Dalintis „13-ajame Vilniaus sporto festivalyje – dėmesys technologijoms ir naujiems potyriams“

13-ajame Vilniaus sporto festivalyje – dėmesys technologijoms ir naujiems potyriams

Rugpjūčio 30 – rugsėjo 1 dienomis Lietuvos sostinės Lukiškių aikštėje bei aikštyne šalia Baltojo tilto vyks tradicinis Vilniaus sporto festivalis. Jau tryliktą kartą organizuojamas festivalis vėl kvies pasinerti į sportines veiklas bei atrakcijas, o taip pat – išbandyti dar neregėtas naujoves.

„Matydami, kiek daug įvairių sporto organizacijų, sporto mokyklų ir įstaigų jungiasi prie šio festivalio, neabejojame, kad kiekvienas jame apsilankęs atras sau širdžiai mielą užsiėmimą ir gaus daugiau motyvacijos gyventi aktyviau, sveikiau. Kviečiu visus aktyviai pasitikti rudenį sporto festivalyje“, – teigė Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Renginį organizuojančios VšĮ „Active Vilnius“ direktorius Gintas Teslia pasidžiaugė, kad Vilniaus sporto festivalis kasmet sugeba vis kažkuo nustebinti.

„Nors šis festivalis jau tapo tradicinis, kiekvienais metais atsiranda nemažai naujovių. Šiemet nemažai dėmesio susilaukė naujos informacinės technologijos bei jų suteikiamos galimybės. Taip pat bus galima susipažinti su dar nedaug kam girdėtomis sporto šakomis. Šis festivalis suteikia abipusę naudą – organizacijos gali pristatyti savo veiklą bei atrasti naujų talentų, o vaikai ir visi vilniečiai gali pajausti norą užsiimti kuria nors sporto šaka“, – pabrėžė G. Teslia.

Apstu naujovių

Išties 2024 metų Vilniaus sporto festivalis atspindės naujoves – žmonės galės susipažinti su informacinėmis technologijomis, dronais, sporto programėlėmis ir net virtualia realybe.

Vilniuje bus pademonstruota, kaip skaitmeninis pasaulis ir žaidimai gali paskatinti žmones sportuoti. HADO – tai aktyvus dinamiškas užsiėmimas, siekiantis tapti parodomąja olimpine sporto šaka jau 2028 metais.

„Siekiame parodyti, kad šis žaidimas reikalauja fizinės ištvermės ir judrumo, bei yra puikus būdas pagerinti fizinę būklę ir lavinti taktinius gebėjimus. HADO sportas nediskriminuoja – jis yra atviras visiems dalyviams nepriklausomai nuo fizinių ypatybių, tokių kaip amžius, lytis, fizinis sudėjimas ar ūgis. Kadangi svarbiausi sporto elementai yra taktika, vikrumas ir komandinis darbas, ne fiziniai pranašumai, žaidimas sudaro lygias galimybes įvairiems žaidėjams. Tikimės, kad šios naujovės paskatins daugiau žmonių išbandyti šią įtraukiančią veiklą ir įvertinti jos naudą bei malonumą“, – sakė „HADO Arena Vilnius“ vadybininkė Alvyda Alaburdaitė.

Save prisistatys WISL – lietuviškas startuolis, padedantis mėgėjams susirasti sporto partnerį treniruotėms ar varžyboms.

Idėjos sumanytojas verslininkas Romualdas Bėkšta sako, kad mintis sporto pažinčių programėlei kilo iš asmeninės patirties žaidžiant tinklinį.

„Nors turėjome nuolatinį žmonių ratą, su kuriuo sportavome porą kartų per savaitę, derinimo procesas užimdavo tiek pat laiko kiek žaidimas. Nuolatos tekdavo bendrauti SMS žinutėmis, el. paštu, „messenger’iu“ ir kt. kanalais, kad sugaudytume kas ateis į treniruotę, o kas ne, ir kiek žmonių trūksta, kad pažaistume. Žinau, kad kituose sportuose situacija yra identiška. Tai nėra unikali lietuvių problema ir ji ypač opi sportuose, kur reikia daugiau žmonių – krepšinis, futbolas, tinklinis“, – aiškino R. Bėkšta.

Dar viena naujovė – „Motifind“ programėlė, kurios idėja kilo pačiam iniciatoriui Ignui Kunickui sprendžiant problemą, su kuria susiduria daugelis žmonių Lietuvoje – kaip rasti tinkamą sporto trenerį?

„Pastebėjome, kad Lietuvoje dar nėra platformos, kuri padėtų tai lengvai padaryti, todėl nusprendėme, kad mums tai puiki galimybė sujungti savo darbą ir pomėgį į vieną projektą. Mūsų tikslas yra skatinti žmones daugiau sportuoti ir aktyviau leisti laisvalaikį. Kad įprotis sportuoti būtų tvarus, jis turi būti patogus, todėl mūsų programėlė siekia supaprastinti žmogaus kelią sporto link“, – sakė I. Kunickas.

Pažangiausius mokslo pasiekimus Sporto festivalyje prisistatys ir NGR centras, suteikiantis galimybę žmogui treniruoti savo smegenų aktyvumą.

Tuo tarpu „Elektrum“ kvies žmones sportuoti naudojant saulės energiją.

Naujos sporto šakos ir varžybų savaitgalis

Įvairios organizacijos Vilniaus sporto festivalyje pristatys kelias dešimtis sporto šakų ir veiklų. Tarp naujienų – bekelės bėgimas ir kačibolas.

Bekelės arba „trail“ bėgimas yra viena labiausiai populiarėjančių sporto šakų Lietuvoje ir pasaulyje. Žinomo Lietuvos bekelės bėgiko Vaido Žlabio vadovaujama „Lietuvos Trail Akademija“ festivalio metu įrengs specifinį, skirtingas bekelės dangas apimantį ruožą bei supažindins su šioje sporto šakoje naudojamomis priemonėmis.

„Pasaulio lietuvių biblioteka“ visuomenei pristatys naują sporto šaką moterims – kačibolą. Tai yra į tinklinį panašus sportas, tik kamuolys čia yra gaudomas ir mėtomas. Festivalio metu visi galės išbandyti šį sportą, sužinoti taisykles, pabendrauti su žaidėjais.

Kartu su „Sostinės dienomis“ vykstantis Vilniaus sporto festivalis tradiciškai kvies stebėti įvairias varžybas bei pasirodymus. Pirmąją dieną vyks oro akrobatikos studijos „Delarija“ atidarymo programa, Karibų šokiai su „HavanaSi“, dronų pasirodymas bei tradicinės gatvės gimnastikos dvikovos.

Rugpjūčio 31 dieną Lukiškių aikštėje vyks įvairių organizacijų pasirodymai bei parodomosios programos, „Amber Crossfit“ ergatlonas, kultūrizmo šou bei taip pat tradicinės štangos spaudimo varžybos „Ironvytas Bench Press“. Šalia Baltojo tilto vyks tradicinis ekstremalaus sporto „White Bridge Games“ turnyras.

Rugsėjo 1 dieną sostinės centre vyks Lietuvos funkcinio sporto komandinis čempionatas.

Sporto aikštyne šalia Baltojo tilto visas tris dienas Šiaurės ministrų tarybos biuras Lietuvoje kartu su Švedijos sporto organizacija „Friskis&Svettis“ kvies išbandyti mobilią sporto salę „Pop-Up Gym“.

Tekstas ir nuotraukos: Active Vilnius

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Susiję straipsniai

Sekantis straipsnis:

Lietuvos kalnų dviračių kroso čempionas I. Ambrazas: „Miškas man lyg antri namai“

Važiuokite žemyn, kad matyti sekantį straipsnį