Pėsčiųjų žygis „Šimtmetis prie Neries“ | Sportland Lietuva

sportlandmagazine.com

Spalio 6 d., šeštadienį, Neries regioniniame parke organizuojamas nemokamas žygis, skirtas paminėti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį.

Žygeivių lauks dvi nužymėtos trasos – 15 km ir 21 km ilgio. Abi trasos vingiuos didžiausios Neries metamos kilpos vidine dalimi, kairiojo Neries kranto turizmo trasa ir jos apylinkėmis: per brandžius miškus, paupiu, tarp miškų įsitaisiusiais kaimeliais ir nedideliais pievų ploteliais.

Žiedinėmis trasomis žygiuoti bus galima savu tempu (be gido-vadovo), stabtelint pasigrožėti vaizdais, pailsėti, užkąsti (pietumis ir užkandžiais dalyviai pasirūpina patys) bei paskaityti specialiai šiam žygiui įrengtus info stendus, supažindinančius su šios vietovės istorija ir pokyčiais per 100 metų. Žygio metu vandens atsargas bus galima pasipildyti Pinyklos ir Pušyno šaltiniuose, o Bražuolės stovyklavietėje visų lauks karšta arbata. Draugiški keturkojai žygyje yra laukiami.

Žygio startas – nuo 9:30 val. iki 11 val., pradžios ir pabaigos taškas – Bražuolės stovyklavietė (Kragžliai, Vievio sen., Elektrėnų sav.). Patogiausia į žygį atvykti automobiliu arba traukiniu (geležinkelio stotelė „Lazdėnai“ yra vos už 1,5 km nuo žygio pradžios taško, traukinių tvarkaraščius rasite www.traukiniobilietas.lt ).

Visa informacija, BŪTINA registracija į žygį ir žygio trasų žemėlapis –> https://neriesparkas.lt/pesciuju-zygis-simtmetis-prie-neries-2018-10-06/

Prieš žygį visus norinčius kviesime įsigyti 1 € kainuojantį Neries regioninio parko lankytojų bilietą ir taip prisidėti prie regioninio parko priežiūros, gamtos ir kultūros paveldo išsaugojimo bei panašių renginių organizavimo ateityje.