikrėtęs virusu“, – 2022 m. interviu „CBS News“ sakė jis.

Širdies ritmas

Jei širdies pulsą įmanoma pamatuoti prie riešo pridėjus du pirštus, tai  širdies ritmą gali ištirti tik specialūs pritaisai – elektrokardiografas arba Holterio monitorius. Širdies ritmo rodiklis atskleidžia, kaip reguliariai ir koordinuotai širdies raumuo susitraukia, kad kraujas būtų pumpuojamas po visą kūną.

„Turėjau pacientą, kurį „Apple Watch“ perspėjo, kad jam pasireiškia prieširdžių virpėjimo simptomai“, – sakė D. Lundquistas. – Paraginome šį asmenį apsilankyti pas kardiologą, kuris patvirtino diagnozę ir buvo imtasi gydomo“.

Širdies ritmo padidėjimas taip pat penkis kartus padidina insulto riziką.

Parengė Karina Vladičkė
Šaltinis: cbsnews.com
Nuotraukos: pexels.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Geriausia Lietuvos boksininkė A. Starovoitova džiaugiasi atradusi psichologinę stiprybę

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį